W cieniu Saddama

In the Shadow of Saddam
978-83-7183-434-9
Saddam Husajn, Irak, islam
Magda

Mikhael Ramadan jest postacią wyjątkową. Był pierwszym dublerem Saddama Husajna, ale podobieństwo do Prezydenta okazało się jego przekleństwem. Po ucieczce z Iraku, razem z towarzyszką życia, Sophie, ukrywa się w Stanach Zjednoczonych, przekonany, że macki Saddama sięgają wszędzie. Gdyby poddał się operacji plastycznej twarzy, mógłby rozpocząć normalne życie, ale ta decyzja wiąże się z wyjściem z ukrycia. Ramadan żyje więc nadzieją, że okrutny dyktator zostanie wreszcie pozbawiony władzy i piekło jakim jest życie w Iraku, kiedyś się skończy.

monia89a | 2011-11-10

Książka jest wspaniala.Dowiadujemy się z niej nie tylko o tytułowym bohaterze,ale równiez o sytuacji w Iraku,o konfliktach,Ja np z tej książki wreszcie zrozumialam na czym polegał konflikt z Kuwejtem,Poza tym wszystko jest bardzo czytelnie okreslone,kto jest kim;) naprawde warto;) ja kupilam te ksiązke na wyprzedazy w Matrasie za 4.90;p

PaxPax | 2015-01-20

Tytuł mówi sam za siebie. Interesująca książkach o sekretach dyktatora, tak bardzo wciągająca że żałuje się że nie ma kontynuacji.

Alwin93 | 2011-12-30

Bardzo dobra, drastyczna książka opisująca terror Saddama.

Godfex | 2012-07-28

Świetna książka, która w porywający sposób opisuje kulisy okrutnych rządów Saddama Husaina. Obrazowe przedstawienie wydarzeń pozwala z lubością zagłębić się iście filmowych przeżyciach bohatera.

ArtZ72 | 2016-12-02
Agula | 2016-06-21