Od pierwszego wejrzenia

Tłumaczenie: Hanna Wójt, Barbara Janowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HarperCollins
First Impressions
978-83-238-6078-5
majątek, dom, miłość, kłamstwo
dona

Shane rezygnuje z posady nauczycielki i wraca w rodzinne strony, by przejąć majątek zostawiony jej przez babkę. W odziedziczonym starym domu zamierza urządzić małe muzeum oraz sklepik z antykami. W tym ambitnym przedsięwzięciu pomaga jej przystojny sąsiad, Vance, który zakupił zrujnowaną posesję nieopodal i którego Shane bierze za stolarza. Vance, w istocie właściciel wielkiej firmy, utwierdza jąw tym przekonaniu. Gdy prawda wychodzi na jaw, Shane czuje się oszukana. Po raz drugi mężczyzna, w którym się zakochała, okazał się kimś zupełnie innym...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Druga książka Nory Roberts wybrana po okładce ze świątecznym motywem i efekt ten sam. Następnym razem muszę być ostrożniejsza :) A ta choinka na okładce to chyba po to, żebym się bardziej wkurzyła treścią, bo specjalnie świątecznie nie będzie.

To nie jest tak, że ja sięgam po te książki oczekując czegoś więcej. To ma być ckliwe romansidło z happy endem, ale ono musi być chociaż trochę prawdopodobne, żeby można było bez specjalnego wywracania oczami dobrnąć do szczęśliwego końca. "Od pierwszego wejrzenia" nie spełnia tych warunków.

Opis z okładki zdradza dokładnie fabułę, więc chyba już bardziej nie zaspoileruję. Shane wraca w swoje rodzinne strony żeby wyremontować dom babci i otworzyć w nim sklepik i muzeum. Po powrocie poznaje swojego nowego sąsiada Vance'a, przystojnego mruka. Oczywiście zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia (tytuł zobowiązuje), prawie od razu się na siebie rzucają z dziką żądzą, raz dwa wyznają sobie dozgonną miłość, która nagle kończy się, gdy...

Katarzyna Busłowska | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Jest to jedna z pierwszych powieści autorki i choć jest dość naiwna, jednowątkowa i przewidywalna to już wtedy widać było zapowiedź tego, jak wspaniałą pisarką jest dziś.

"Od pierwszego wejrzenia" to bardzo przyjemna historia. Autorka przedstawia nam bohaterów, którzy absolutnie nie są doskonale dopasowani. Czasem tak jest lepiej. Gdy jest się o co pokłócić, życie jest ciekawsze.

Nora Roberts powiedziała kiedyś, że swoją twórczością chce celebrować miłość, bo to najsilniejsze uczucie, jakiego doświadczamy.

filozof | 2014-02-19

Czasem Nora Roberts piszę, coś naprawdę bardzo prostego i bardzo przewidywalnego.Historia tej książki jest prosta, tak prosta że już od pierwszych stron można się domyśleć jak się skończy ta historia.Fabuła jednak nie jest nudna,autorka dość fajnie opisuje sklep z antykami.Jednak całość jest raczej prosta i na jeden dzień.

kasiamkala | 2014-10-11
Przeczytana: 10 października 2014

Lektura na jeden wieczór. Szybko się czyta.
Lekko, słodko (momentami aż za bardzo) przyjemnie, trochę banalnie... taki typowy "romansik” ale polecam.

Jaguś | 2012-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Klasyczny przedstawiciel swojego gatunku. Książka na jeden wieczór, ja na pewno do niej nie wrócę. Nie porywa, nie wzrusza, takie sobie czytadło.

Hanayome | 2014-05-17
Przeczytana: 17 maja 2014

Romansidło jak romansidło. Przy odpowiednim podejściu może wciągnąć, czytane na siłę - doprowadzić do furii. Miałam akurat ochotę na coś lekkiego i niewymagającego myślenia, a Nora Roberts czekała na półce już jakiś czas. O dziwo historia mnie wciągnęła. Miłość od pierwszego wejrzenia to w życiu jedynie infantylna bajeczka dla dzieci, ta książka z pewnością temu nie przeczy, lecz jej lektura może poprawić humor i podtrzymywać złudzenie, że miłość od pierwszego wejrzenia istnieje naprawdę.

Metropholis | 2013-07-05
Przeczytana: 03 lipca 2013

Nora Roberts, jedna z głównych przedstawicielek literatury miłosnej, po raz kolejny serwuje nam przewidywalną, schematyczną i pełną mało oryginalnych, ale bogatych i pięknych, bohaterów,historię, których wielka, życiowa miłość rodzi się w przeciągu zaledwie kilku dni, a pożądanie popycha nieustannie ku sobie. Fabuła do bólu przewidywalna i naiwna, ale z pewnością mająca szanse przypodobać się fankom typowych romansideł, które lubią spędzać wolny czas przy lekkiej lekturze. Całej reszcie stanowczo odradzam.

existence_ | 2013-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2013

Lekka, przyjemna książka, naprawdę na jeden wieczór, ponieważ pochłania się ją niemal jednym tchem. Zdaję sobie sprawę z tego jak wyglądałam czytając ten romans, rozmarzona, uśmiechnięta, ale to nic... - to wszystko wina tej dawki miłości jaką zawiera.

"Łatwiej jest żywić do wszystkich urazę, niż wybaczyć, zapomnieć i dalej cieszyć się życiem." Wyd. Mira, 2009, s. 128

Marta Bilewicz | 2012-06-04
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 02 czerwca 2012

Bardzo przyjemna, lekka lektura na wieczór. Pełna ciepła, humoru, z wyrazistymi bohaterami i pięknymi widokami.

dona | 2011-06-25
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts

Ciepła, optymistyczna opowieść o miłości, która rodzi się wśród problemów życia codziennego. Miła, lekka i przyjemna.