Cień wrześniowego poranka

Okładka książki Cień wrześniowego poranka Karen Kingsbury
Okładka książki Cień wrześniowego poranka
Karen Kingsbury Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael Cykl: W pewien wrześniowy poranek (tom 2) literatura piękna
W pewien wrześniowy poranek (tom 2)
Beyond Tuesday Morning
Dom Wydawniczy Rafael
2008-03-01
2008-03-01
Monika Wolak
World Trade Center zamach

Książka która zbliża ludzi z życiem po tragicznych wydarzeniach. Dodaje wiary w to że możemy sobie poradzić z każdym ciężarem jaki na nas spada. Do tego zabawna córeczka Sierra, która mimo straty rodzica jest jedynie dzieckiem cieszącym się dzieciństwem. Wszystko odnoszące się do pokładania wiary w Boga, który podobno ma dla każdego jakiś plan. Stanowi On dla głównej bohaterki jednocześnie wsparcie, jak i przyjaciela. Książka dla ludzi wierzących, lecz nie tylko.

Zachęcona lekturą powieści "W pewien wrześniowy poranek" chętnie sięgnęłam po jej kontynuację mając nadzieję na równie interesującą opowieść.

Jest rok 2004 i minęły już trzy lata od tragicznych wydarzeń z 11 września. Jednak w pamięci Jamie Bryan wspomnienia tamtego koszmaru są wciąż żywe i często wracają do niej we śnie. Praca wolontariuszki w kaplicy św. Pawła poświęconej ofiarom ataku, znajdującej się w strefie zero, w miejscu tragedii, tylko częściowo przynosi jej ukojenie. Ale dzięki temu kobieta poznaje ludzi, których dotknęła podobna tragedia i stara się im pomóc. Paradoksalnie pomagając innym załamanym i zrozpaczonym osobom bohaterka pomaga sama sobie i powoli zaczyna otwierać się na świat i innych ludzi. Są wśród nich dwaj mężczyźni - strażak, którego życie naznaczone zostało piętnem zamachu i policjant z Los Angeles.

Czy Jamie zdoła ponownie uwierzyć w miłość? Jakie niespodzianki przygotuje dla niej przyszłość?

"Cień wrześniowego poranka" to mądra i głęboka powieść, w której autorka stara się pokazać w jaki sposób można radzić sobie z bólem, wyrzutami sumienia, jak żyć, gdy wszystko wokół nas legło w gruzach. Z zainteresowaniem śledziłam powrót Jamie Bryan do "normalnego" życia i choć bez większego problemu mogłam odgadnąć zamysł autorki co do dalszych wydarzeń, lektura książki nie stała się dla mnie mniej ciekawa. Podobnie jak w części pierwszej sporo tu nawiązań do Biblii, religii i Boga. Bierna postawa bohaterki trochę mnie zastanawiała i dziwiła. Sama nie potrafiłabym żyć czekając na znak dany z niebios. Niemniej po zakończonej lekturze czułam się pozytywnie nastawiona do życia, ludzi i świata. Czasem potrzeba takich historii, które mają wpływ na naszą psychikę i postrzeganie rzeczywistości. Polecam.

Zarówno pierwsza jak i druga część wspaniałe. Czy istnieje życie po WTC 2001? Bohaterowie pióra tej autorki pokazują że istnieją. Nie zawsze jest ono kolorowe, ale ukazane z róznych stron.
Religijność ujawniająca się w co drugiej stronie nawet mnie nie raziła.
Dziwi mnie tylko to, że autorka jakoś nie zamknęła klamrą spotkania tych dwóch panów do siebie podobnych. Liczyłam że dowiem się coś więcej. Szkoda, w tej kwestii mam niewielki niedosyt.

Religijność ujawniająca się w co drugiej stronie nawet mnie nie raziła.

Książka wzbudza we mnie sprzeczne uczucia, ale za to ją cenię. Dobra książka to taka, która pobudza nasz umysł, którą czytając nie jesteśmy bierni.

Przeczytałam od razu po pierwszej części i wciągnęła mnie i wzruszyła tak samo jak jej poprzedniczka. Piękna opowieść, książka pobudza emocje i nie pozostaje obojętna.

Bardzo ciekawa pozycja, dobrze się czyta

Bardzo ciekawa pozycja, dobrze się czyta

Trochę słabsza niż poprzednia część. W charakterystycznym dla autorki stylu, ja traktuję jej powieści jako czytadełka dla zabicia czasu gdy nie mam nic lepszego pod ręką.

Podobnie jak pierwsza część, bardzo pozytywna książka, w chrześcijańskim klimacie. Jednak fabuła raczej przewidywalna i stąd tylko 6 gwiazdek.

Prsyjemnie spedzony czas

Prsyjemnie spedzony czas

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dalsza część wzruszeń. Historia niesamowita. Polecam z całego serca.

Dalsza część wzruszeń. Historia niesamowita. Polecam z całego serca.

• Obyczajowe
  • Karen Kingsbury