Bazylek daje sobie radę

Okładka książki Bazylek daje sobie radę Jacek Pałka
Okładka książki Bazylek daje sobie radę
Jacek Pałka Wydawnictwo: W.A.B. literatura dziecięca
literatura dziecięca
W.A.B.
2004-01-01
2004-01-01

Ojcostwo jako przygoda i wyzwanie. Książka dowcipna i bezpretensjonalna a także anarchiczna. Po prostu bardzo dobra! Inspirująca, bo udowadnia, że zwykłe, codzienne czynności mogą być pasjonujące. Odlotowa ale i mocno osadzona w realiach. Opowieść o męskiej przyjaźni autora i jego siedmioletniego syna. Ich relacje pokazane na tle codziennych zmagań dowodzą, że można się wspaniale bawić, wzajemnie się przy tym wychowując.

Potrzebujesz wytchnienia? Sięgnij po Bazylka, on da radę.
Książeczka w sam raz na raz. Czasem autor sypnie dowcipnym tekstem, czasem zmusi czytelnika do głębszego przemyślenia poruszonego tematu, a czasem trochę zasmuci czytacza.

Potrzebujesz wytchnienia? Sięgnij po Bazylka, on da radę.

Powierzyć dziecko facetowi-to będzie je karmił batonikami i colą;) Nie czytałam pierwszej części więc nie wiem dlaczego Bazylek vel Michałek nie mieszka z matką tylko z ojcem. Zastanawiam się jaki sens ma wydanie TAKIEJ książki? Czy dziecko potem się nie będzie wstydziło? Bloga można skasować,a książka jest wieczna.

Inspirująca lektura dla rodziców: z dzieckiem można naprawdę fajnie bawić się w życie!

Zabawna książeczka. Koniecznie chce ją przeczytać moja ośmioletnia córka ;)
Śledziłam Bazylkowego bloga, książki przeczytałam, było miło ;)

Zabawna książeczka. Koniecznie chce ją przeczytać moja ośmioletnia córka ;)
Śledziłam Bazylkowego bloga, książki przeczytałam, było miło ;)

Całkiem niezła, miejscami dowcipna. Miła, lekka, nawet przyjemna lektura, ale niekoniecznie godna polecenia.

"Bazylek daje sobie rade" to jedna z tych ksiazek, ktore ledwie sie zaczelo juz sie konczy. Doskonala lektura, zabawna, ale przede wszystkim ukazujaca prawdziwa, przebijajaca niemal z kazdego zdania milosc miedzy ojcem a synem.

Jacek Palka z humorem opisuje zdarzenia dnia codziennego i okazuje sie, ze nawet to, co w rzeczywistosci jest zwyczajne i malo interesujace mozna podniesc do rangi przygody. Ksiazka jest charakterystyczna, bo oryginalnie powstala jako blog. Krotkie historyjki dodatkowo sprawiaja, ze ciezko sie od niej oderwac.

Jesli czytelnika nie przeraza fakt, ze niektore slowa padaja az za czesto (jak powtarzany co chwila sekaty paluszek) - moge goraco polecic.

• Przeczytane dawno temu
  • 📋 2000 - 2011
  • 2017
  • Akademik nr 2
  • Dzienniki

Dodaj cytat z książki Bazylek daje sobie radę