Miasto dawniej i dziś

Okładka książki Miasto dawniej i dziś Christa Holtei
Okładka książki Miasto dawniej i dziś
Christa Holtei Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Mądra Mysz (tom 107) opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Mądra Mysz (tom 107)
Media Rodzina
2024-02-28
2024-02-28

Dzięki tej książce wybierzemy się w podróż w przeszłość, by zobaczyć jak wygladało miasto 2800 lat temu i jakie zmiany zachodziły w nim na przestrzeni lat, aż do dziś. Dowiem się trochę o życiu i zwyczajach ludzi w wiosce i na wsi, zobaczymy jak zmieniał się krajobraz i architektura, a także zajrzymy w przyszłość, by przekonać się jak miasto może wyglądać za kolejne 100 lat. Podoba mi się forma przekazywania dzieciom wiedzy za pomocą tych książek. Proste, krótkie opisy i dużo barwnych, szczegółowych ilustracji zachęcają do czytania i odkrywania coraz to nowych faktów na temat otaczającego nas świata.

Czy wiecie jak wyglądały miasta 2800, 600 i 380 lat temu?
Ba! Nawet jeszcze 60 lat temu wygladaly one inaczej pomimo, że nie wydaje się to taki odległy czas. Co zmieniło się? Jak wygladaly domy? Czym zajmowali się ludzie? Tego wszystkiego dowiedzie się z książki zawierającej bardzo bogate ilustracje.

W naszym wypadku ta książka cieszyła się mniejszym zainteresowaniem. Wydaje mi się, że jeszcze przyjdzie na nią czas.

Czy wiecie jak wyglądały miasta 2800, 600 i 380 lat temu?

W naszym wypadku ta książka cieszyła się mniejszym zainteresowaniem....

Oto nowy tytuł serii Mądra Mysz, która towarzyszy nam już od dość dawna. Jest ona podzielona na kilka tematycznych kategorii związanych z zawodami i codziennymi wyzwaniami, przed którymi staje dziecko. Poznajemy bohaterów jak Max czy Zuzia. To wartościowe i pięknie wydane książeczki w przystępnych cenach.

“Miasto dawniej i dziś”

To wspaniała dawka informacji napisana prostym językiem dla dziecka, które może poznać tajniki zmian życia ludzi na przełomie dziejów rozpoczynając od czasów 2800 lat temu. Przyjrzymy się, czym zajmowali się ludzie w średniowieczu w porównaniu do współczesności, gdzie mieszkano i czym się zajmowano. Dziecko pozna zawody jak garncarz czy rzemieślnik oraz przyjrzy się, jak bardzo zmieniła się architektura przez tysiące lat.

Ten tytuł zachęci czytelników do poznawania nowych zagadnień, poszerzania słownictwa i zdobywania wiedzy. Różnorodna tematyka serii sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie 😉

Serdecznie polecam.

“Miasto dawniej i dziś”

To wspaniała dawka informacji napisana...

Seria Mądra Mysz wzbogaca się o kolejne tytuły!

"Duże pojazdy w mieście" i "Miasto dawniej i dziś" to książeczki dla dzieci w wieku od 3 lat. To,co wyróżnia tą serię to bardzo szczegółowe ilustracje i poważne podejście do branego na warsztat tematu,autorzy zawsze wyczerpująco opisują dane zagadnienie.

"Duże pojazdy w mieście" to historia Hani i Michała, którzy towarzyszą w pracy znajomemu prowadzącemu pomoc drogową. Mają zabrać jeden z pojazdów,jednak jaki,dowiadują się na miejscu. Po drodze mijają wiele dużych sprzętów,które zwykle można spotkać w mieście.

"Miasto dawniej i dziś" to historia powstawania miasta. Od maleńkiej wioski sprzed 2800 lat do stanu aktualnego. Po drodze obserwujemy zmiany tego miejsca oraz zajęcia mieszkańców na przestrzeni wieków i lat. Bardzo ciekawa pozycja z uwzględnieniem epok i ich charakterystycznych elementów,włączając w to np.imiona bohaterów,które pasują idealnie!

Pierwszy tytuł jest poprawny i nie wyróżniający się jakoś mocno z całej serii. Myślę, ze spodoba sie młodszym dzieciom zafascynowanym różnego rodzaju sprzętami. Mój starszy syn też wyłapał to,co mnie lekko uwierało, czyli czemu oni tak ciągle pytają? Bo książeczka jest skonstruowana w taki sposób,że bohaterowie mijają pojazd i pytają czy to ten będzie przez nich holowany,okazuje się,że nie,jadą dalej,znowu pytają itd.więc myślę,że starszakom już taka historia może nie do końca pasować.

Za to druga książka została opracowana w bardzo ciekawy sposób i jest mini lekcją historii dla dzieci. Powstawanie miasta zostało pokazane jako proces,a jego obecny stan można zawdzięczać wielu pokoleniom przed nami. Uświadamia małym czytelnikom, że mamy jakąś historię,mamy na nią wpływ i jesteśmy jej częścią. Bardzo ciekawy pomysł!

Seria Mądra Mysz wzbogaca się o kolejne tytuły!

"Duże pojazdy w mieście" to historia Hani i Michała, którzy towarzyszą...

• Serie

Dodaj cytat z książki Miasto dawniej i dziś