Ta ohydna siła

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Trylogia międzyplanetarna (tom 3)
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
That Hideous Strength
Arek

Pierwsze wydanie powieści ukazało się w 1945 roku, a skrócone (o połowę!) w 1955. Ta wersja skrócona w wydaniu amerykańskim nosi tytuł "The Tortured Planet". Wydanie polskie pt. "Ta ohydna siła" jest wersją skróconą z 1955 roku. Wersja kompletna nosi polski tytuł "Ta straszna siła" i wchodzi w skład zbiorczego tomu pt. "Trylogia kosmiczna".

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lauriel | 2011-04-05
Przeczytana: 2011 rok

Po dwóch pierwszych tomach "Trylogii międzyplanetarnej" trudno wejść w akcję książki dziejącą się w "normalnym" świecie. Podchodziłam do niej dwa razy, jednak warto było. W zasadzie nie trzeba znać pierwszej i drugiej części, żeby zrozumieć ostatnią, która wydaje się nieco prostsza niż poprzednie. Obrazowo, naturalistycznie przedstawione do czego zdolny jest człowiek, który dąży do osiągnięcia swojego celu. Dla osób wierzących to swego rodzaju odbicie duchowej rzeczywistości, pokazanej w zaskakujący sposób.

Hannah Kathleen | 2012-01-12

Przeczytałam całą trylogię w oryginale, ta książka podobała mi się najmniej. Taka najbardziej normalna, opowiadająca o normalnych ludziach na ziemi. Wolałam te pozostałe, gdzie miało się wrażenie, że inne planety to inne światy.

Anna | 2016-11-18
Na półkach: Góra 3, Posiadam, Przeczytane