Ewolucja fizyki

Tłumaczenie: Ryszard Gajewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klasycy Nauki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Evolution of Physics
83-7180-985-9
fizyka, princeton
Robert

Ewolucja fizyki to wspaniała książka niezwykłych autorów ? plon rozmów Leopolda Infelda (1898-1968) i Alberta Einsteina (1879-1955), prowadzonych podczas lat wspólnej pracy w Princeton. To głęboka opowieść o fizyce bez wzorów. Książka popularnonaukowa, która jako pierwsza w historii (jeszcze przed Krótką historią czasu Stephena Hawkinga) gościla wiele tygodni na listach bestsellerów, wspinając się nawet na pierwsze miejsce. Do chwili obecnej ukazało się blisko 200 wydań Ewolucji fizyki w niemal wszystkich językach świata.

b4rtaz | 2015-05-15
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Zabierając się za tą książkę należy mieć na uwadzę fakt, że pierwsza wersja została wydana w 1938 roku na grubo przed ogromnymi osięgnięciami na polu fizyki kwantowej. Książka jest swojego rodzaju historią przejścia ze świata fizyki z przed epoki Maxwella do czasów Einstaina i teorii względności. Historią jak upadały teorie eteru czy teorie płynów elektrycznych. Napisana przystępnie i w jasny sposób.

Sensej | 2017-05-14
Marcin Lachowicz | 2017-04-24