Anglik, który wszedł na wzgórze a zszedł z góry

Okładka książki Anglik, który wszedł na wzgórze a zszedł z góry Christopher Monger
Okładka książki Anglik, który wszedł na wzgórze a zszedł z góry
Christopher Monger Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Biblioteczka Konesera literatura piękna
Biblioteczka Konesera
The Englishman Who Went Up a Hill but Came Down a Mountain
Prószyński i S-ka
1996-01-01
1996-01-01

Szczerze przyznaję, że do lektury zachęcił mnie dość niecodzienny tytuł, a że i opis wyglądał ciekawie, to się skusiłam. Naprawdę fajna pozycja - lubię takie książki, które odbiegają od normy w takim sensie, że nie są po prostu kolejną nudną historią o miłości, przyjaźni, wielkich dramatach i takich tam. W końcu podniesienie góry to raczej nie jest nic normalnego.
W dodatku kocham, wręcz ubóstwiam małomiasteczkowe historie - a to było idealnym przykładem takiej opowieści. I niestety teraz wiem, że będę miała problem, bo mam ochotę na więcej, a jednak książek prezentujących małomiasteczkową społeczność (nie polską) nie ma aż tak dużo (bądź inaczej: nie są aż tak popularne i ciężko na nie trafić).

W...

Na razie daję 6 gwiazdek, bo czytałam dawno i pamiętam tylko klimat książki, ale na pewno do niej wrócę i mam nadzieję, że wtedy ocena podskoczy.

Cudowna i ciepła książka. Zabawne perypetie mieszkańców miasteczka, którzy z całej siły pragną wzgórze zamienić w górę. Warta przeczytania.

Mimo, że czytałam książkę 7 lat temu, nadal ją pamiętam, lekki humor, dystans do życia walijskich ludzi.
Polecam.

Polecam.

Fantastyczny angielski humor i dystans. Kapitalnie się czyta.
Niby nic kartografowie mierzą... no właśnie górę, czy wzgórze.
Ale jak to, że niby nasza góra jest wzgórzem?!?!? Ale to nie koniec historii.

Fantastyczny angielski humor i dystans. Kapitalnie się czyta.
Niby nic kartografowie mierzą... no właśnie górę, czy wzgórze.
Ale jak to, że niby nasza góra jest wzgórzem?!?!? Ale to nie koniec historii.

• Własne
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka
  • Przeczytane 2011
  • Przeczytane AD 2014
  • Mamy półeczka

Dodaj cytat z książki Anglik, który wszedł na wzgórze a zszedł z góry