Korea Północna za zasłoną

Wydawnictwo: Helsińska Fundacja Praw Człowieka
Korea Północna, reżim, obozy
Inne
rogni84

W północnokoreańskim komunistycznym raju nie uświadczysz aniołów, radosnych dźwięków harf i lutni, doniosłego alleluja. Nie znajdziesz barwnych ogrodów czy krainy mlekiem i miodem płynącej. Są tam za to głód i obozy koncentracyjne. Ludzie wychwalają swego Pana Kim Ir Sena i jego syna – Kim Dzong Ila w zaciszu własnych, ubogich mieszkań. W pokornej modlitwie proszą Ukochanego Wodza, by uchronił ich od śmierci głodowej.

vitis | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Książka jest zbiorem relacji świadków - uciekinierów z obozów oraz artykułów badaczy i wizytatorów w Korei Północnej. Świadectwa pokazują okrutny system totalitarny, który dla przeciętnego człowieka oznacza całkowite zniewolenie i zależność od systemu (żywność, praca, edukacja, światopogląd) oraz potworny GŁÓD i wynikające z niego zezwierzęcenie.
Bardzo przygnębiająca lektura bez dobrego zakończenia i aktualnie niestety bez perspektyw. Mimo to albo właśnie dlatego polecam, gdyż jesteśmy współodpowiedzialni z to, że ta tragedia dzieje się nadal, teraz.

telefonalarmowy | 2016-07-21
Na półkach: 2016, Ebooki, Przeczytane
Przeczytana: 21 lipca 2016

Książka stanowi zbiór artykułów i relacji odnośnie sytuacji Koreańczyków. Odnośni się do istnienia obozów na terenie Korei Północnej, sytuacji społeczeństwa, głodu i ucieczek z reżimu Kimów. Przydatna lektura. Polecam.

Sylwester Andrzej | 2014-10-10
Przeczytana: 10 października 2014

Ciekawa książka o Korei Północnej przedstawiona w formie wywiadów z ludźmi którzy uciekli z tego totalitarnego kraju! Spodziewałem się czegoś innego ale warto przeczytać!

sokolec22 | 2014-02-25

We wszystkich rozdziałach jest mowa o tym samym, troszkę źle uporządkowana książka, ale podstaw o życiu Koreańczyków można się dowiedzieć. O warunkach życia, o obozach, władzy i totalitaryzmie.

Friva5 | 2016-04-23
Marta | 2016-01-17