Wiosenne wody

Tłumaczenie: K. A. Jaworski
Seria: Koliber
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
Вешние воды

"Wiosenne wody" to jeden z późnych utworów Turgieniewa, w którym pobrzmiewa ton smutku i żalu za utraconą młodością. Jest to opowieść o pierwszej miłości, uczuciu gwałtownym i nagłym jak wiosenne wody. Pisarz z właściwym mu artyzmem oddaje najsubtelniejsze nastroje bohatera - wahania i rozterki młodego człowieka, który porwany niepohamowaną namiętnością do kobiety złej, przewrotnej i zepsutej, depcze najczystsze uczucia i w rezultacie sam skazuje się na zatracenie.

źródło opisu: KIW, 1974

źródło okładki: Skan własny (MW)

zbrodniaikara | 2011-02-24

bardzo przyjemna i wciągająca książka ;)

| 2016-12-08
Przeczytana: kwiecień 2013