Dom nad urwiskiem

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Remember Me
kryzys, dom, dramat
dona

Młoda pisarka, Menley Nichols, próbuje wydobyć się z kryzysu psychicznego, spowodowanego śmiercią syna Bobby'ego - przypadkową, ale w pewnym sensie zawinioną przez nią. Szansą odzyskania równowagi jest przyjście na świat drugiego dziecka, córki, pojawienie się Hannah pozwala też odżyć uczuciu łączącemu niegdyś Menley i Adama. Zdecydowani zrobić wszystko dla uratowania swojego małżeństwa Nicholsowie wynajmują na lato dom w atrakcyjnej miejscowości na przylądku Cod. Otoczeni uprzejmymi znajomymi z przeszłości Adama niepostrzeżenie zostają wciągnięci w ich dramatyczne sprawy. Coraz bardziej zaabsorbowany nimi Adam - wzięty nowojorski adwokat - pozostawia żonę na długie dni samą. Tymczasem w wynajętym przez nich domu - zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Menley ponownie staje na krawędzi załamania psychicznego.

Co za nudna i słaba książka. Autorka skupiła się na relacjach nowych mieszkańców ich tajemnic i życiu. Nudziłam się ogromnie. Po 250 stronach, powiedziałam dość. Jestem zawiedziona. Uwielbiałam tą autorkę, lecz teraz troszkę inaczej na nią patrzę. Nie polecam akurat tejże książki.

Monika | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Tragiczna, ale bardzo wciągająca historia Menley Nichols, to lektura na jeden wieczór. Ciekawy wątek kryminalny, sprawnie prowadzona intryga, jednak zakończenie przewidywalne i mało zaskakujące. To książka z serii przeczytać i zapomnieć.

Przeczytana: 2006 rok

To bardzo ciekawa i pełna emocji fabuła. Autor pokazuje jak możemy pomylić się w ocenie otaczającego świata. Jak pozornie bezpieczne miejsce, może okazać się dla nas pułapką.
Polecam

Jolanta Leśniak | 2011-03-08
Przeczytana: 08 marca 2011

Pisząca powieści dla młodzieży Menley, po rodzinnej tragedii odpoczywa w wynajętym ,starym domostwie położonym nad urwiskiem. Zaczyna poznawać jego ciekawą historię, chcąc ją wprowadzić do kolejnej książki. Wokół niej zaczynają się dziać dziwne rzeczy - sama już nie wie czy to halucynacje spowodowane jej złym stanem emocjonalnym?
Poznaje tez wielu nowych ludzi,mniej lub bardziej jej życzliwych. Jednym z nich jest podejrzany o zamordowanie żony Scott. Ponieważ mąż pisarki jest wziętym adwokatem,podejmuje się obrony sympatycznego człowieka.
A w tle pomiatani, zaślepieni miłością do kobiet mężczyźni,tracąca pamięć profesor historii i nie dający się wywieść w pole śledczy.

Mońcia_POCZYTAJKA | 2012-05-30
Przeczytana: 30 maja 2012

Muszę przyznać, że "Dom nad urwiskiem" to pierwsza powieść Mary Higgins Clark, którą przeczytałam i jestem mile zaskoczona faktem, iż tak miło, łatwo i bez znużenia poznałam losy jej bohaterów. Ciekawie opisany wątek kryminalny, wiele niewiadomych, choć jak dla mnie może zbyt mało zaskakujące rozwiązanie to pierwsze wrażenia jakie mi się nasunęły po zakończonej lekturze. Choć nie jestem miłośniczką powieści kryminalnych, czy sensacyjnych, sposób przedstawienia intrygi, ciekawie nakreślone postaci w tej powieści sprawiają, że czyta się ją naprawdę z dużym zainteresowaniem. Jestem pewna, że niebawem sięgnę po kolejną powieść tej autorki. Polecam

| 2012-10-02
Przeczytana: 30 września 2012

Czytając miałam wrażenie że akcja bardzo długo się "rozkręcała", a sam koniec pozostawił pewien niedosyt. Niemniej jednak była to przyjemna lektura:)

książek: 2023
Agata | 2010-12-16

Ciężko mi było wciągnąć się w fabułę, natomiast koniec mnie zaskoczył.

paola1234 | 2011-09-18

Bardzo wciągająca książka, którą lekko się czyta, zaskakujące zakończenie.

Barbara | 2015-03-07
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Sięgając po książki Mary Higgins Clark z góry wiem,że nie będzie to arcydzieło literackie,ale mam również pewność że dobrze będzie się czytało.Ciekawa fabuła,wartka akcja od początku do końca,interesująco nakreślony rys psychologiczny postaci.Mnie się lektura podobała.

| 2011-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Ciekawa i wciągająca. Koniec trzyma w napięciu. Jedna z lepszych książek Mary Higgins Clark.