Kolekcjoner

Okładka książki Kolekcjoner James Patterson
Okładka książki Kolekcjoner
James Patterson Wydawnictwo: Albatros Cykl: Alex Cross (tom 2) Ekranizacje: Kolekcjoner (1997) kryminał, sensacja, thriller
Alex Cross (tom 2)
Ekranizacje:
Kolekcjoner (1997)
thriller powieść sensacja

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Okładka książki Ostrzeżenie James Patterson, Howard Roughan
Ostrzeżenie James Patterson, Ho...
Okładka książki Pocztówkowi zabójcy Liza Marklund, James Patterson
Pocztówkowi za... Liza Marklund, Jame...
Okładka książki Dom przy plaży James Patterson, Peter de Jonge
Dom przy plaży James Patterson, Pe...

Dobra książka. Wciągająca. Choć styl pisania autora jak dla mnie trochę zbyt toporny

W stylu mistrza Pattersona: fabuła rozpisana po mistrzowsku i wciągająca na maksa. Warto!

Naprawdę świetny kryminał. Cały czas trzyma w napięciu. Czyta się szybko, zaskakujące zakończenie.

Ta książka wciągnęła mnie na dobre. Wartka akcja, zaskakujące momenty, ciągła podróż z bohaterami przez fabułę i przez ich umysły. Trudne decyzje, rozterki- a w tym wszystkim czytelnik, ramie w ramie z detektywem i mordercą. Dobra szczególnie na długie wieczory. Polecam!

Udana książka o przerażających umysłach. Dziwne, że często okazują się nimi policjanci....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna ! Trzymająca w napięciu od pierwszych stron.
Polecam.

Świetna ! Trzymająca w napięciu od pierwszych stron.
Polecam.

1934

„W sieci pająka” czyli pierwszy tom cyklu o detektywie Alexie Crossie okazał się przyjemny, ale bez szału. Jednakże postanowiłem sięgnąć po drugi tom, głównie ze względu na popularną ekranizację filmową z 1997 r. Czy tym razem autor zaskoczy mnie jakimś nowatorskim rozwiązaniem?

Alex Cross wyjeżdża do Karoliny Północnej, ponieważ zaginęła tam jego siostrzenica. Na miejscu okazuje się, że więcej kobiet znika tam w tajemniczych okolicznościach. Za tym wszystkim stoi przestępca o pseudonimie Casanova, który zdaje się mieć dziwną więź z Dżentelmenem, mordercą ze wschodniego wybrzeża.

Tutaj Alex Cross musi w większym stopniu działać na własną rękę. Lokalna policja mu nie ufa i chce jak najszybciej zamknąć sprawę. Dzięki temu cała sprawa stanowi większe wyzwanie dla bohatera, który na dodatek jest w to wszystko osobiście zaangażowany. Na dodatek morderca wydaje się zawsze o krok przed nim. Czasami miałem wrażenie, że niektóre rozwiązania przychodzą bohaterowi zbyt łatwo, ale okazują się one tylko zmyłką i prawdziwa odpowiedź jest gdzie indziej.

W odróżnieniu od poprzedniego tomu tutaj w żaden sposób nie da się usprawiedliwić antagonistów. Nie czynią zła z powodu poczucia krzywdy czy pragnienia sprawiedliwości, ale żeby zaspokoić swoje żądze. Przy tym jednak nie oznacza, że nie są interesujący. Mają wszystko skrupulatnie zaplanowane i są gotowi niemal na każdą ewentualność. Przy tym jednak Casanova jest moim zdaniem lepiej przemyślany, bo czytelnik więcej się o nim dowiaduje. Jest na tyle elokwentny, że autentycznie można uwierzyć, że potrafi uwieść swoje ofiary; a w swoich okrutnych gierkach wzoruje się na swoim imienniku. Z kolei Dżentelmen okazuje się nieokrzesanym brutalem, który ma więcej szczęścia niż rozumu i dziwne, że policja go od razu nie schwytała.

Nie do końca podobał mi się wątek jednej z ofiar Casanovy, której udało się umknąć. Z jednej strony jej relacja z Alexem Crossem jest dosyć subtelna i przebiega powoli. Z drugiej jednak strony zupełnie nie zostaje oddana trauma, jaką było dla niej uprowadzenie przez psychopatę.

Tom ten podobał mi się bardziej niż pierwszy, chociaż pewne wątki poprowadziłbym inaczej. Warstwa kryminalna jest tu świetna, ale trochę gorzej wypada dla mnie wątek obyczajowy jednej z postaci.

Uwielbiam i polecam!

Uwielbiam i polecam!

Po opiniach z jakimi spotkałam się odnośnie autora i książki, po raz pierwszy sięgnęłam po książkę Pattersona i niestety, może oczekiwałam zbyt wiele, ale zawiodłam się... Intryga ciekawa, momenty, kiedy opisane są sytuacje sam na sam z zabójcą lub w jego otoczeniu są bardzo dobre, ale sam wątek kryminalny rozczarowuje. Główny bohater na rozwiązania i tropy sprawców wpada jakby przez przypadek. Właściwie nic z jego działań nie prowadzi do odkrycia sprawy. Wątek Alexa Crossa to główne historia miłosna. Nieudany debiut, ale mimo to jeszcze nie skreślam autora, przeczytam kolejne pozycje, może jednak mnie zachwyci.

Brakuje mi rozwiązywania zagadek, niestety naiwna fabuła ( nie sprawdził nikt wyciągu rozmów Dżentelmena, nie wykorzystano psów tropiących, nie podkładali urządzenia namierzającego pod samochody i inne).

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• James Patterson