Piekło Arktyki

Wydawnictwo: Albatros
The Arctic Event
powieść, wyspa, Arktyka, broń
dona

Na bezludnej , pokrytej śniegiem i lodem wyspie położonej na morzu Arktycznym, niedaleko ziemskiego bieguna magnetycznego zostają odnalezione szczątki radzieckiego bombowca z czasów "zimnej wojny", wiernej kopii amerykańskiego B-29. Niewielu wie, że samolot przewoził broń biologiczną - dwie tony śmiercionośnej bakterii wąglika. Jakie było jej faktyczne przeznaczenie? Czy zabójczy ładunek nadal znajduje się na pokładzie? W celu zabezpieczenia znaleziska na miejsce katastrofy sprzed kilkudziesięciu lat wyrusza uzbrojona ekipa Tajnej Jedynki, zakonspirowanej komórki wywiadowczej podlegającej bezpośrednio prezydentowi USA. Dowodzi nią pułkownik Jon Smith, doktor medycyny, ekspert od broni biologicznej. Członków grupy czeka wiele szokujących niespodzianek. W jej szeregach działa zdrajca, a wrak kryje jeszcze jedną, nie mniej przerażającą tajemnicę. W rejonie wyspy czai się nieznany wróg...

Paco | 2015-03-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, LUDLUM
Przeczytana: 2015 rok

Książka akcji? Bardzo proszę:) Jest w niej wszystko to co tygrysy lubią najbardziej .Weźcie ją do ręki a przez najbliższe godziny poczujecie na twarzy lodowaty podmuch wiatru, a Wasze zmarznięte dłonie dotkną zimnej stali :) Podrapiecie się również tu i ówdzie :) A potem ni z tego ni z owego przeczytacie zaszokowani słowo ,,koniec,, :)

Arkalion | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Powieść sensacyjna firmowana nazwiskiem Roberta Ludluma,który już nie żył ,gdy ją pisał
James Cobb.Dziś pisarz pisze nawet po śmierci ,zarabia też po śmierci, takie czasy. Jednak James Cobb bardzo dobrze poradził sobie z treścią książki. Historia jest nieskomplikowana. Na podbiegunowej wyspie zostaje znaleziony wrak sowieckiego bombowca z 1953 roku z ładunkiem broni biologicznej.Amerykanie wysyłają zespół :2 piękne agentki i agent Jon Smith w iście bondowskim stylu.Do zespołu zostaje przydzielony rosyjski oficer,który ma niby pomagać a jest,jak to z Rosjanami, kretem. Do tego dochodzi oddział specnazu oraz okrutny chorwacki handlarz bronią, chcący przejąć ładunek .Jak napisałem, akcja nie jest skomplikowana,ale naprawdę wciąga. Napięcie jest dozowane we właściwej formie. W książce niczego nie brakuje ani nie jest niczego za dużo.Postacie choć sztampowe, są dość dobrze zarysowane. Mamy wszystko co potrzebne w tego typu literaturze. Do tego dochodzi klimat polarnej...

Przemek | 2015-10-24

Fajny pomysł, fajna sceneria wydarzeń, natomiast same postaci stworzone są w tak naiwny i schematyczny sposób, w iście bondowskim stylu, że całość ma postać mdłej papki serwowanej dla niezbyt wymagającego czytelnika. Nie tego oczekuję po książce z nazwiskiem Ludlum na okładce.

Machno | 2015-01-19
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Klasyczna historia w stylu Ludlumowskim, tym razem osadzona wśród lodów i śniegów Arktyki. Odwieczny konflikt między USA a Rosją jest powoli zażegnywany, pokój jest coraz bliżej. Zupełnie niespodziewanie na zapomnianej przez większość ludzkości, skutej mrozem, wysepce grupka naukowców odkrywa samolot. Wszystkie znaki wskazują, że jest to samolot radziecki, na dodatek strona rosyjska ostrzega - na pokładzie może znajdować się pokaźny ładunek broni bakteriologicznej. Do akcji wkracza grupka agentów pod wodzą Jona Smitha, wspierana jednym oficerem z drugiej strony barykady. Tajemniczy samolot ukrywa jednak większą tajemnicę, a na scenie ze śniegu wystąpi więcej aktorów niż planowali to agenci. Historia opowiedziana z wdziękiem, w starym stylu, nie nudzi. Chwilami potrafi zaskoczyć. Ot, stary dobry Ludlum, wsparty piórem Cobba.

Beefdolf | 2013-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2013

Rozkręca się powoli, na początku trochę politycznych wątków, ale koniec pędzi na złamanie karku. Im dalej tym więcej akcji.
Typowo amerykańska papka ,ale w jakże dobrym stylu.

Bartek | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Rewelacja! Zimnowojenna afera, tajni agenci rządowi, starcie Rosji z Amerykanami, zdrady, popis sprytu, a wszystko to w warunkach skrajnie niesprzyjających na arktycznej, lodowcowej wyspie. Czego chcieć więcej?
Główni bohaterowie dają się polubić, postać Jona Smitha bardzo przypadła mi do gustu, właśnie takich agentów lubię. Sama afera jest tylko pretekstem do czegoś grubszego, krok po kroku misternie utkana intryga się rozwiązuje, elementy układanki wskakują na samo miejsce, by... nie zaskoczyć niczym, czego nie można było się domyślić wcześniej. Wspaniałość - sięgnę po tego autora jeszcze nie raz.

Mirek | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Pierwsza powieść Ludluma, którą przeczytałem i muszę przyznać,że spełniła moje oczekiwania.

Kreacja bohaterów oraz ich osobowości jest na wysokim poziomie. Fabuła oczywiście nienaganna, jednakże delikatnie przewidywalna. Są "ci dobrzy" oraz "ci źli", a także wielkie polowanie. Troszkę obcykany schemat, ale warto przeczytać.

Polecam.

Pyniu85 | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Moja opinia o tej książce jest jak najlepsza, jeśli chodzi o książkę stricto sensacyjną to myślę, że jest to klasyka gatunku. Losy bohaterów są bardzo wciągające i ciężko oderwać się od czytania...zimno Arktyki rzeczywiście emanuje z kolejnych stron tak więc najlepiej czytać zimą ale pod grubym kocem:) Polecam.

Skubaniec | 2014-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2014

To pierwsza książka tego typu jaką przeczytałem i jestem mile zaskoczony. Ciekawie opisane postacie szczegóły, nazwy broni i sprzętu wojskowego, a zarazem książka zahacza o wątek romansu. Tekst do czytania w skupieniu, ale też z elementami rozładowującymi napięcie. Polecam

qhtulu | 2011-09-30
Przeczytana: 29 września 2011

Typowa powieść sensacyjna , w sumie nic zaskakującego , równie dobrze by było gdyby na okładce zamiast Ludlum pisało Cussler . a tak w ogóle to napisał to pan Cobb na podstawie pozostawionych szkiców przez Ludluma. Czyta się szybko ,ale nocki przez nią nie zerwiesz.