Zgłosuj na książki roku 2017

Pink Floyd. Moje wspomnienia

Wydawnictwo: InRock
muzyka, rock, zespoły rockowe
joly_fh

Pink Floyd to jedna z najbardziej twórczych, cieszących się największym powodzeniem i najdłużej występujących grup rockowych na świecie. Książka "Pink Floyd. Moje wspomnienia" jest pierwszym, napisanym przez członka zespołu spojrzeniem na dzieje Pink Floyd od wewnątrz. Nick Mason jest jedynym członkiem Floydów, grającym w grupie przez cały jej okres istnienia. Z miejsca, jakie zajmuje za bębnami, obserwował każdy etap działalności zespołu. Występował z Pink Floyd, gdy grupa należała do ulubionych orkiestr londyńskiego podziemia pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku. Widział rozpad osobowości i odejście Syda Barretta. Tworzył klasyczne brzmienie Pink Floyd. Cieszył się wraz z innymi światowym powodzeniem albumu "Dark Side Of The Moon". Był świadkiem narastania napięć i problemów w zespole, pogłębiania się przepaści między Rogerem Watersem a resztą grupy. Wraz z Davidem Gilmourem postawił wszystko na jedną kartę i kontynuował działalność Pink Floyd. Pisząc "Moje wspomnienia" Nick Mason korzystał z własnych wspomnień i zgromadzonej przez lata dokumentacji, nie zaniedbując przy tym reminiscencji i przemyśleń czołowych postaci, związanych z najbardziej błyskotliwą i kreatywną grupą rockową na świecie. Obszerne archiwum Masona, zawierające nigdy nie publikowane wcześniej zdjęcia i materiały graficzne, znalazło właściwe miejsce na kartach tej publikacji. Opowieść zamyka jego własne kalendarium dziejów Pink Floyd.
O autorze: Nick Mason urodził się w Birmingham w roku 1944. Jest najbardziej znany jako perkusista Pink Floyd. Inną z jego namiętności są wyścigi samochodowe. Często bierze udział w wyścigach, siadając za kierownicą aut historycznych i najnowszych. Pięciokrotnie startował w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu Le Mans. W roku 1998, wspólnie z Markiem Halesem, napisał książkę zatytułowaną "Into The Red" i poświęconą dwudziestu jeden samochodom z jego kolekcji klasycznych aut wyścigowych. Artykuły Nicka Masona ukazywały się w "Tatle", "Ritz", "Ampersand", "The Independent", "Autosport", "Classic Cars", "Red Line" i "Cars for the Connoisseur".

źródło opisu: Wydawnictwo In Rock, 2013

źródło okładki: www.inrock.pl

Mateusz | 2015-09-28
Przeczytana: 28 września 2015

Świetna książka napisana przez perkusistę, legendarnego zespołu Pink Floyd. Dla fanów pozycja obowiązkowa, lub po prostu osób ciekawych historii zespołu. Mamy tu opisane pierwsze zmagania zespołu w świecie muzyki w latach 60 - tych , pierwsze trasy , wzloty, upadki, kolejne płyty i towarzyszące im różne przeboje, wydarzenia, zmagania,i nierzadko konflikty . Poznamy dzięki tej książce również pracę zespołu w studiu. Opisane są niej również koncerty od pierwszych, nie zawsze układających się po myśli zespołu, w szczególności na początkach kariery.,aż do widowisk, pełnych efektów- profesjonalnych show. Opisany jest również konflikt Rogera Watersa z resztą zespołu, aż po jego szczęśliwe zakończenie.
Książka bogato ilustrowana, często zbiorami prywatnych zdjęć perkusisty.
Polecam

Grzegorz Żarnowiecki | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Najlepsza moim zdaniem książka o zespole muzycznym. Historia grupy Pink Floyd napisana przez członka grupy perkusistę Nicka Masona. Wspaniale się czyta. Angielski humor tak mi przypadł do gustu że zaznaczyłem fragmenty markerem. Pozycja spełnia rolę antydepresantu. Dla fanów zespołu a do nich się zaliczam jest to pozycja obowiązkowa. Bogato ilustrowana zdjęciami nie tylko z koncertów. Możemy zajrzeć za kurtynę występu, obejrzeć pacę w studio. Największą zaletą jest barwny język autora. Nie można oderwać się od tej pasjonującej lektury. Gorąco polecam.

paralos | 2018-02-09

Nick Mason, perkusista Pink Floyd, może nie wszystko pamięta, ale jednak jest tym, który uczestniczył we wszystkich etapach działalności zespołu. Jego wspomnienia to dla fana pozycja bezcenna, nieporównywalna z żadną inną. Można jedynie żałować, że nie doczekaliśmy się podobnych książek napisanych przez Rogera Watersa i Davida Gilmoura, bo na pewno mieliby dużo więcej do powiedzenia na temat tego, jak toczyły się losy Pink Floyd i jak powstawały kolejne płyty zespołu (chociaż Gilmour nie grał na pierwszej, a Waters na ostatnich).

Hubert Lewiński | 2015-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Książka pokazuje wizerunek i dzieje Floydów od środka, co jest bardzo ciekawym punktem widzenia. Pokazuje, jak pokrętne koleje losu, talent i umiejętnie podejmowan decyzje doprowadziły zespół do tego, czym się stał, czyli nie mniej, nie więcej legendą. Nie można tej książce odmówić ton zaskakujących informacji, tyle że Nick nie pisze jakimś bardzo porywającym językiem... Bardzo lubię czytać biografie zespołów, ale ta pozycja momentami była mocno monotonna i ciężka do strawienia. To też spowodowało, że książka kilka razy lądowała na półce na kilka tygodni celem nabrania sił na kolejne kilkadziesiąt stron. Niemniej dla fana, czy nawet kogoś, kto jedynie interesuje się tylko historią rocka, nie pałając szczególnie miłością do PF jest to pozycja warta polecenia.

Paweł Ćwikła | 2017-04-14
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Moim zdaniem książka jest napisana "od serca". Czuć, że autor jest emocjonalnie związany z opisywanymi wydarzeniami. Dzięki temu przeczytanie tej książki było dla mnie dużo większym przeżyciem niż w przypadku innych biografii zespołu.

Grzegorz | 2015-01-23
Przeczytana: 12 sierpnia 1999

jkulig | 2017-03-28

Historia Pink Floyd opisana przez perkusistę zespołu. A więc z jednej strony rzecz bardzo ciekawa, bo opowiedziana przez kogoś, kto widział to od środka. Z drugiej trochę rozczarowująca, bo jednak Nick Mason nie miał takiego wkładu w dorobek grupy jak pozostali i chyba nie zawsze uczestniczył w decyzjach, w procesie twórczym i tak dalej. Takie w każdym razie wrażenie sprawia lektura. Dla fana to oczywiście pozycja obowiązkowa, ale wolałbym przeczytać wspomnienia Watersa czy Gilmoura.

Hubert | 2016-11-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyczne, 2016
Przeczytana: 31 października 2016

Każdy fan zespołu bezwarunkowo powinien zaopatrzyć się w tę książkę. Luźne, z dystansem i lekkim humorem wspomnienia snute przez jego perkusistę przypadły mi do gustu, ale jednak jeszcze bardziej spodobały mi się setki ilustracji - dosłownie na każdej stronie podziwiać możemy unikalne fotografie (każda opisana) członków zespołu w różnych fazach jego istnienia oraz rozlicznych współpracowników.

I nawet jeżeli ktoś zna historię zespołu, to ponowne przemknięcie od zawiązania grupy do koncertu Live8 to znakomity pretekst do spotkania z gigantami artystycznego rocka i ponownego przesłuchania płyt, o których powstaniu i nagraniu tak szczegółowo opowiada autor.

Grzegorz | 2015-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2015

Jarek1983 | 2014-04-24
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Sentymentalnie i z wielkim poczuciem humoru Pan Mason zabiera nas w podróż do przeszłości. Każdy fan Pink Floyd powinien to przeczytać, ale nie tylko. Książka wprowadza czytelnika w świetny nastrój, okraszona jest mnóstwem ciekawych historii oraz, co dla mnie najważniejsze, szczegółami o powstaniu największych płyt zespołu. Najlepsza część dotyczy najlepszej płyty czyli Dark Side of the Moon.