83-11-06302-8
Aneta

Inne wydania

Bohaterem powieści jest młody literat, który porzuca wygodne życie w Warszawie, by udać się na głęboką prowincję. W zagłębiu miedziowym w południowozachodniej Polsce, gdzie trafia bohater, rozpoczęto "wielką budowę". Miejsce to działa na pisarza inspirująco, ponieważ tworzy tu nowe dzieło o parze słynnych aktorów, których prototypami są Elizabeth Taylor i Richard Burton. Ciekawe postacie, wciągające pomysły fabularne, trafne obserwacje psychologiczne.

Początek książki mnie mocno zniechęcił, ale w miarę jak się zagłębiałam w historię opisywaną to bardziej mi się podobało. Zdecydowanie lepsza część od pierwszej, ale mistrzostwem też nie jest. Dobrze i szybko się czytało, ale nie jest to i nie będzie moja ulubiona lektura.

Nie przekonała mnie do siebie. Coś w niej zabrakło, choć mimo to ciekawią mnie dalsze losy bohaterów. Mimo że krótka to jednak ciężko się ją czytało.

Katherina87 | 2012-11-18

Bohaterem powieści Złoto nie złoto jest młody literat, który porzuca wygodne życie w Warszawie, aby udać się na głęboką prowincję. ...

Agata | 2014-09-24

Spośród tzrech historii splatających się w tę opowieść najważniejszą jest ta o młodym literacie, który po zerwaniu z dziewczyną jedzie na stypendium do Lubina pisać "produkcyjniaka" o kopalni miedzi i srebra. Ku swojemu zdziwieniu szybko zaczyna emocjonować się losami mieszkańców górniczego miasteczka na Dolnym Śląsku... Drugi wątek zainspirowała historia miłości Liz Taylor i Richarda Burtona z czasów, gdy byli małżeństwem a Burton kręcił w Jugosławii film o Tito. Trzecia historia opowiada o Lubinie, ale sprzed lat, kiedy dopiero odkryto w nim złoża miedzi i budowano kopalnię. Wszystkie trzy opowieści są, jak to u Fleszarowej-Muskat, o miłości, nie wszystkie kończą się "żyli długo i szczęśliwie".

Ciżemka | 2012-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Książka ciekawa literacko - są to jakby trzy książki w jednej, jedna to główny wątek - a dwa pozostałe wątki to proces pisania równocześnie dwóch innych książek, które są w bardzo umiejetny sposób wplątane w treść książki.

Kinga | 2016-10-29
Przeczytana: 06 października 2016