New romantic

Wydawnictwo: Ha!art
978-83-89911-84-1
nika

"Wybory w Polsce. Na terenie całego kraju grasują rewolucyjne szajki robotniczo-gejowskie. W momencie ogłoszenia wyników stacje telewizyjne informują o zorganizowanych zamachach na polityków. Giną wszyscy prominentni kandydaci, w tym jeden z bliźniaków.
Zakazana literatura IV RP.
Pierwsza Polska powieść antykaczyńska"
- Nota wydawcy

Dociekliwy_Kotek | 2011-05-09
Przeczytana: kwiecień 2011

Co za arcydzieło! Przewrotne, dowcipne, a przecież na swój sposób gorzkie, na swój sposób poważne. To, co zazwyczaj kojarzy się z ultraprawicowymi ugrupowaniami politycznymi - nietolerancja, totalitaryzm - nagle zostaje przypisane ugrupowaniom lewicowym i sparodiowane, odbite w krzywym zwierciadle tej przewrotnej karykatury. Brawo dla autora szczególnie za pierwszą część, opisującą od wewnątrz struktury i działanie ekstremistycznej lewicy, łącznie z jej niszczeniem jednostki i z politycznym zaangażowaniem, kojarzonym ze wszystkim, ale nie z ugrupowaniami liberalnymi. Powieść, nad którą można się śmiać, śmiać do łez - tyle tylko, że łez zaprawionych leciutko goryczą.

Antoni Leśniak | 2015-06-29
Przeczytana: 16 lutego 2015

To niesamowicie przewrotna i mocno kontrowersyjna powieść, w której, choć połączone wspólnym przesłaniem, mamy w rzeczywistości do czynienia ze zbiorem kilku luźnych historii wpisujących się jednak w ogólny ton wybrzmiewający z tej narracji. Sprzęgnięte są ze sobą prześmiewczym zamiarem Autora pragnącym w demaskatorski, acz inteligentny i złośliwy, sposób rozprawić się z utartymi mitami i stereotypami funkcjonującymi w publicznym dyskursie a mającymi tworzyć świetlany obraz ideologii, które w dążeniu do władzy nie wahają się iść po trupach do celu z hasłami walki o sprawiedliwość i postęp. I choć po lekturze od razu nasuwa się pytanie, czy zaprezentowane w niej wydarzenia kiedykolwiek mogłyby się wydarzyć naprawdę, czy od razu można je przesunąć do sfery fiction, to wcale nie byłbym pewien czy rozmawiamy tylko o abstrakcyjnych rzeczach, i czy stawiany zarzut, że Autor zdradza i ośmiesza ważne i nośne przesłania, ruchy czy działaczy dla udowodnienia swojej fałszywej tezy, która u...

GrzesiekLepianka | 2012-08-02

sprawnosc jezykow godna podziwu. jedynie ten zapowiadany na obwolucie dadaizm polityczny nieco przytlacza, choc i rowniez imponuje. polecam mimo jak dla mnie niejasnego wydzwieku.

Mateusz Kowalski | 2013-12-29

jedna z ciekawszych pozycji ostatnich lat.
ważny głos młodego pokolenia

neuromance | 2016-02-10
Przeczytana: 06 lutego 2016

Zaskakująco trafnie oddana sytuacja Polski obecnej, mimo że książka powstała 10 lat temu. Gorzka satyra na państwo prawicowe i jednocześnie lekka kpina z lewicy. Trzecie opowiadanie było zdecydowanie najciekawsze. Ogólnie, zacna propozycja.

Piotr | 2018-01-17
Na półkach: 2016, Przeczytane