Enter Night: Metallica. Biografia

Enter Night: Metallica - The Biography
metallica, biografia
muzyka
Frantek

Najlepsza jak dotąd biografia zespołu Metallica. Na ponad 400 stronach Mick Wall dogłębnie analizuje historie zespołu opierając swoja wiedzę na rozmowach z członkami zespołu jak i cała masą ludzi bezpośrednio z nimi związanych.

źródło opisu: www.kagra.com.pl

źródło okładki: www.kagra.com.pl

Metallica.

Zespół obrośnięty legendą, od lat pod ostrzałem piór i obiektywów. A oni dalej potrafią skopać tyłki i to jest MOC.

Nie jestem pod wielkim wrażeniem książki Wall'a. Nie do końca podzielam jego opinię na temat zespołu, płyt czy konkretnych utworów. Oczywiście doceniam pracę, którą włożył w napisanie tej biografii, dlatego ocenia jest tak wysoka, ale pewne rzeczy są dla mnie niewybaczalne. To dlatego "Enter Night" długo była pierwszą i jedyną biografią Metalliki, z którą się zapoznałam. Dlaczego jedyną? Przecież uwielbiam Metallikę. Przyczyna jest prosta - mam uczulenie na... gadanie głupot. Biografia była dla mnie znośna do momentu, w którym dotrzemy do "Load", a później zaczyna się standardowo: jak oni mogli ściąć włosy, pomalować oczy, nagrać takie płyty, S&M to gówno, sprzedali się.

Pieprzyć to! Zrobili co chcieli i tyle. Jakby każdy artysta oglądał się wyłącznie na oczekiwania fanów, to nie byłby artystą tylko rzemieślnikiem. Wielcy panowie dziennikarze...

jablek | 2018-08-26
Przeczytana: sierpień 2018

Ogólnie dobra, choć czasami przeładowana szczegółami co trochę wpływa na płynność czytania. Oprócz typowej historii zespołu jest też dużo subiektywnych opinii (autora książki) o ich albumach i konkretnych utworach. Generalnie po przeczytaniu można wczuć się i zrozumieć cały ten klimat wokół zespołu. Polecam!

pocahontas_88 | 2018-03-21
Przeczytana: 21 marca 2018

Bardzo dobra biografia, dobrze się czyta, ale niestety jak każdy fan po prostu chce się więcej:)

Reales | 2018-03-01

Jedna z lepszych książek o Metallice, jaką czytałem. Kilka anegdot naprawdę zabawnych- szczególnie ta z domem Larsa na wzgórzu. \m/

ryszpak | 2015-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2015

Kompendium dla fana. Albo - po ominięciu recenzji płyt i utworów - studium psychologiczne zespołu, założonego przez dwóch, skrajnie różniących się od siebie nastolatków, których połączyła miłość do ostrej muzyki. Bardzo dużo wspomnień gwiazd sceny rocka lat 80. i 90., nie za dużo - niestety - zdjęć. I do tego książka bardzo ładnie wydana. Polecam.

Pawel Juszczak | 2015-01-08

Bez dwóch zdań najlepsza książka dotycząca zespołu na polskim rynku. Po jej przeczytaniu można zrozumieć fenomen tej kapeli oraz zobaczyć, że od początku mieli wizję jak ma wyglądać ich kariera.

xdescramblex | 2014-10-15

Cudowna książka o cudownym zespole! Przedstawia historię jego członków, wzlotów i upadków. Opisuje trasy koncertowe, tworzenie wydanych albumów i życie wspaniałych osób, które przyczyniły się do ich powstania. Polecam szczególnie dla fanów Metallicy!

charlie1083 | 2014-07-07
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Jestem pełna podziwu dla Mick'a Wall'a za tak fantastyczne opisanie całej historii Metalliki. Jestem fanką tego zespołu od dziecka, ale nigdy nie znałam całej prawdy o nich. Ta książka dała mi możliwość poznania jeszcze lepiej moich idoli. te wszystkie cytaty, analizy, opisy sytuacji... Najciekawsze były krótkie jakby "opowiadania" przed każdym rozdziałem. To pokazuje, że historia Metalliki jest jak z książki. Tylko że jest ona prawdziwa. Widząc grubość tej biografii, myślałam że nie podołam przeczytaniu tego. Rzadko czytałam w tamtym okresie, czyli... Kilka miesięcy temu.
Enter Night jest naprawdę wciągające. Idealna dla każdego fana Metalliki i też ludzi, kochających biografie i chcących poznać ich historię. Polecam wszystkim.

Jimmy0555 | 2014-04-12

Bardzo ciekawa i kompletna biografia zespołu. Do tego warto podkreślić, że obiektywna. Nie ma tam wychwalania członków jak w innych biografiach. Nie dopatrzyłem się większych nieścisłości. Zaletą jest także fakt, iż autom przeprowadził wiele wywiadów, specjalnie dla tej książki.

kasiek66 | 2013-12-26
Przeczytana: lipiec 2012

Jako fanka zespołu pochłaniam z wielkim zapałem wszystkie informacje i kupuję wszystkie dostępne na rynku książki. Jednak nigdy nie czytałam tak genialnej biografii. Wywoływała u mnie śmiech jak i płacz..szczególnie gdy poruszony został temat śmierci Cliffa. W odważny sposób poruszony jest także fakt "wojny" z Megadeth. Lecz nie jako konflikt, w którym obarczamy jedna stronę...
Mick Wall nie bał się opisywania porażek.. nie brał pod uwagę tylko pozytywnych aspektów. Chciał przedstawić prawdę o zespole, który od początku istnienia niszczył bariery muzyczne. I trzeba przyznać...udało się. Polecam wszystkim, którzy słuchają..bądź słuchali Metallicy.