Od pierwszego wejrzenia

Okładka książki Od pierwszego wejrzenia Nora Roberts
Okładka książki Od pierwszego wejrzenia
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans literatura obyczajowa, romans
New York Times Bestselling Authors: Romans
First Impressions
HarperCollins
2009-11-27
2009-11-27
Hanna Wójt, Barbara Janowska
majątek dom miłość kłamstwo

Ogólnie książka, miła do przeczytania w jeden dzień. Jedynie co mi lekko nie pasowało to to,że powiedzenie sobie ,,Kocham Cię,, było zbyt szybko wypowiedziane i przypomina mi to bardziej młodzieńczą miłość niż dorosłych, ale to taki mały aspekt. Bardzo Polecam!

Lekka pozycja, dobra na poprawę humoru.
Do przeczytania w jeden wieczór.

Lekka pozycja, dobra na poprawę humoru.
Do przeczytania w jeden wieczór.

taka-jest-agata.blogspot.com

Często jest tak, że podobają nam się przeciwieństwa osób, które kiedyś nas zawiodły, prawda?
Tak zdarzyło się również w przypadku Shane, głównej bohaterki noweli autorstwa Nory Roberts pt. „Od pierwszego wejrzenia”.
Poznajmy zatem bliżej pannę Abbott:
Dziewczyna została wychowana przez swoją prababcię Faye, po tym gdy matka porzuciła ją aby rozpocząć karierę aktorki.
Shane i Faye żyły skromnie lecz szczęśliwie w małym miasteczku.
Niestety, dziewczyna sparzyła się na swoim narzeczonym Cyrusie, który porzucił ją tuż przed ślubem.
Wtedy wyjechała do dużego miasta i została nauczycielką historii.
Po kilku latach wraca jednak by zaopiekować się domem, który odziedziczyła po prababce.
Dziewczyna bardzo przeżyła śmierć swojej opiekunki.
Niestety budynek wymaga gruntownego remontu.
Shane ma jednak szczęście. Niemal zaraz po swoim przyjeździe poznaje nowego mieszkańca miasteczka-Vance’a Banninga.
Okazuje się, że mężczyzna jest stolarzem, a takich usług bardzo potrzebuje Shane Abbott. Sama bowiem nie wyremontuje domu po Faye.
Dziewczyna nie ukrywa, że nowo poznany mężczyzna bardzo jej się podoba.
Czuje, iż ten skryty, nieco mrukowaty facet jest zupełnie inny niż Cy.
Vance również zauważa, że ta mała blondynka z sąsiedztwa, jest zupełnie inna niż kobiety, z którymi spotykał się w „poprzednim życiu”, a szczególnie jego żona Amelia.
Była to piękna, wyniosła, zimna kobieta, kochająca dochody swego małżonka.
W „poprzednim życiu” Banning był wziętym deweloperem.
Teraz szuka kobiety, która pokocha Go za to, jakim jest człowiekiem, a nie za jego pozycję.
Czy właściwą osobą jest Shane?
Sprawy między dziewczyną a nowym wybrankiem jej serca komplikują się, gdy na horyzoncie pojawia się Anne, matka Shane.
Podupadła gwiazda filmu, chce pieniędzy ze spadku po swojej babce.
Gdy we własnej ocenie, otrzymuje zbyt niską kwotę, postanawia namieszać między zakochanymi.
Czy uda jej się zniszczyć po raz kolejny życie własnej córki?
Przekonajcie się same…
„Od pierwszego wejrzenia”, to miła, kobieca lektura na jeden wieczór…

taka-jest-agata.blogspot.com

Poznajmy zatem bliżej pannę Abbott:

Jest Shane i Vance, żywotna blondynka i jej gburowaty, tajemniczy sąsiad. Jest też całkiem nierealna miłość od pierwszego wejrzenia i marzenie o sklepie z antykami.
Wiele romansów o podobnym schemacie przeczytałam i niestety ten wypada całkiem blado na tle innych.

Druga książka Nory Roberts wybrana po okładce ze świątecznym motywem i efekt ten sam. Następnym razem muszę być ostrożniejsza. A ta choinka na okładce to chyba po to, żebym się bardziej wkurzyła treścią, bo specjalnie świątecznie nie będzie.

To nie jest tak, że ja sięgam po te książki oczekując czegoś więcej. To ma być ckliwe romansidło z happy endem, ale ono musi być chociaż trochę prawdopodobne, żeby można było bez specjalnego wywracania oczami dobrnąć do szczęśliwego końca. "Od pierwszego wejrzenia" nie spełnia tych warunków.

Opis z okładki zdradza dokładnie fabułę, więc chyba już bardziej nie zaspoileruję. Shane wraca w swoje rodzinne strony żeby wyremontować dom babci i otworzyć w nim sklepik i muzeum. Po powrocie poznaje swojego nowego sąsiada Vance'a, przystojnego mruka. Oczywiście zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia (tytuł zobowiązuje),prawie od razu się na siebie rzucają z dziką żądzą, raz dwa wyznają sobie dozgonną miłość, która nagle kończy się, gdy Shane odkrywa pewne sprawy z przeszłości Vance'a (czyli była jednak nie do końca dozgonna, oj tam, oj tam, czepiam się).

Niby tej książce nie brakuje niczego, co powinno być w rozrywkowej literaturze tego typu, ale to nie do końca mój klimat. Wolę historie, w których ewentualny wybuch uczuć następuje na samym końcu, chociażby tak jak u Betty Neels.

Po kilku ,,trudnych" pozycjach stwierdziłam, że spróbuję odprężyć mój mózg czymś lekkim. Cóż...
Przeczytanie tej książki zajęło mi kilka godzin. Po paru stronach stwierdziłam, że będąc w gimnazjum prezentowałam podobny styl pisania (nigdy nie byłam z niego zadowolona...). Po kilku następnych stwierdziłam, że sporo tu niedociągnięć i nielogicznych zdarzeń. Po zakończeniu czytania... Pierwszy raz w życiu tekst spowodował u mnie potrzebę ,,face palm'u" (nie wiem czy tak się to pisze :P ). I jeszcze nigdy nie byłam tak wkurzona po przeczytaniu książki. Przepraszam swój mózg do teraz. Chyba jednak bardziej odpowiadam mi Szekspir...

Świetna...

Świetna...

to lubię!

to lubię!

Jest to jedna z pierwszych powieści autorki i choć jest dość naiwna, jednowątkowa i przewidywalna to już wtedy widać było zapowiedź tego, jak wspaniałą pisarką jest dziś.

"Od pierwszego wejrzenia" to bardzo przyjemna historia. Autorka przedstawia nam bohaterów, którzy absolutnie nie są doskonale dopasowani. Czasem tak jest lepiej. Gdy jest się o co pokłócić, życie jest ciekawsze.

Nora Roberts powiedziała kiedyś, że swoją twórczością chce celebrować miłość, bo to najsilniejsze uczucie, jakiego doświadczamy.

Lekkie przyjemne czytadelko, w sam raz do poduszki,za specjalnie nie trzeba się skupiać nad tym co się czyta. Do lekko lekko napisana, a czytając można wejść w miłosny nastrój:).

• Nora Roberts
  • Romans
  • 2015

Dodaj cytat z książki Od pierwszego wejrzenia