CzarneOko 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-16 18:19:19
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Seria: Spectrum

Książka bardzo dobra, autor ma wiele trafnych spostrzeżeń, ale czasami trochę przesadza np. mówiąc o Ulicy Sezamkowej. Niemniej warto książkę przeczytać, bo ukazuje ona prawdę o czasach telewizji i o tym jak niszcząco wpływa ona na nasze myślenie jeśli postrzegamy świat tylko przez nią.

 
2018-11-07 20:14:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Orwell opisuje świat, który nigdy się nie spełnił do końca. Świat, gdzie nikt nie liczy się z człowiekiem, który jest po prostu częścią masy, niemającej własnych poglądów, wszędzie identycznej. Każdy przejaw indywidualności jest niszczony razem z człowiekiem. Pojęcie prawdy wypaczone do granic możliwości. Taki jest świat Orwella, ostrzegającego nas przed tym, co nigdy nie nastąpiło. Ale mimo... Orwell opisuje świat, który nigdy się nie spełnił do końca. Świat, gdzie nikt nie liczy się z człowiekiem, który jest po prostu częścią masy, niemającej własnych poglądów, wszędzie identycznej. Każdy przejaw indywidualności jest niszczony razem z człowiekiem. Pojęcie prawdy wypaczone do granic możliwości. Taki jest świat Orwella, ostrzegającego nas przed tym, co nigdy nie nastąpiło. Ale mimo że wydaje nam się to nierealne, należy brać wizja autora całkowicie poważnie.
Genialnie napisana książka, brutalnie przedstawiająca totalitarny świat. Nie nadają się do niej osoby o słabych nerwach - Orwell jest dosadny do bólu, jego opisy brutalne. Cała książka - znakomita, mimo że wstrząsająca, pokazuje słabość człowieka i siłę systemu, który jest w stanie złamać tego człowieka jak patyczek, sprawiając jednocześnie, że on ten system pokocha.

pokaż więcej

 
2018-09-23 13:51:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione
Autor:
Seria: Artefakty

A mówią, że lektura szkolna nie może się podobać...Najwyraźniej jest to wyjątek, potwierdzający regułę!
Książka to prawdziwe arcydzieło, nie jest prosta i zrozumienie jej wymaga sporego wysiłku umysłowego, ale jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Zdumiewające, jak dobrze książka powstała ponad pół wieku, opisuje dzisiejszy świat. Może w sposób trochę przesadzony, ale autor...
A mówią, że lektura szkolna nie może się podobać...Najwyraźniej jest to wyjątek, potwierdzający regułę!
Książka to prawdziwe arcydzieło, nie jest prosta i zrozumienie jej wymaga sporego wysiłku umysłowego, ale jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Zdumiewające, jak dobrze książka powstała ponad pół wieku, opisuje dzisiejszy świat. Może w sposób trochę przesadzony, ale autor pokazuje, jak świat współczesny stopniowo odchodzi od wszystkiego, co wymaga jakiegokolwiek umysłowego wysiłku, jak bardzo nastawiony jest na przyjemności bez obowiązków.
Przerażający obraz świata bez nauki, bez filozofii i bez książek porusza czytelnika. Strażacy palący książki, ludzie oglądający non stop jeden denny serial, profesorowie i reszta "świata inteligencji", ukrywający się przed światem - to wszystko porusza do głębi, zwłaszcza sceny palenia i darcia książek. Nie jest to prosta lektura na wolny wieczór, warto się nad nią głębiej zastanowić i odnieść do teraźniejszego świata.
Książka idealna dla osób, szukających poważnej, ale niezbyt obszernej lektury, także dla fanów science-fiction w mniej rozrywkowym, ale za to o wiele bardziej skłaniającym do refleksji nad swoim życiem, wydaniu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
21 21 101
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd