Bądź blisko mnie

Novae Res
2024-02-14
2024-02-14

" Bądź blisko mnie" ~K. Krawczyk

Q: Czy to prawda, że owoc zakazany smakuje najbardziej?

[...] Nie, pro­szę, nie kończ Kyle! – bro­ni­łam się w my­ślach przed tym, co powie, a jed­no­cze­śnie chyba chcia­łam to usłyszeć.

Nie tylko dorośli muszą podejmować dorosłe decyzje Miłość, przyjaźń i poświęcenie - te trzy słowa definiują życie Victorii Taylor, nieśmiałej siedemnastolatki, która właśnie rozpoczyna ostatni rok nauki w East Side High School. Jej codzienność byłaby spokojna i poukładana, gdyby nie problemy z Kyle'em, szkolną gwiazdą. Nieustanne zaczepki oraz prowokacje sprawiają, że Victoria i jej przyjaciółka Kate niemal każdego dnia wracają do domu poirytowane. Wszystko się zmienia, gdy po kolejnej ostrej wymianie zdań dziewczyna ulega wypadkowi. Nieoczekiwanie w Kyle'u budzą się wyrzuty sumienia. Pragnie się zmienić i naprawić swoje zachowanie. Na dodatek Jason, chłopak Victorii, wyznaje jej długo skrywany sekret. Wkrótce okaże się, że to dopiero początek niespodzianek, jakie los przygotował dla dziewczyny "Bądź blisko mnie" to przejmująca opowieść o miłości, lojalności i nieodwracalnych konsekwencjach, które niesie ze sobą podejmowanie trudnych wyborów.

▪️▫️Recenzja ▫️▪️

Zacznę od tego, że bardzo ciężko mi było pisać tę recenzje. Nie lubię takich momentów w których jest więcej minusów niż plusów.
Niestety...

" Bądź blisko mnie" to romans, którego młodzieżowy klimat jest naprawdę mocno odczuwalny. Autorka stworzyła serie o szkole i nastolatkach. Bohaterowie mają około siedemnasta lat, jest to ich ostatni rok jednak slownictwo niekiedy jak z podstawówki. Mocno zastanawiałam się jaka ja bym w tym wieku, i jacy byli znajomi. Victoria to postać bardzo niepewna, niekiedy łatwa w manipulacjach i bardzo emocjonalna. Jason i Kyle trochę jakby bez barwni. Miałam mocny dylemat, którego właściwie wolę. Autorka poruszyła w książce bardzo istotne problemy nastolatków i nie tylko. Pokazała jak źle może być uprzykrzanie życia innym i jakie każdy czyn może nieść konsekwencje. Nie powiem, ta książka była zła, ale nie mogłam się trochę identyfikować z bohaterami. Nie rozumiałam ich zachowań, emocji choć bardzo chciałam. Z tyłu głowy oczywiście cały czas miałam to, że to są nastolatki. Zakończenie podsycilo trochę ciekawość. Myślę, że jeżeli Victorii potrzeba nieco więcej charakteru. Cały pomysł nie był zły, jednak czegoś zabrakło.

Oczywiście polecam wam ją gdyż są na pewno osoby, którym przypadnie ona do gustu. Czy sięgnę po II tom? Niestety nie wiem. Myślę, że poczekam na opinie innych blogów.
Nie mniej jednak gratuluję Klaudii premiery! Pamiętaj, nikt nigdy wszystkim nie dogodził!

[współpraca z wydawnictwem]

" Bądź blisko mnie" ~K. Krawczyk

Q: Czy to prawda, że owoc zakazany smakuje najbardziej?

Jest mi strasznie przykro, gdyż jest to już mój drugi DNF w tym miesiącu, a praktycznie nigdy wcześniej ich nie robiłam.
Przeczytałam 100 stron tej książki i nie jestem w stanie jej skończyć. Po prostu nie umiem się do tego zmusić.
Zdaję sobie sprawę z tego, że autorka chciała w bardzo ładny sposób napisać tę książkę. Niestety przez wyrafinowane słownictwo, pisząc o nastolatkach, wyszło to bardzo nienaturalnie. Wiele razy podczas czytania mówiłam do siebie "Nikt tak nie mówi! ".
Również główna bohaterka, która ma 17 lat, zachowywała się jakby miała 12 lat, co bardzo mnie irytowało. Tak samo jak fakt, że między bohaterami po 3 dniach rodzi się OGROMNA MIŁOŚĆ ŻYCIA.
Niech nie zmyli was ilość znaczników. Niebieskim zaznaczyłam momenty irytujące, żenujące i irracjonalne.
Wiem, że autorka bardzo się starała, ale niestety ta pozycja do mnie nie przemawia i nie mogę wam jej polecić :(

Zmiany nie zawsze są dobre, ale wydaje się, że nieuniknione. Czytamy o nich w powieści "Bądź blisko mnie" Klaudii Krawczyk, która pokazuje jak zmienia się charakter człowieka wchodzącego w dorosłe życie.

Jesteście przygotowani na sympatyczną lekturę o miłości, której wcale nie było w planach? Lubicie nastoletnie wyzwania i nie boicie się sięgać po lektury, w których problemy młodych dorosłych odgrywają kluczowe znaczenie? Dobrze się składa, ponieważ autorka utrzymuje swoją powieść właśnie w takiej tematyce, robi to zaskakująco dobrze i dojrzale, więc jej historia wcale nie równa się ze zwykłymi naiwnymi lekturami dla nastolatków a rozszerza się także na dorosłego czytelnika, który znajdzie w niej coś dla siebie. Język jest plastyczny a kreacja bohaterów na tyle dopracowania, że nieustannie ciekawiły mnie ich losy i w pewien sposób potrafiłam także utożsamić się z główną bohaterką, której problemy były dla mnie w pełni zrozumiane. Właśnie tego wymagam od podobnych lektur, więc czuję się w pełni usatysfakcjonowana a nawet więcej – miło zaskoczona subtelnymi fabularnymi twistami w drugiej połowie książki.

Czytamy o Victorii Taylor, 17-latce która kończy naukę w East Side High School. To nieśmiała dziewczyna, która wiedzie spokojne życie do momentu, gdy zostanie zmuszona do konfrontacji z szkolną gwiazdą. Wraz z przyjaciółką nie będą mogły oprzeć się podstępnym zaczepkom co pewnego dnia doprowadzi do ostrej wymiany zdań i niefortunnego wypadku. Chłopak chcąc odpokutować za swoje zachowanie zacznie być bliżej Victorii a w międzyczasie pojawi się Jason, chłopak Victorii, który jak na złosć zdobędzie w sobie odwagę, by wyjawić skrywany sekret. Tak w krótkim czasie losy spokojnej dziewczyny odmienią się nieodwracalnie i wyznaczą jej nową ścieżkę życia.

Muszę przyznać, że autorka bardzo miło mnie zaskoczyła poruszanymi motywami. Chociaż lektura jest prosta i wydaje się, że wędruje po znanych schematach to przede wszystkim koncentruje się na ładnych słowach i dialogach wartych zapamiętania. Na przestrzeni stosunkowo krótkiej fabuły wyłapałam kilka cytatów do zapisania a sama opowieść o miłości, wspaniałej przyjaźni czy lojalności ponad wszystko mocno dała mi do myślenia, ponieważ na przestrzeni życia zwykłych ludzi dostrzegłam jak konsekwencje działań potrafią wpływać nieodwracalnie na życie każdego człowieka.

"Bądź blisko mnie" to idealna historia do poczytania po ciężkim dniu, która angażuje wyobraźnię i odrywa nas od codziennych problemów na rzecz wydarzeń głównych postaci. Historia napisana z pomysłem i wykorzystująca swój potencjał, który aż prosi się o rozbudowę na większą ilość stron, ponieważ z przyjemnością przeczytałabym więcej o losach Victorii i jej sercowych rozterkach. Każdy z nas przechodził przez wiek dorastania i doskonale potrafi zrozumieć główną bohaterkę, zatem lektura dostarcza nam mnóstwa atrakcji i pozwala w pełni zaangażować się we wszystko co dzieje się dookoła.

"Bo mi­łość nie za­wsze jest pro­sta, ale o praw­dzi­wą mi­łość warto wal­czyć, nawet jeśli trze­ba się zmie­rzyć z prze­ciw­no­ścia­mi."

Victoria jest nieśmiałą siedemnastolatką, która właśnie rozpoczyna ostatni rok nauki. Stara się nie wyróżniać z tłumu, nie lubi być na świeczniku, jednak pewna osoba jej tego nie ułatwia. Mowa tutaj o Kyle'u, który jest szkolną gwiazdą i na każdym kroku jej dokucza. Niejednokrotnie wraz ze swoją przyjaciółką były obiektem drwin z jego strony.

Pewnego razu po konfrontacji z Kyle'em dziewczyna wybiega ze szkoły i wpada pod samochód. Stan jej zdrowia wywołuje w chłopaku wyrzuty sumienia. Pragnie przeprosić i zmienić swoje zachowanie. Czy mu się to uda? Czy przekona do siebie małą Vi? Czy jego intencje są szczere?

Wkrótce okaże się, że to dopiero początek niespodzianek w jej życiu, jakie przygotował dla niej los. Jason- chłopak Victorii ma poważne problemy. A tutaj liczy się walka z czasem i każda sekunda ma znaczenie.. Co jeszcze czeka tych bohaterów?

Miłość, przyjaźń, szkoła, dręczenie, wypadek, przemiana bohatera, wybaczanie, druga szansa, tajemnice, choroba, strach, niesprawiedliwość, nadzieja, łzy, walka z czasem- to wszystko znajdziemy w tej książce, która przyciąga już samą okładką. I muszę przyznać, że ja te wątki i motywy, które autorka zawarła w tej książce bardzo lubię i to uważam za plus. Historia tych bohaterów powinna wywoływać wiele emocji. No właśnie... Powinna. Mi osobiście tych emocji tutaj zabrakło. Relacja Jasona i Victorii moim zdaniem rozwinęła się za szybko. 3 spotkania i już padają dwa magiczne słowa. Zabrakło mi w ich relacji poznawania się, takiego docierania się przez bohaterów, poddawania się powoli uczuciu, które ich połączyło. Później zabrakło mi rozwinięcia ich relacji. Przez to nie potrafiłam się wczuć w ich historię tak, jakbym tego chciała. Plusem jak dla mnie okazała się przemiana Kyle'a.

Zakończenie wzbudza z jednej strony strach o bohaterów, jak i nadzieję. Jednak dla mnie wydało się to trochę naciągane, ponieważ Victoria z góry założyła, że to właśnie ona będzie tą, 'która pomoże światu', a nawet nie ma pojęcia czy cokolwiek może zrobić. Nie chce tutaj oczywiście zdradzać fabuły.

Moim zdaniem autorka ma potencjał. Ten debiut nie jest zły. Czytałam gorsze, ale również czytałam lepsze debiuty. Myślę, że 'kilka rzeczy' w tej książce można zmienić, aby było jeszcze lepiej.

"Bądź blisko mnie" Klaudii Krawczyk to wciągająca młodzieżowa powieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. To nie tylko świetny debiut autorki, ale również książka, które zaskoczyła mnie głębią historii i wyjątkowym podejściem do tematów, z którymi młodzi ludzie często się zmagają.
Główną bohaterką książki jest siedemnastoletnia Victoria, której życie w szkole staje się koszmarem z powodu prześladowań ze strony Kyle'a, uważanego za najprzystojniejszego chłopaka w szkole. Z czasem do grona głównych bohaterów dołącza również Jason, chłopak Viki, dzięki któremu powieść jeszcze bardziej nabiera tempa.
To historia o sile wewnętrznej, o odwadze stawienia czoła trudnościom i o tym, jak trudno być sobą wśród ludzi, którzy często starają się nas sobie podporządkować. Autorka w niezwykle przystępny sposób porusza tematy takie jak prześladowanie w szkole, pierwsza miłość, skomplikowane relacje rodzinne, czy też konieczność podejmowania trudnych decyzji w młodym życiu.
Jednym z największych atutów tej książki jest jej odpowiedzialne podejście do tematów trudnych i delikatnych. Klaudia Krawczyk unika wulgaryzmów oraz scen nieodpowiednich dla młodzieży, co czyni jej książkę naprawdę godną polecenia dla czytelników w różnym wieku. Dodatkowo, głębi całości dodaje tajemnica skrywana przez Jasona, chłopaka Viktorii, co sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.
Zakończenie pozostawia nas w punkcie, w którym pragniemy dowiedzieć się więcej. Mam nadzieję, że kontynuacja tej historii ukaże się jak najszybciej, bo ja ogromnie chcę poznać dalsze losy bohaterów.
Gratuluję autorce pomysłu na historię, która skłania do refleksji nad tym, jak wiele można poświęcić dla miłości. "Bądź blisko mnie" to książka, która na długo pozostaje w pamięci i zasługuje na szczególne miejsce na półce każdego miłośnika literatury młodzieżowej.

Główną bohaterką książki jest siedemnastoletnia Victoria, której życie w...

Przed Victorią ostatni rok nauki w East Side High School. Nie stanowiłoby to dla niej większego problemu, gdyby nie jeden uczeń. To przez Kyle’a, szkolnej gwiazdy, jej szkolne życie to koszmar. Chłopak uwziął się na nią i robi wszystko, żeby była pośmiewiskiem dla innych. To przez jego zachowanie ma tylko jedną bliską koleżankę Kate, to przez niego wiecznie jest upokarzana, denerwuje się, jest wyśmiewana przez innych. Dziewczyna marzy, żeby dał jej spokój, jednak on nie zamierza. Pewnego dnia w szkole ma być robiony projekt w parach, Victoria ma takiego pecha, że na jej partnera nauczyciel wybiera Kyle'a, ten jednak nie zamierza z nią pracować i po raz kolejny robi z niej pośmiewisko. Wtedy w obronie dziewczyny staje drugi najpopularniejszy chłopak w szkole, na dodatek były przyjaciel Kyle'a. Jason sam wychodzi z inicjatywą bycia jej partnerem, a wspólnie spędzony czas zbliża ich do siebie. Niestety stosunek Kyle'a do Victorii się nie zmienia, aż dochodzi do wypadku. Co takiego się stanie? Jak to wpłynie na zachowanie Kyle'a?

Mnie książka zdecydowanie przypadła do gustu. Uważam, że jest ciekawa, wciągająca, wywołująca emocje. To pozycja, w której autorka porusza trudne tematy takie jak na przykład gnębienie w szkole i robi to w naprawdę udany sposób. Osobiście wszystko przeżywałam wraz z główną bohaterką. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które mnie potrafiły zaskoczyć. Książka mnie wciągnęła i to praktycznie od samego początku i nie pozwoliła się od siebie oderwać, aż nie dotarłam do ostatnich stron.

Główną bohaterką jest Victoria. To osoba spokojna, poukładana, pracowita. Jej życie byłoby dobre i poukładane, gdyby nie chłopak, który się na nią uwziął. Osobiście ją polubiłam i to bardzo.

„Bądź blisko mnie” to książka, która porusza trudne tematy, w której znalazłam ciekawą i wciągającą historię. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/04/badzbliskomniewydawnictwonoveares.html

Lubicie młodzieżówki?
Ja coraz częściej po nie sięgam.
"Bądź blisko mnie" to krótka, jednak wciągająca historia właśnie o młodzieży. Taka do schrupania na raz. Victoria Taylor to nieśmiała nastolatka, która rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w liceum. Spokojną codzienność burzy dziewczynie kolega ze szkoły. Bad boy, szkolna gwiazda znacie ten typ. Wyszukuje ofiarę i gnębi głupimi docinkami i zaczepkami. Nie wiem jak Wy ale ja nie znoszę tego typu ludzi, którzy swoje kompleksy tuszują aroganckim zachowaniem. Victoria nie ma wielu znajomych tym bardziej bolesne i upokarzające jest dla niej zachowanie nastolatka. Czuje się samotna w tłumie ludzi. Wszystko zmienia się pewnego dnia gdy w jej obronie staje Jason były przyjaciel Kylea i drugi najpopularniejszy chłopak w szkole. Jednak to wypadek dziewczyny jest impulsem do zmian w zachowaniu Kylea. Męczą go wyrzuty sumienia i za wszelką cenę stara się naprawić ich relacje.
Czy jednak jest to mozliwe?

"Bądź blisko mnie" to debiut autorki i zarazem pierwszy tom serii. Książkę przeczytałam na raz co nie dziwi patrząc na jej objętość. Porusza ona bardzo ważne tematy takie jak brak akceptacji, problemy rodzinne i szkolne, rozterki uczuciowe. Dorastanie nie jest łatwe dla młodzieży ale i ich najbliższego otoczenia. Autorka w bardzo realistyczny sposób przedstawia codzienność nastolatków. Mi jednak zabrakło głębi. Jakoś nie mogłam wczuć się w emocje bohaterów. Już poleciłam tę książkę szesnastoletniej córce i jestem bardzo ciekawa jej wrażen. Bo może ja już jestem poprostu na nią za stara :).
A Wy już czytaliście? Jakie macie wrażenia po? A może dopiero macie w planach?

Lubicie młodzieżówki?
Ja coraz częściej po nie sięgam.

Debiut Klaudii Krawczyk "Bądź blisko mnie", jest to pierwsza część serii East Side High School.

Victoria Taylor to nieśmiała siedemnastolatka, przed którą ostatni rok nauki w liceum. Spokojną i poukładaną codzienność zakłóca pewien chłopak - Kyle, szkolna gwiazda, który bezustannie zaczepia i prowokuje dziewczynę, próbując ją ośmieszyć. To sprawia, że Victoria po za przyjaciółką Kate nie ma wielu znajomych.
Sytuacja ulega zmianie, gdy pod swoje skrzydła dziewczynę bierze Jason, drugi najpopularniejszy chłopak w szkole, niegdyś przyjaciel Kyle'a, a dziś zaciekły wróg.

Jednak prawdziwe zmiany przynosi wypadek Victorii - dziewczyna wpada pod samochód po kolejnej ostrej wymianie zdań z Kyle'em.
W chłopaku budzą się wyrzuty sumienia i chce naprawić swoje zachowanie względem dziewczyny.
Jakby zaskoczeń było mało Jason wyznaje Victorii długo skrywany sekret, który związany jest także z Kyle'em - każdy z chłopaków widzi tamte wydarzenia inaczej. Ale to dopiero początek niespodzianek jakie czekają na pannę Tylor.

Słowa: miłość, przyjaźń, poświęcenie i lojalność oddają to o czym jest ta historia, która ukazuje, że podejmowanie trudnych wyborów niesie za sobą nieodwracalne konsekwencje.

Książka jest w porządku. ładnie wydana, bardzo dobra czcionka, szybko się ją czyta. Jest to debiutancka powieść.

Autorka zakończyła historię w takim momencie, że jestem ciekawa co wydarzy się w drugiej części. Pomysł na fabułę ma potencjał i na prawdę jest niezły. Styl pisania jest prosty, poprawny, na początku brzmiał jak wypracowanie, potem przestało mi to przeszkadzać, bo wciągnęłam się w losy Vic.

Zabrakło mi troszkę głębi i autentyczności w relacjach pomiędzy bohaterami oraz kłuła mnie bardzo naiwność i niezdecydowanie głównej bohaterki, ale wierzę, że nam jeszcze pokaże, bo czuję, że w niej drzemie niezła siła.

Nie tylko dorośli muszą podejmować dorosłe decyzje

Victoria jest uczennicą ostatniej klasy, a jej życie jest całkiem zwyczajne. Z wyjątkiem jednego szczegóły, a raczej jednej osoby - szkolnej gwiazdy - Kyle'a. Zaczepki i docinki są na porządku dziennym. Czy coś się zmieni?

Okazuje się, że tak. Gdy dziwczynach ma wypadek, on odkrywa w sobie uczucia, a nawet wyrzuty sumienia. I wtedy chce wszystko naprawić. Ale czy to możliwe?
Są też tajemnice, trudne dorastanie, lojalność trudne decyzje i burzliwe uczucia.

Ciekawa książka dla młodzieży. Taka dość typowa, nie tego się po niej spodziewałam, początkowo wydawała się dość zwyczajna, jednak miło się ją czytało. I ma piękną okładkę.

Nie tylko dorośli muszą podejmować dorosłe decyzje

📚Klaudia Krawczyk " Bądź blisko mnie"
📖Wyd. @wydawnictwo_novaeres

Victoria od zawsze jest wyśmiewana przez najbardziej znanego chłopaka w szkole. To bardzo odbija się na jej psychice. Mimo wszystko stara się żyć normalnie z daleka od niego. Pewnego dnia nauczyciel chce ją połączyć w pare podczas robienia zadania klasowego właśnie z nim jednak ona nie chce. Na pomoc przychodzi jej drugi znany w szkole chłopak o imieniu Jason . Od tej pory dziewczyna zaczyna spędzać z nim czas i czuć do niego coś wiecej.
Kochani jest to debiut autorki i powiem wam, że książka jest dobra. Bardzo podoba mi się tutaj klimat książki, który autorka tutaj stworzyła. Szkoła, pierwsze miłości czy problemy nastolatków to jest coś co mi się od zawsze podoba. Lubię przenosić się w mury szkolne i odczuwać emocje młodych ludzi.
Mamy tutaj Victorie, która jest prześladowana w szkole przez rówieśników a przede wszystkim przez Kyle. Tylko on potrafi ją tak bardzo krzywdzić słowami i ranić jej uczucia mimo, że nic mu nie zrobiła. Jest silną dziewczyną, która nie daje mu się i żyje dalej. Niestety to nie trwa długo, ponieważ dochodzi do tragedii. Tym sposobem autorka chce nam pokazać jaki mogą mieć zły wpływ słowa na drugą osobę. Niestety młodzi ludzie coraz częściej nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji i mówią słowa, których nie powinni.
Mamy tutaj też dwóch chłopaków. Jason, który broni dziewczynę oraz Kyle, który gnębi ją od zawsze. Jason od początku miał moje uznanie, gdy jako jedyny stanął w jej obronie. Potem sprawił, że dziewczyna na nowo spojrzała na siebie jak na piękną kobietę. Natomiast Kyle był od początku okropny i nie mogłam znieść myśli jak on mógł się tak zachowywać. Kiedy poznajemy go później to przechodzi przemianę, która postawiła go w innym świetle.
Ta książka jest dobra choć mogłaby być lepsza. Troszkę zabrakło mi tutaj tej iskry, która bardziej by rozpaliła uczucia pomiędzy bohaterami. Miałam też wrażenie, że za mało były rozwinięte niektóre wątki. Cała historia ma jednak coś w sobie i nie pozwala nam na szybkie odłożenie jej na półkę. Czyta się szybko i lekko a to za sprawą stylu, który ma autorka. Kolejnym plusem jest to, że autorka porusza tu kilka ważnych tematów, które dają nam do myślenia. Mam jednak nadzieję, że kolejna część będzie bardziej dopracowana, bo Klaudia ma potencjał. Polecam po nią sięgnąć ❤️

📚Klaudia Krawczyk " Bądź blisko mnie"
📖Wyd. @wydawnictwo_novaeres

• Samodzielne
  • Pojedyncze 7.1 i więcej
  • Szkolne
  • Miłosne
  • Kolejka

Dodaj cytat z książki Bądź blisko mnie