Dawniej i dziś. Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dzisiaj

Tłumaczenie: Bolesław Ludwiczak
Seria: Mądra Mysz. Dawniej i dziś
Wydawnictwo: Media Rodzina
Damals und heute - Kinderalltag vor 100 Jahren und heute
Indianka

Jak się żyło dzieciom sto lat temu? Jak było w domu? A jak w szkole? Jakie ubrania nosiły dzieci? Czym się bawiły? Pasjonująca podróż w czasie [i na dwunastu rozkładanych kartach z ilustracjami].

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: https://mediarodzina.pl/

Weronika | 2015-10-28
Przeczytana: 26 października 2015

Bardzo ciekawa książeczka dla najmłodszych obrazująca codzienne życie sprzed czasów II wojny światowej. Książeczka przedstawia życie dwóch rodzin - dawnej i współczesnej żyjących w tej samej kamienicy. Każde dwie sąsiadujące ze sobą strony przedstawiają to samo miejsce i tę samą sytuację (np. śniadanie, spacer)dawniej i dziś. Moje sześcioletnie dziecko uwielbia tę książeczkę i zadaje mnóstwa pytań dotyczących życia "dawniej", co przekonuje mnie, że jest to ważna pozycja w jego biblioteczce.

| 2015-05-23

Bardzo ciekawa książeczka dla najmłodszych, bardzo fajne porównania na każdej stronie tego jak dzisiaj sprawy się mają i jak wyglądało to dawno, dawno temu + wyjątkowo ładne jak na serię Mądra Mysz ilustracje jednak w domu już mam inną poruszającą ten temat książeczkę.

annan | 2015-05-19
Przeczytana: kwiecień 2015

Przeczytane bardzo dużo razy z synem, lat prawie cztery. Książka pokazuje zwykły dzień z życia dwójki współczesnych dzieci, a także dwójki dzieci sto lat temu. Obie rodziny mieszkały w tej samej kamienicy - na jednej stronie jest zawsze obrazek z "teraz", a na drugiej z "kiedyś". Można porównywać jak zmieniło się wnętrze domu, ulica, szkoła, ubrania, sposób spędzania wolnego czasu, relacje w rodzinie itp. Dodatkowo na każdej stronie są "skrzydełka" pod którymi czekają na odkrycie kolejne ciekawostki, na przykład że kiedyś ludzie sami szyli ubrania albo jak robili pranie. Jak na krótką książkę (tylko 24 strony) z nie za dużą ilością tekstu zawiera bardzo wiele informacji. Inspiruje do ciekawych rozmów z dzieckiem. Zdecydowanie polecam!

Patka | 2019-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2019