Where's Molly

niezależne
2024-02-16
2024-02-16
1957635169

W „Hunting Adeline” Addie znalazła pamiętnik tajemniczej Molly. Zapiski dziewczyny dały bohaterce Cat & Mouse Duet siłę i nadzieję na to, że uda się jej uwolnić.

„Where’s Molly” to spin off duetu, który pokazuje nam historię Molly Devereaux. Znajdziemy w nim rozdziały z przeszłości, jak i teraźniejszości. Tutaj dowiemy się, co dokładnie się wydarzyło, jak Molly trafiła w ręce Francesci, jak się uwolniła i co działo się z nią po tym wszystkim.

Molly ma farmę, która ma dość niecodzienne zastosowanie — jej świnie zjadają ciała osób, którym tajemniczy Legion wymierzył sprawiedliwość. Dziewczyna funkcjonuje pod innym imieniem i chociaż pragnie zostawić przeszłość za sobą, ona do niej wraca. Raz, strasznie tęskni za swoją siostrą, a dwa, na jej drodze pojawia się Cage — mężczyzna, który pomógł z jej nową tożsamością i był jej jednonocną przygodą dziewięć lat temu.
Historia Molly jest bolesna. Wiemy, co spotkało ją u Francesci, a tu odkrywamy, że przed porwaniem wcale nie było lepiej. Nie wyobrażam sobie, z czym ta biedna młoda kobieta musiała się zmagać po tym wszystkim, zwłaszcza że nie mogła liczyć na konkretną, fachową pomoc. Wolała zaszyć się w samotności i toczyć nierówny bój ze swoimi demonami.

Cage nazywając ją „little ghost”, uderza w czuły punkt — bo chociaż Molly, a raczej Marie wciąż żyje, to nie ma po niej śladu. Jest niczym duch, który nie może zdradzić swojej obecności.

Książka jest krótka — ma niewiele ponad dwieście stron i chociaż bardzo lubię uniwersum dylogii, tak przez sporą część tej historii czułam się tak, jakby zostało to napisane troszeczkę na siłę. Nie zrozumcie mnie źle - „Where’s Molly” mi się podobało, dodatkowo dostaliśmy małą scenę z Addie i Zadem, ale po przeczytaniu tej historii, odnosiłam wrażenie, że nie musiała ona powstać. H.D. Carlton nie porusza tutaj tego, co dokładnie spotkało Molly podczas porwania — zresztą wiemy, że było to samo, co spotkało Addie, więc nie było sensu, by znowu to opisywać, ale jednocześnie trochę mi tego tutaj brakowało. Dostaliśmy teraźniejszość i przeszłość w postaci „przed porwaniem” oraz ostatnie chwile przed ucieczką.
Relacja Molly i Cage’a była dość specyficzna, ale trudno się dziwić. Nasza bohaterka nie widziała potrzeby, by z kimkolwiek tworzyć więź i relację, z kolei Cage nie wyobrażał sobie, by zostawić Molly samą. Jedno jest pewne, Molly potrzebowała kogoś takiego jak Cage, bo mężczyzna oprócz obudzenia w niej jej kobiecej strony, otoczył ją opieką, której w sumie nigdy nie dostała.

• Chce kupić
  • ENG