Okładka książki Babcie w sieci miłości Dagmara Rek
Okładka książki Babcie w sieci miłości
Dagmara Rek Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Seria: Babcie literatura obyczajowa, romans
Babcie
Wydawnictwo WasPos
2023-11-17
2023-11-17

Dwie siedemdziesięciolatki mają za sobą dwudziestoletni staż jako przyjaciółki. Anna i Gabriela mieszkają naprzeciwko siebie. Jak można się domyślić, spędzają ze sobą mnóstwo czasu. Mają go aż nadto i tak wpadają na szalony pomysł.
Anna Stańczyk ma wnuczkę i martwi się, że ta nie znalazła jeszcze miłości życia. Wraz z Gabrielą zakłada wnuczce konto na portalu randkowym, by znaleźć jej idealnego partnera.
Czy projekt ekscentrycznych pań zakończy się sukcesem?
Zapomnijcie o nudzie. Intryga, śledztwo, narkotyki, pościg - takie doznania zaserwują wam dwie babcie w tej wesołej, swobodnie napisanej powieści.
Na początku byłam skonsternowana językiem bohaterek, potem się przyzwyczaiłam. Okazało się, że kolorowe postacie, dobry humor i wartka akcja pozwalają przyjemnie spędzić czas.
Jest to wesoła, luźna powieść.

Naprawdę świetna książka. Już dawno tak się nie uśmiałam. Przezabawne sytuacje i dialogi. Istna komedia pomyłek. Nie zabrakło również wątku romantycznego .Polecam, warto przeczytać.

„Chyba komar ma więcej uczucia, bo z miłości ludziom wypija krew.”
Kiedy zobaczyłam opis i tą przyjemną okładkę pomyślałam, że to idealna pozycja dla mnie, ale czasem pozory mylą. Robiłam do tej powieści kilka podejść zanim ją przemęczyłam w całości.

„- Gabi, co myśmy zrobiły? - zapytałam ze łzami w oczach.
- Jak zawsze, wpadłyśmy na głupi pomysł i od razy, bez przemyślenia zaczęłyśmy go realizować - odpowiedziała.”
Anna Stańczyk mieszka wraz ze studiującą wnuczką.
Starsza pani spędza czas albo na spotkaniach w domu seniora albo ze swoją przyjaciółką Gabrielą Wąsek.
Pewnego dnia starsze panie podszywając się po Jessicę zakładają jej konto na portalu randkowym i szukają jej wybranka serca, nie zważając na to czy dziewczyna tego chce czy nie.
Czy im się uda i co z tego wyniknie?

„Co ty taka pewna jesteś? Medium jakieś czy co?”
Już dawno żadna powieść nie tak nie wymęczyła, główne bohaterki były tak irytujące jak jeszcze chyba w żadnej książce. Poziom ich dialogów był na bardzo niskim poziomie, albo odzywały się do siebie wulgarnie, bez szacunku, bez polotu, wręcz z atakiem albo było to mega infantylne. Starsze panie zamiast wzbudzać sympatię odrzucały swoją głupotą i zachowaniem. Wiem, że taka literatura może mieć swoich fanów, ja do nich nie należę. Wydaje mi się, że to było moje pierwsze i ostatnie spotkanie z twórczością autorki.

„Chyba komar ma więcej uczucia, bo z miłości ludziom wypija krew.”

„- Gabi, co myśmy zrobiły? - zapytałam ze łzami w oczach.
- Jak zawsze, wpadłyśmy na głupi pomysł i od razy, bez...

Książka z serii tych na jedno popołudnie/weekend. Bardzo krótka, przyjemna i lekka.
Tytułowe bohaterki to dwie szalone babcie, które próbują znaleźć miłość dla wnuczki.
Postaci są tak barwne i przebojowe, że naprawdę chciało by się, aby tyle energii miała w sobie każda starsza osoba.
Na pewno nie są to stereotypowe babcie, które siedzą w fotelu pod kocykiem i dziergają na drutach. Ich głowy są pełne szalonych pomysłów, a w życiu musi coś się dziać. Pomyślmy, która nasza 70letnia babcia pójdzie na drinka do klubu? Jeśli taką znacie to nie wiem czy Wam zazdrościć czy się obawiać ;)
Nie będę ukrywać, że niektóre ich pomysły były już lekko szalone i zwariowane, ale chyba to nadało książce dobrego klimatu. W końcu to lektura. W niej może dziać się wszystko, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Babcie w sieci miłości" to powieść komediowa o dwóch starszych paniach: Annie i Gabrieli, są one sąsiadkami oraz najlepszymi przyjaciółmi. Gdy razem spędzają czas przy kawce i ciasteczku często wpadają na pomysły. Szalone pomysły. Ich przyjaźń trwa już 20 lat. Kobiety znają się bardzo dobrze i wiedzą na co mogą sobie pozwolić podczas swoich rozmów. Kłótnie, przezywanie się, kłopoty sercowe tego u naszych bohaterek nie zabraknie, a gdy wpadają na pomysł aby założyć konto na portalu randkowym aby znaleźć Dżejsiczce kawalera możemy poznać je od tej strony opiekuńczej, myślące o innych. Mimo że ich wiek wiele o nich świadczy to obie panie nie mogą narzekać na nudę czy brak pomysłów aby aktywnie spędzić czas.
Dżejsiczka wnuczka seniorki Anny nawet nie spodziewa się tego że jej babcia i sąsiadka wpadły na tak genialny pomysł jak portal randkowy. Ale koniec końców z pomysłu obu starszych pań jest zadowolona.
W książce znajdziesz wiele zabawnych przygód i tekstów. Od zabawy w detektywów po swatanie młodych ludzi w pary. Zabawne sytuacje doprowadzą czytelnika do śmiechu. Bohaterów można podzielić na kategorię lubię i nie lubię. Najbardziej polubiłam babcię Anię, spokojna ułożoną i opanowana kobieta, chodź czasem pokazała pazura, Gabriela była zbyt nachalna jak dla mnie i chciała rządzić . Dżejsiczka młoda kobieta która większość czasu spędza na nauce, Łukasz obrotny i przystojny właściciel firmy. Kiła postaci bocznych jakie wystąpiły w powieści dodały jej bardzo zabawnego akcentu. Pan Ambroży i jego wypadek w toalecie w kawiarnii.
Sami musicie się przekonać czy szalone babcie przypadną wam do gustu. Na pewno książka jest warta przeczytania, a gdy masz ciężki dzień pozwoli ci aby twój humor się poprawił.

#czytamebook #bookstagram #czytamyzdziewczynami #książka #ksiazka #czytampolskichautorów

🌺Recenzja🌺

"Babcie w sieci miłości"

Autorka:@dagmara.rek

Wydawnictwo:@waspos
(współpraca reklamowa)

Cześć Książkoholicy!

Wpadam dziś do Was z recenzją przezabawnej książki "Babcie w sieci miłości",muszę przyznać że autorka ma duże poczucie humoru. Dwie starsze panie, sąsiadki i przyjaciółki i ich zabawne dialogi bawiły mnie do łez. Nieoczekiwane zwroty akcji nie pozwoliły na nudę. Przypomniały mi się czasy gdy mieszkałam z dziadkami i pamiętam różne zabawne sytuacje z sąsiadami które zdarzały się nie raz nie dwa. Moja babcia chociaż już wiekowa wciąż swoimi docinkami potrafi zawstydzić nie jednego młodzika,czasem nawet zaskakuje mnie 🤣Książka jest idealna na poprawę nawet najbardziej pochmurnego dnia a czyta się ja bardzo szybko.
Polecam Wam gorąco.

🌺Anna to siedemdziesięcioletnia kobieta, która mieszka wraz z wnuczką. Nie jest to typowa zchorowana babcia, jest pełna energii i szalonych pomysłów. Wolny czas spędza w klubie seniora oraz na plotkach i knuciu z sąsiadką i przyjaciółką Gabrielą.
Ich przyjaźń jest dość niecodzienna, obie panie nieustannie sobie dogryzają, obrażają lecz są prawie nierozłączne i pomagają sobie w każdej trudnej sytuacji.

🌺Jessica Miller to dwudziestoletnia wnuczka Anny. Młoda kobieta skupiona jest na nauce i nie szuka jeszcze partnera na całe życie ale od czego ma się kochająca Babcie?!
Babcia dziewczyny z sąsiadką postanawiają założyć wnuczce konto na portalu randkowym i znaleźć jej męża.
Do czego są zdolne dwie szalone Babcie aby wnusia zaznała szczęścia?!

Moja opinia: 9/10

🌺Recenzja🌺

"Babcie w sieci miłości"

Autorka:@dagmara.rek

Wydawnictwo:@waspos
(współpraca reklamowa)

Cześć Książkoholicy!

💕Mam Wam do przedstawienia książkę, pełną przezabawnych anegdod, zaskakujących sytuacji i wzruszających momentów. Mowa tu, jak najbardziej o powieści komediowej "Babcie w sieci miłości", autorstwa Dagmary Rek @dagmara.rek
💕Książka opowiada o dwóch wiekowych kobietach, które w duchu nadal czują się bardzo młodo. Anna poznała Gabrysię w trudnym okresie swojego życia, z tej niepozornej znajomości narodziła się wielka przyjaźń. Jak to w przyjaźni bywa, czasem jest lepiej a czasem gorzej, lecz mimo trudności Anna i Gabi zawsze się wspierają i troszczą o siebie.
💕Z Anną mieszka jej wnuczka, Jessica, jest to już dorosła kobieta, która naukę stawia na pierwszym miejscu. Babcia Ania bardzo troszczy się o swoją ukochaną wnuczkę i martwi ją pewna sprawa, jej Jessica nie ma chłopaka. Mimo zapewnień wnuczki, że jest jej dobrze tak jak jest, nie potrzebuje chłopaka, musi się uczyć, to i tak babcia główkuje jak tu pomóc wnusi. Jessica jest mądrą i piękną kobietą, przecież naukę i miłość można ze sobą pogodzić.
💕Przy porannej kawie(i ciasteczku oczywiście) Anna zwierza się ze swoich problemów, Gabrysi. Obie wpadają na genialny pomysł! Postanawiają założyć Jessice profil, na portalu randkowym i znaleźć jej wymarzonego kawalera(przecież babcia zna wnusię najlepiej) 😉
Co to się działo! Cuda nie widy🤣
💕Anna i Gabrysia nie należą do tych babć, które siedzą w domach, oj nie. To szalone kobiety, których wszędzie jest pełno i mają niesamowite pomysły (nie zawsze dobre).
Tylko żeby Jessica się nie domyśliła...
💕Znów (tak jak w poprzedniej książce) główne bohaterki przypominają mi, dwie znane mi osoby. Moją babcię i jej sąsiadkę. Jedna do drugiej zawsze wpadała o każdej porze, plotkowały sobie, była kawusia, ciasteczko, czasem również naleweczka na lepsze krążenie 😉Nie raz się pokłóciły, za chwilę jednak rozmawiały ze sobą jak gdyby nigdy nic. I zawsze jedna na drugą mogła liczyć.
💕Prawdziwa przyjaźń, która tak rzadko się teraz zdarza, więc jak już się nam przydarzy to warto o nią dbać i pielęgnować ją tak jak to robiły Anna i Gabrysia.
💕Bardzo polecam Wam tę książkę ale...musicie zaopatrzyć się w chusteczki bo będziecie płakać ze śmiechu. Znajdziecie w niej mnóstwo przezabawnych dialogów, z życia wziętych. Przekomicznych sytuacji, po których przeczytaniu będziecie śmiać się do samych siebie(ktoś obok pomyśli "A ta co? Do książki się cieszy?"). Przeczytajcie "Babcie w sieci miłości" autorstwa Dagmary Rek. Naprawdę warto!

Przeczytałam i chce jak najszybciej zapomnieć o tej książce. Już dawno nie czytałam czegoś aż tak złego. Patrząc na okładkę i opis z tyłu spodziewałam się historii dwóch sympatycznych, może trochę zagubionych uroczych staruszek. Dostałam historię dwóch typowych "Karyn" w wieku emerytalnym. Główne bohaterki są irytujące i co tu dużo mówić mam wrażenie że po prostu głupie. Nie wiem kto określił tą książkę jako komedia - koło komedii to ona nawet nie stała, a ja wcale nie mam jakiegoś wysublimowanego poczucia humoru i raczej łatwo mnie rozśmieszyć. Bardzo dziwny styl pisania pełno tu zdań typu "Poszłam do kuchni w celu zaparzenia kawy", "dostałem adres przesłany wiadomością tekstową", "po wykonaniu podstawowych czynności, które robi się każdego poranka w łazience, wyszłam z niej pełna energii i radości". Bardzo wymęczyła mnie ta książka i już wiem że to moja ostatnia tej autorki.

Dagmara Rek
Współpraca

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Słyszałam wcześniej o tej pisarce ale nie było okazji czytania jej pozycji. Książki są z gatunku komediowe i jak dla mnie bardziej młodzieżowe. I pozycja inna niż wszystkie bo jak często zdarza nam się czytać o babciach szukających miłości w sieci.
Tak więc na początku książki poznajemy szaloną babcie Gabrysie oraz jej nieco spokojniejszą sąsiadkę Annę oraz jej wnuczkę Dżesiczke. Czy może być coś piękniejszego niz duet szalonych babci, których w trakcie akcji jedna farbuje się na zielono a druga m ognisty rudy. Z tymi kobietami nie ma co się nudzić. I tak też wpadają na szalony pomysł aby poszukać kawalera, który będzie chciał się spotykać z Dżesiczką. I tak babcie zakładają konto dla dziewczyny na portalu randkowym i najpierw same piszą z kandydatami a później postanawiają się spotykać z osobami które wybiorą. Książka to jedna wielka komedia, pełna prześmiewczych akcji, takich jak niespełniona miłość staruszków, handel narkotykami czy seniorskie biuro detektywistyczne. Myślę że jest możliwe spotkanie takich szalonych seniorów. Warto przeczytać tę pozycję aby dowiedzieć się czy Gabrysia i Ania znajdą idealnego chłopaka dla wnuczki.
Narracja jest tak prowadzona, że mamy wrażenie jakby to się działo obok nas. Nie ma żadnych sytuacji, które byłyby tak aż tak nieprawdopodobne aby były nierealne. Sytuacje są tak komiczne że chętnie będzie chciało się przeczytać kolejne części jeżeli się takie pojawią.
Jestem w trakcie czytania kolejnej pozycji tej autorki i bawię się dokładnie tak samo jak przy tej. Najważniejsze jest aby nie brać tych książek na poważnie, one są specjalnie do pośmiania się oraz wyluzowania. Książki są zdecydowanie na jedno posiedzenie, ponieważ czyta się je błyskawicznie i nie ma ochoty aby ją odłożyć.
Bardzo polecam tę książkę każdemu a szczególnie młodzieży i osobą lubiącym luźną atmosferę w książkach. Ja jak wspomniałam już czytam kolejną książkę i prawdopodobnie nie poprzestanę na tych dwóch pozycjach.

Dagmara Rek
Współpraca

Tak więc na początku...

Co mogę wam napisać? Jest to idealna pozycja kiedy macie ochote na coś lekkiego i zabawnego. Głowne bohaterki to takie aparatki,że ja nie mogę 😅 no trudno byłoby się z nimi nudzić,one cały czas coś kombinują,a to bawią się w swatki dla wnuczki głównej bohaterki ,by za chwile prowadzić śledztwo rodem z powieści kryminalnej,ale nie zdradze wam więcej ,sami musicie się przekonać.Podoba mi się,że autorka łamie stereotypy i pokazuje nam,że babcie nie muszą siedzieć w domu i robić na drutach,ale mają swoje życie czasem bardziej szalone niż nam się wydaje 😅podoba mi się również podejście do młodych ludzi bo autorka w delikatny sposób również przemyciła,że młodzi ludzie ,mimo młodego wieku mogą sobie dobrze radzić,prowadzić firme i odnosić sukcesy bardzo mi się to przełamanie stereotypów podoba.Polecam książkę każdemu.

• W planach ebook
  • 2023 rok

Dodaj cytat z książki Babcie w sieci miłości