CzarneOko 
status: Czytelnik, ostatnio widziany 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-23 13:51:18
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione
Autor:
Seria: Artefakty

A mówią, że lektura szkolna nie może się podobać...Najwyraźniej jest to wyjątek, potwierdzający regułę!
Książka to prawdziwe arcydzieło, nie jest prosta i zrozumienie jej wymaga sporego wysiłku umysłowego, ale jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Zdumiewające, jak dobrze książka powstała ponad pół wieku, opisuje dzisiejszy świat. Może w sposób trochę przesadzony, ale autor...
A mówią, że lektura szkolna nie może się podobać...Najwyraźniej jest to wyjątek, potwierdzający regułę!
Książka to prawdziwe arcydzieło, nie jest prosta i zrozumienie jej wymaga sporego wysiłku umysłowego, ale jest to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam. Zdumiewające, jak dobrze książka powstała ponad pół wieku, opisuje dzisiejszy świat. Może w sposób trochę przesadzony, ale autor pokazuje, jak świat współczesny stopniowo odchodzi od wszystkiego, co wymaga jakiegokolwiek umysłowego wysiłku, jak bardzo nastawiony jest na przyjemności bez obowiązków.
Przerażający obraz świata bez nauki, bez filozofii i bez książek porusza czytelnika. Strażacy palący książki, ludzie oglądający non stop jeden denny serial, profesorowie i reszta "świata inteligencji", ukrywający się przed światem - to wszystko porusza do głębi, zwłaszcza sceny palenia i darcia książek. Nie jest to prosta lektura na wolny wieczór, warto się nad nią głębiej zastanowić i odnieść do teraźniejszego świata.
Książka idealna dla osób, szukających poważnej, ale niezbyt obszernej lektury, także dla fanów science-fiction w mniej rozrywkowym, ale za to o wiele bardziej skłaniającym do refleksji nad swoim życiem, wydaniu.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
19 19 86
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
zgłoś błąd zgłoś błąd