Bazylek daje sobie radę

Wydawnictwo: W.A.B.

Czy pytony tygrysie lubią serek wędzony? Co to są ciastka masowego rażenia? Jakie zalety mają walentynki? Dlaczego tak dobrze śpi się tatusiom na Planecie skarbów, a na Przygodach Sindbada już nie? Blog o przygodach Pana Bazylka, prowadzony od 2002 roku przez tatę bardzo bystrego i ruchliwego sześciolatka, o apetycie równie nieposkromionym jak wyobraźni, szybko stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w polskim Internecie. Bazylek daje sobie radę, druga część zapisków, to nie tylko opowieść o prawdziwej męskiej przyjaźni, mrożących krew w żyłach kowbojskich i traperskich wyczynach, uciechach kulinarnych (nie ma jak naleśniczki w barze mlecznym!) i towarzyskich to świat, w którym nawet wyjście do supermarketu może zmienić się w prawdziwą przygodę (szczególnie gdy ma się przy sobie sześciolatka z harmonijką).

Gahanova | 2010-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2010

"Bazylek daje sobie rade" to jedna z tych ksiazek, ktore ledwie sie zaczelo juz sie konczy. Doskonala lektura, zabawna, ale przede wszystkim ukazujaca prawdziwa, przebijajaca niemal z kazdego zdania milosc miedzy ojcem a synem.

Jacek Palka z humorem opisuje zdarzenia dnia codziennego i okazuje sie, ze nawet to, co w rzeczywistosci jest zwyczajne i malo interesujace mozna podniesc do rangi przygody. Ksiazka jest charakterystyczna, bo oryginalnie powstala jako blog. Krotkie historyjki dodatkowo sprawiaja, ze ciezko sie od niej oderwac.

Jesli czytelnika nie przeraza fakt, ze niektore slowa padaja az za czesto (jak powtarzany co chwila sekaty paluszek) - moge goraco polecic.

Ina1973 | 2016-01-07
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Powierzyć dziecko facetowi-to będzie je karmił batonikami i colą;) Nie czytałam pierwszej części więc nie wiem dlaczego Bazylek vel Michałek nie mieszka z matką tylko z ojcem. Zastanawiam się jaki sens ma wydanie TAKIEJ książki? Czy dziecko potem się nie będzie wstydziło? Bloga można skasować,a książka jest wieczna.

Maya | 2014-03-25

Inspirująca lektura dla rodziców: z dzieckiem można naprawdę fajnie bawić się w życie!

M-E | 2014-01-23
Przeczytana: 24 sierpnia 2013

Niskokaloryczna - czyta się nawet nieźle, ale na długo w pamięci nie zostaje.

Truscaveczka | 2013-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Zabawna książeczka. Koniecznie chce ją przeczytać moja ośmioletnia córka ;)
Śledziłam Bazylkowego bloga, książki przeczytałam, było miło ;)

Buka | 2013-06-07
Na półkach: Przeczytane, 2013, E-booki
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Całkiem niezła, miejscami dowcipna. Miła, lekka, nawet przyjemna lektura, ale niekoniecznie godna polecenia.

Aurora | 2016-06-21
Przeczytana: 23 czerwca 2016