Ostrzeżenie

Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Wydawnictwo: Albatros
You've Been Warned
kryminał, powieść sensacja

Pasją Kristin Burns jest fotografia. Jej życiowa dewiza brzmi: „Nie myśl, pstrykaj”. Kristin marzy o pracy jako fotografik, ale na razie próbuje zarabiać na utrzymanie jako niańka do dzieci u niesłychanie bogatej rodziny Turnbullów. W wolnych chwilach robi zdjęcia, które nieoczekiwanie zyskują uznanie znanej galerii sztuki na Manhattanie. Wydaje się, że kariera w wymarzonym zawodzie stoi przed nią otworem, ale samotna w wielkim mieście dziewczyna pada ofiarą zakazanej miłości i wikła się w niebezpieczny romans. Omotana uczuciem ignoruje wszelkie ostrzeżenia. Gdy w końcu zaczyna trzeźwiej myśleć o swojej sytuacji, jest już za późno...

Ania | 2013-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2013

Książka ogólnie jest zagmatwana,czytając ją zastanawiasz się dlaczego Kristin jest prześladowana,ma te straszne koszmary i spotyka ludzi,którzy tak naprawdę nie żyją ale poza tym nie należy do tych bardzo interesujących,czytałam lepsze tego autora.

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Jedyne co mi przychodzi na myśl po przeczytaniu tej książki to słowo dziwna. I to nie w dobrym sensie, ale bardziej w tym negatywnym. Nie potrafiłam się jakoś polubić z główną bohaterką i to chyba główny powód mojej dość niskiej oceny oraz niezbyt dobrego wrażenia jaki pozostawiła po sobie książka.

Madi | 2013-07-03
Przeczytana: 2011 rok

Pattersona zaczęłam czytać od niedawna i muszę stwierdzić,że mnie wciągnął do grona Jego wielbicieli.
Ta książka bardzo mi się podobała i uważam,że jest jedną z najlepszych tegoż autora.
Na początku powieści niby nic-ot zwykła niania robiąca zdjęcia jakiegoś nieszczęścia-my jednak wiemy że coś się wydarzy i czekamy ...czekamy,kolejny rozdział -powrót w czasie?o co caman?-podobało mi się to całe poplątanie.Fajny pomysł.

Vendetta1410 | 2015-07-15

Skusił mnie opis. Zapowiadała się całkiem niezła historia. Jednaże kiedy zaczęłam czytać miałam ochotę walnąć tą książką o ścianę. Poczatęk obiecujący, ale w momencie gdy główna bohaterka staje się świadkiem rzeczy rodem z "Paranormal Activity" to mi ręce opadły. Miałam zaprzestać czytać ale do końca łudziłam się, że będzie jakieś logiczne, czysto rzeczowe wytłumaczenie. Myślałam, że będzie to podobne do filmu "Gothika" ale nie. Jak dla mnie historia miałka. Oklepany schemat tylko w ciut bardziej zakręconej wersji. W pewnym momencie miałam wrażenie, że wariuję razem z Kris. Co do samej Kristin - bardzo naiwna dziewczyna wręcz marionetka w czyichś rękach.Mnie się osoboście nie podobała, chociaż szybko się czyta i fabuła mimo wszystko - wciąga, ale nie dla mnie klimaty "ghostmaster".
W kółko to samo i żadnych wskazówek - paranoja...

zabulak | 2015-03-01
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2015

Jedna ze słabszych książek Pattersona jaką miałam przyjemność czytać, jakieś to wszystko takie dziwne było i poplątane, aczkolwiek szybko się czytało, bo cały czas miałam nadzieję, że w końcu wyjaśni się o co chodzi, a tu nic pełno niedomówień. Trochę mnie Patterson zawiódł, no ale cóż nie wszystko musi być idealne.

Ilona | 2012-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 02 października 2012

Rewelacyjna!

Książka, która od samego początku do ostatniej strony trzyma w napięciu.

Magda | 2016-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Jak na Pattersona- nie najlepiej. Jednak książka miała w sobie coś interesującego, bo ciężko się było oderwać. Ciekawiło mnie co będzie dalej, kto żyje, a kto nie, jak się to wszystko skończy. I cóż, tu się posypało. Bo o ile początek był mega wciągający, tak końcówka mnie zawiodła najbardziej. Co do szybkości czytania- zawszę sięgając po książkę Pattersona wiem, że będzie szło ekspresowo. Wszystko przez styl krótkich rozdziałów, które swoją drogą uwielbiam :-)

Joanna | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Akcja... napięcie... rozwój sytuacyjny a co najważniejsze, wciągająca fabuła.
Charakterystyczny styl Pattersona, fantastyczny motyw powieści.
Kolejna książka mojego ulubionego autora, która sprawiła mi wiele przyjemności i już żałuję, że się skończyła. Chciałabym, aby powstał dalszy ciąg tej historii :)

Hrabia | 2013-12-17
Przeczytana: wrzesień 2013

Świetna książka, wciągająca i intrygująca. Jak zaczniesz czytać to nie spoczniesz, dopóki nie skończysz.

Po tym autorze spodziewałam się czegoś więcej...