Gang różowych kapeluszy

Wydawnictwo: Lucky
literatura piękna
Margita

Anna Szczęsna w swojej książce maluje portrety czterech niezwykłych kobiet. Tytułowy gang różowych kapeluszy tworzą: Maria, Serafina, Barbara i Olga, które mimo wieku nie wahają się korzystać z życia. Jak odpowiedzą na miłość u schyłku życia? Czy stawią czoła codziennym problemom? Czy uda im się zeswatać młoda parę? I wreszcie jak babcie poradzą sobie na spływie kajakowym? Gang różowych...

Gang różowych kapeluszy to ciepła, pełna humoru i optymizmu opowieść o jesieni życia, która mieni się tysiącem kolorów.

źródło opisu: www.wydawnictwolucky.pl

źródło okładki: www.wydawnictwolucky.pl

kuzo | 2019-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2019

Niewiele jest książek, których głównymi bohaterami są emeryci, a przecież społeczeństwo polskie, demograficznie ujmując, jest coraz starsze. To urocze czytadło o czterech starszych paniach o różnych charakterach, z rodziną i bez, różnie radzących sobie z samotnością, o ich przyjaźni, późnej miłości, chorobie, ślubie i pogrzebach, przyjmowanych jako nieuniknione zakończenie życia. O dostrzeganiu uroków życia także w późnym wieku i wypróbowywaniu rzeczy nowych. O tolerancji (tradycyjny ślub kościelny w bieli i drag queen wśród gości), o kocie i psie jako wiernych towarzyszach. Pochwała życia do ostatniego tchu – polecam!

Agnieszka Garncarczyk | 2019-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

Ha no daj Boże mieć takie przyjaciółki w jesieni życia jak w tej przezabawnej powieści.
Cztery starsze panie: Barbara, Serafina, Olga i Maria stanowią bardzo ciekawy kwartet osobowości, a jednocześnie są dla siebie olbrzymim wsparciem. Borykają się bowiem jak my wszyscy ze samotnością, śmiercią bliskiej osoby, nałogami czy kłopotami ze zdrowiem. Ale przy tym wszystkim potrafią zarażać optymizmem i lojalnością wobec siebie.
Autorka znakomicie wczuła się w sytuację osób starszych często zapomnianych przez najbliższych i wyłączonych z "obiegu". Pokazała tym samym jak ważne jest aby nasze babcie, dziadkowie, starsi rodzice wciąż czuli się potrzebnie i akceptowani ze swoimi wadami , humorami i innymi negatywnymi cechami.
Boć my także kiedyś będziemy siwowłosi...
A poza tym to duża dawka super humoru.:)

Jedynym minusem, ale dla mnie dość poważnym tej książki, są zdecydowanie za długie opisy.

Marlena | 2018-01-30
Przeczytana: 2017 rok

Przeczytałam bardzo szybko, lekka lektura tego nie da się zaprzeczyć, ale nie należy do ambitnych i wybitnych.

Teresa | 2018-01-12

Zabawna ,optymistyczna powieść o przyjażni czterech kobiet w sile wieku które lata młodości mają już za sobą.Autorka chce pokazać że życie na emeryturze nie musi oznaczać wyzbycia się swoich pasji ,marzeń ,pragnień, że w życiu na nic nie jest za póżno,Polecam.

asia_35 | 2017-09-20
Przeczytana: 20 września 2017

Optymistyczna opowieść o tym że życie po sześćdziesiątce wcale nie musi być nudne.Powieść do śmiechu i do łez.Gorąco polecam!

Biblioteczka Rudej | 2017-05-25
Przeczytana: 25 maja 2017

Cztery starsze Panie:Serafina,Olga,Barbara i Maria,cztery różne charaktery.Jak to się świetnie czytało,główne bohaterki,chociaż każda inna polubiłam od pierwszej strony. Bo i jak nie lubić kobiet,które mimo dojrzałego wieku czerpią z życia garściami,a przy tym wspierają się na każdym kroku i nie pozwalają na chwilę słabości. Żebym ja miała chociaż jedną taką duszę przy sobie to pewnie inaczej patrzyłabym na świat.

anca23 | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

Lekka i przyjemna ale zdecydowanie niebanalna opowieść o 4 wyjątkowych przyjaciółkach. Każda z nich jest inna ale razem tworzą coś wyjątkowego - "Gang różowych kapeluszy". Pięknie napisana i spięta w klamrę historia przepełniona genialnym humorem. Jeśli chciałabym zacytować mój ulubiony fragment musiałabym skopiować większość książki... Cóż więcej pisać - Pani Anno - Dobra robota!

książek: 41992
Muminka | 2016-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 listopada 2016

bardzo lubię takie perełki cztery niezwykle kobiety są może i dojrzałe wiekiem, ale wiedzą jak korzystać z życia. Niestety los ich nie rozpieszcza i stawia przed nimi wiele wyzwań. Serafina to ciocia dobra rada, szczerze zainteresowana szczęściem swojej siostrzenicy Bogny. Uwielbia opiekować się otoczeniem, emituje wielkie dobro i ciepło, choć sama nie założyła rodziny. ma oddanego kota Cynamona.
Barbara tymczasem na trzy córki i ukochanego rodzynka Grzesia, który jest dobrze wychowany i wspaniały, tylko nie ma szczęścia do kobiet. Z racji tego, że synowa Miłka mieszka z nimi, jest zapracowaną babcią Polki i nie ma za wiele czasu dla siebie.
Maria z kolei boleśnie przeżywa żałobę po Guciu, czuje się niepotrzebna i samotna. Wredna pierwsza żona Gucia nawet na pogrzebie kreowała się na nieutuloną w żalu wdowę, choć przed laty Gucio znękany jej wybrykami z radością ociekł z wspólnego domu. Łożył na bliźniaki, ale odziedziczyły one wredny charakterek po mamusi i Maria traktowana byłą...

eduko7 | 2016-11-27
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 listopada 2016

Daj Panie, aby nasz gang za X lat miał podobny koloryt, utrzymał łączące nas więzi. Aby nie zabrakło mu fantazji, empatii i energii, którą charakteryzują się bohaterki tej powieści.
A dziś spraw, abym tak umiała pielęgnować uczucia, troszczyć się o innych, nie zatracając samej siebie, uczyć się odkrywać piękno tu i teraz, podobnie jak Maria, Serafina, Olga i Barbara.