Piekło Arktyki

Wydawnictwo: Albatros
The Arctic Event
powieść, wyspa, Arktyka, broń
dona

Na bezludnej , pokrytej śniegiem i lodem wyspie położonej na morzu Arktycznym, niedaleko ziemskiego bieguna magnetycznego zostają odnalezione szczątki radzieckiego bombowca z czasów "zimnej wojny", wiernej kopii amerykańskiego B-29. Niewielu wie, że samolot przewoził broń biologiczną - dwie tony śmiercionośnej bakterii wąglika. Jakie było jej faktyczne przeznaczenie? Czy zabójczy ładunek nadal znajduje się na pokładzie? W celu zabezpieczenia znaleziska na miejsce katastrofy sprzed kilkudziesięciu lat wyrusza uzbrojona ekipa Tajnej Jedynki, zakonspirowanej komórki wywiadowczej podlegającej bezpośrednio prezydentowi USA. Dowodzi nią pułkownik Jon Smith, doktor medycyny, ekspert od broni biologicznej. Członków grupy czeka wiele szokujących niespodzianek. W jej szeregach działa zdrajca, a wrak kryje jeszcze jedną, nie mniej przerażającą tajemnicę. W rejonie wyspy czai się nieznany wróg...

Paco | 2015-03-12
Na półkach: LUDLUM, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Książka akcji? Bardzo proszę:) Jest w niej wszystko to co tygrysy lubią najbardziej .Weźcie ją do ręki a przez najbliższe godziny poczujecie na twarzy lodowaty podmuch wiatru, a Wasze zmarznięte dłonie dotkną zimnej stali :) Podrapiecie się również tu i ówdzie :) A potem ni z tego ni z owego przeczytacie zaszokowani słowo ,,koniec,, :)

Przemek | 2015-10-24

Fajny pomysł, fajna sceneria wydarzeń, natomiast same postaci stworzone są w tak naiwny i schematyczny sposób, w iście bondowskim stylu, że całość ma postać mdłej papki serwowanej dla niezbyt wymagającego czytelnika. Nie tego oczekuję po książce z nazwiskiem Ludlum na okładce.

Beefdolf | 2013-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2013

Rozkręca się powoli, na początku trochę politycznych wątków, ale koniec pędzi na złamanie karku. Im dalej tym więcej akcji.
Typowo amerykańska papka ,ale w jakże dobrym stylu.

Machno | 2015-01-19
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 stycznia 2015

Klasyczna historia w stylu Ludlumowskim, tym razem osadzona wśród lodów i śniegów Arktyki. Odwieczny konflikt między USA a Rosją jest powoli zażegnywany, pokój jest coraz bliżej. Zupełnie niespodziewanie na zapomnianej przez większość ludzkości, skutej mrozem, wysepce grupka naukowców odkrywa samolot. Wszystkie znaki wskazują, że jest to samolot radziecki, na dodatek strona rosyjska ostrzega - na pokładzie może znajdować się pokaźny ładunek broni bakteriologicznej. Do akcji wkracza grupka agentów pod wodzą Jona Smitha, wspierana jednym oficerem z drugiej strony barykady. Tajemniczy samolot ukrywa jednak większą tajemnicę, a na scenie ze śniegu wystąpi więcej aktorów niż planowali to agenci. Historia opowiedziana z wdziękiem, w starym stylu, nie nudzi. Chwilami potrafi zaskoczyć. Ot, stary dobry Ludlum, wsparty piórem Cobba.

Bartek | 2014-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2014

Rewelacja! Zimnowojenna afera, tajni agenci rządowi, starcie Rosji z Amerykanami, zdrady, popis sprytu, a wszystko to w warunkach skrajnie niesprzyjających na arktycznej, lodowcowej wyspie. Czego chcieć więcej?
Główni bohaterowie dają się polubić, postać Jona Smitha bardzo przypadła mi do gustu, właśnie takich agentów lubię. Sama afera jest tylko pretekstem do czegoś grubszego, krok po kroku misternie utkana intryga się rozwiązuje, elementy układanki wskakują na samo miejsce, by... nie zaskoczyć niczym, czego nie można było się domyślić wcześniej. Wspaniałość - sięgnę po tego autora jeszcze nie raz.

Mirek | 2014-05-01
Przeczytana: 01 maja 2014

Pierwsza powieść Ludluma, którą przeczytałem i muszę przyznać,że spełniła moje oczekiwania.

Kreacja bohaterów oraz ich osobowości jest na wysokim poziomie. Fabuła oczywiście nienaganna, jednakże delikatnie przewidywalna. Są "ci dobrzy" oraz "ci źli", a także wielkie polowanie. Troszkę obcykany schemat, ale warto przeczytać.

Polecam.

Pyniu85 | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Moja opinia o tej książce jest jak najlepsza, jeśli chodzi o książkę stricto sensacyjną to myślę, że jest to klasyka gatunku. Losy bohaterów są bardzo wciągające i ciężko oderwać się od czytania...zimno Arktyki rzeczywiście emanuje z kolejnych stron tak więc najlepiej czytać zimą ale pod grubym kocem:) Polecam.

Skubaniec | 2014-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2014

To pierwsza książka tego typu jaką przeczytałem i jestem mile zaskoczony. Ciekawie opisane postacie szczegóły, nazwy broni i sprzętu wojskowego, a zarazem książka zahacza o wątek romansu. Tekst do czytania w skupieniu, ale też z elementami rozładowującymi napięcie. Polecam

tombak90 | 2012-12-30

To była moja pierwsza przygoda z autorem. Zaczęło się trudnym do przebrnięcia początkiem (jak ja nienawidzę tych wszystkich dyplomatycznych pierdu-pierdu), ale potem, właściwie dość szybko, jest już tylko lepiej. Od kiedy główni bohaterowie znaleźli się już na wyspie, nie mogłem się oderwać. Ciągła atmosfera grozy urozmaicona wyjątkowo surową, arktyczną scenerią robi duże wrażenie, tak samo jak wrażenie robią główni bohaterowie, zwłaszcza postać nieustraszonej agentki Randi Russell. Jedyne do czego się przyczepię, to niepotrzebne opisy sączących się po ścianie mózgów, ale taki już urok Ludluma. Sumując, książka jak najbardziej godna polecenia.

Olek | 2012-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2012

Pomimo kiepskich opinii jaką zebrała ta książka muszę przyznać (z należytą prawdą), że książka bardzo mi się to spodobała.

Ciężko jest mi tutaj porównać (jak niektórzy czytelnicy) powieść Cobba/Ludluma do powieści Clive Cussler, ponieważ Pan CC każdą wydaną powieść piszę według ustalonego z góry (a co gorsze powtarzającego się) schematu.

Cobb/Ludlum zaserwował nam fajną powieść, która trzyma w napięciu i skrywa ciekawe tajemnice trzymane w ukryciu do samego końca.

Polecam!