Anglik, który wszedł na wzgórze a zszedł z góry

Seria: Biblioteczka Konesera
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Englishman Who Went Up a Hill but Came Down a Mountain
Agnieszka

Rok 1917. Wizyta dwóch angielskich kartografów brutalnie zakłóca spokój małego walijskiego miasteczka, leżącego u stóp wzgórza, które mieszkańcy z szacunkiem nazywają górą. Anglicy mają czelność oświadczyć, że w kategoriach geograficznych owa "góra" jest zwykłym wzgórzem - o różnicy decyduje zaledwie kilka metrów. Ambitni mieszkańcy nie mogą tego znieść, uważając, że spotyka ich wielka niesprawiedliwość. Organizują się, w sprytny sposób uniemożliwiają Anglikom wyjazd z miasteczka i...

jabajbaj | 2014-05-05
Przeczytana: 05 maja 2014

Szczerze przyznaję, że do lektury zachęcił mnie dość niecodzienny tytuł, a że i opis wyglądał ciekawie, to się skusiłam. Naprawdę fajna pozycja - lubię takie książki, które odbiegają od normy w takim sensie, że nie są po prostu kolejną nudną historią o miłości, przyjaźni, wielkich dramatach i takich tam. W końcu podniesienie góry to raczej nie jest nic normalnego.
W dodatku kocham, wręcz ubóstwiam małomiasteczkowe historie - a to było idealnym przykładem takiej opowieści. I niestety teraz wiem, że będę miała problem, bo mam ochotę na więcej, a jednak książek prezentujących małomiasteczkową społeczność (nie polską) nie ma aż tak dużo (bądź inaczej: nie są aż tak popularne i ciężko na nie trafić).

Na razie daję 6 gwiazdek, bo czytałam dawno i pamiętam tylko klimat książki, ale na pewno do niej wrócę i mam nadzieję, że wtedy ocena podskoczy.

dami251 | 2016-07-01
Aine | 2016-03-29