Red Lies

Okładka książki Red Lies Joanna Balicka
Okładka książki Red Lies
Joanna Balicka Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bracia Weston (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bracia Weston (tom 1)
NieZwykłe
2023-10-25
2023-10-25
9788383209753

KOCHAM!!! Oczekiwałam po książce Asi bardzo dużo i się nie zawiodłam, książka jest mega, szybko się ją czyta, fabuła jest dość zwięzła i zrozumiała. No i mamy tutaj mocną bohaterkę co jest po prostu wspaniałe! No i oczywiście mój kochany Xander aka "szczeniak" który jest drugim najlepiej napisanym facetem przez Balicką.

2049

Książka „Red Lies” Joanny Balickiej zabiera nas do pierwszego tomu cyklu o "Braciach Weston".
Poznajemy Caliente Hamilton, mamę dwójki cudownych dzieci, żonę, która żyje w prawie idealnym małżeństwie, aż do momentu, kiedy odkrywa zdradę męża. Z koleżankami uknuła pewien plan, aby pójść na wizytę ginekologiczną do kochanki męża. Niestety nic nie idzie zgodnie z planem. Udając się do kliniki poznaje pewnego przystojnego lekarza, Xandera Westona, który odkrywa jej tajemnicę. Pragnie zemścić się na swoim mężu, wiec przystępuje do planu jaki zamierza wprowadzić z nowo poznanym mężczyzna. Xander pragnie zemścić, aby rozprawić się na senatorze.
Jak potoczą się plany Caliente?
Jakie tajemnice skrywa Xander?
Książka z ostatnio modnym motywem zemsty na zdradzającej drugiej połówce i próba zemsty połączona z nieznajomym.
Bracia Weston wymiatają.

Przesłuchałam ją w formie audioserialu, dupy nie urywa ale jest fajna, lekka. Wiadomo nie jest to dzieło sztuki i nie można się po niej wiele spodziewać, ale dla rozrywki jak najbardziej polecam

Zbyt długo się ociągałam z jej przeczytaniem i w sumie nie wiem jaki byl powod, ale 1 wiem, jest teraz powód aby czekac na kolejnego z braciszkow Weston...poczucie humoru, napiecie erotyczne, roznica wieku tym razem ona starsza, rodzina, więź i wszystko co mozna sobie wyobrazic. No i on kocha 1...swietnie rozegrana pozycja, fakt lekko traci Tl Swan cos w jej stylu ale jednak autorka sporo dala od siebie ..Asia jest swietna w tym co robi i to genialnie przelewa na papier ❤️

❤️Z piórem autorki Joanny Balickiej mam różnie, bo jedne książki podobały się mi bardzo a inne to już jak dla mnie były średniaki.

Niedługo premiera drugiego tomu Braci Weston, a z jeszcze nie miałam okazji przeczytać pierwszy tom, to zdecydowałam się nadrobić zaległość.

❤️Już nie pamiętam, kiedy ostatnio trafiłam na powieść, w której to bohaterka jest o wiele lat starsza od bohatera, w dodatku mężatka. W tej powieści to otrzymałam i według mnie nie rzucała się zbytnio w oczy różnica wieku. Ponadto mamy małą dawkę polityki, zdrady małżeńskiej, manipulowania i wykorzystania kobiet oraz wątek zemsty. Nie mogło zabraknąć również humoru.

Caliente, która mimo że miała idealne życie, to na przekór swojemu mężowi zdecydowała się zostać gubernatorem. Dlatego musiała pogodzić życie zawodowe z rodzinnym, co na pewno nie było łatwe. Dostaliśmy fajny mały zarys kulis kampanii wyborczej. Zresztą rzadko można w książce spotkać temat, w którym kobieta zajmuję się polityką.

Oprócz pierwszego spotkania w gabinecie lekarskim bohaterów, to mało dostaliśmy z pracy Xandera Westona. A tak w ogóle przez całą książkę miałam wrażenie, że on wcale nie jest ginekologiem. Na pewno zdobył moje uznanie za opiekuńczość względem Caliente i to jak szybko mogła w nim znaleźć wsparcie oraz że miał fantastyczną relację z jej dziećmi.

Joanna w książce potrafi stworzyć mocną chemię pomiędzy bohaterami od ich pierwszego spotkania i potem gorące sceny z ich udziałem. Niestety ilość tych scen była jak dla mnie nieco za duża, co przełożyło się na odbiór przeze mnie historii. Dodam też, że nie raz irytowały mnie dialogi w książce, bo dojrzali ludzie nie zawsze posługują się językiem nastolatków. Tu było tego aż bez przesady.

Natomiast podobała mi się relacja między braćmi Weston, która była najmocniejszym punktem tej opowieści i oczywiście pojawienie się epizodycznie prokuratura Hogana.

❤️"Red lies" to książka, która pokazała jak kłamstwa i zdrada może zniszczyć małżeństwo. Tylko że po niej spodziewałam się czegoś lepszego i przez to nie będzie moją ulubioną powieścią autorki.

"W psychologii każde kłamstwo ma konkretny kolor. Czerwony oznacza kierowanie się chęcią zemsty, bez zwracania uwagi na konsekwencje."
"Red lies" to pierwszy tom z serii Bracia Weston.
Z powieściami Asi jestem od samego początku. Już samym debiutem mnie kupiła i wiedziałam, że osiągnie wiele.
Uwielbiam jej styl pisania, który jest lekki, przyjemny oraz wciągający. Uwielbiam też to, że u Asi widać, iż zawsze przed napisaniem jakieś historii robi porządny research. Włada w każdą książkę sto procent, a nawet i więcej.
O serii Bracia Weston było głośno zanim została wydana. Jak tylko Asia zaczęła publikować pierwsze rozdziały na wattpadzie, to już zaczęły się pojawiać tiktoki. Wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać. Po pierwsze, że to powieść Asi, po drugie wystarczyło mi kilka pierwszych rozdziałów, abym wiedziała, że się zakocham w niej tak jak inni czytelnicy.
Oooo w morde! Jestem zachwycona tą książką!
Po raz kolejny dostajemy od Asi powieść pełną emocji, gorącej gry pomiędzy głównymi bohaterami, że aż płoną policzki oraz nutkę tajemniczości.
"Red lies" wciągnęło mnie od samego początku i nie byłam w stanie odłożyć tej książki chociażby na moment. Sam początek już spowodował, że zostałam zaciekawiona wydarzeniami, które mogą mieć miejsce. Historia Caliente oraz Xandera zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Te ich momenty zbliżeń, to jak między nimi były wyczuwalne iskry.
Już nie mogę się doczekać kolejnej części! W sumie to jestem ogromną fanką Asi, więc czekam na wszystkie książki jakie ma zamiar wydać 🖤

"Red lies" to pierwszy tom z serii Bracia Weston.
Uwielbiam jej styl pisania, który jest lekki, przyjemny oraz wciągający....

Pary, w których kobieta jest starsza od mężczyzny, przyciągają nieprzychylne spojrzenia i negatywne komentarze. Uważacie, że związek młodszego mężczyzny z dużo starszą kobietą jest ok? Dlaczego społeczeństwo podchodzi bardzo krytycznie do takich relacji?

Caliente Hamilton wiedzie na pozór idealne życie, jest matką dwójki wspaniałych dzieci i żoną senatora. Jednak ma dość bycia w cieniu męża i chce od życia czegoś więcej, dlatego postanawia walczyć o stołek gubernatora. W trakcie kampanii dowiaduje się, że jej mąż ją zdradza. Wie, że taki skandal może zaszkodzić nie tylko jej karierze, ale może odbić się również na jej dzieciach, dlatego postanawia skonfrontować się z kochanką męża i umawia się do niej na wizytę lekarską. Zrządzenie losu sprawia, że nie trafia do niej, lecz do młodego i seksownego lekarza Xandera. Kiedy dowiaduje się, czyją jest żoną, proponuje wspólną zemstę, on również ma rachunki do wyrównania z panem senatorem. Czy relacja z młodszy mężczyzną może wypalić na dłuższą metę, a może skończy się tylko przelotnym romansem? Jedno jest pewne, nic nie łączy i nie rozpala tak jak zemsta i wspólny wróg.

Przede wszystkim brawa dla autorki za podjęcie trudnego tematu age gapu, w którym to kobieta jest dużo starsza od mężczyzny, rzadko mam z tym do czynienia i bardzo mi się to podobało.

Caliente bardzo długo poświęcała się życiu rodzinnemu, zapominając o sobie i swoich potrzebach. Nie miała wsparcia w mężu, który przy każdej okazji podcinał jej skrzydła. To, co podobało mi się najbardziej to rozwój jej postaci i poszukiwanie utraconej kobiecości. Caliente z czasem staje świadoma swojej siły, dzięki temu znajduje w sobie wielkie pokłady energii do pokonywania przeszkód i budowania poczucia własnej wartości. Zaczyna na nowo poznawać, odkrywa swoje potrzeby i pragnienia

Xander to przystojniak o wyglądzie bad boya i charakterze anioła. Wie, jak zadbać o kobietę: adoruje, wspiera i dodaje skrzydeł. Pomógł Caliente odnaleźć jej kobiecość, rozpala w niej ogień i pomaga uwierzyć w siebie. Jego największą wartością jest rodzina, pewnie dlatego świetnie dogaduje się z jej dziećmi. Ma również genialną relację ze swoimi braćmi, cała trójka jest w stanie poświęcić wszystko, aby się wzajemnie chronić.

W całej historii zabrakło mi też trochę więcej akcji i jakiegoś mocniejszego plot twistu. Akcja była dość przewidywalna a związek Caliente i Xandera był trochę zbyt bardzo pospieszny, przez co było mi trochę ciężko uwierzyć w ich uczucie, ale nie przeszkodziło mi to w spędzeniu miło czasu z tymi bohaterami.

Myślę, że z pewnością sięgnę po „Black Lies”, aby poznać losy kolejnego z braci Weston :)

Książki Asi Balickiej były jednymi z pierwszych po które sięgnęłam gdy wracałam do czytania. Są ze mną od już przeszło dwóch lat, a historia Caliente i Xandera jest jedną z moich ulubionych w wykonaniu autorki i zaraz wam szybko przedstawię dlaczego!

W tej pozycji występuję age gap, lecz nieco inny niż zazwyczaj się spotyka. W Red Lies Cali jest dojrzałą kobietą, matką dwójki dzieci i.. mężatką. Xander to "szczeniak", i choć nie dzieli ich wielka różnica, to gdzieniegdzie może się wydawać ona dość oczuwalna.

Ja w tej pozycji uwielbiam dosłownie wszystko. Zakochałam się już za czasów publikacji tej historii na Wattpadzie i nawet nie wiecie z jaką radością wróciłam do nich w papierze.

Uwielbiam Cali. Uwielbiam to jak silna, ambitna i niezależna jest. To jak bardzo kocha swoje dzieci i ZAWSZE stawia ich szczęście na pierwszym miejscu, nie zważając na tym czy ona sama nie ucierpi. Uważam, że Joanna Balicka idealnie poradziła sobie z przedstawieniem głównej bohaterki. Pokazała ją jako niesamowicie silną kobiecą postać, która jednocześnie czasami sama potrzebuje pomocy i ramienia, o które może się oprzeć. Niejednokrotnie jej relacja z dziećmi ogromnie mnie wzruszyła, bo Cali w każdym swoim działaniu miała ich dobro na celu. Uważam, to za niezwykle piękny aspekt tej historii, bo oprócz niezwykle pikatnego i genialnego romansu, dostaliśmy dawkę wzruszenia i słodyczy.

Xander Weston aka Szczeniak, to chyba do tej pory mój ulubiony brat Weston. Kocham to jak naturalnie przyszło objąć opiekę nad Cali i jak bardzo chciał pokazać jej życie, na jakie od początku zasługiwała. Xander to postać dość nieszablonowa, ale i taka, którą pokocha każdy. Przystojny, zabawny, odważny i udowadaniający, że oprócz słów ważniejsze są czyny. To, jak stopniowo ich relacja się budowała, jak oprócz napięcia, którego z czasem nie byli w stanie ignorować budowała się więź, wsparcie i miłość. A to, co urzekło mnie najbardziej, to fakt, że Xander bez ani jednej sekundy zawahania traktował dzieci Cali jak ważne dla siebie osoby. Chciał zapewnić im troskę, oraz bezpieczeństwo, a relacja jego i małej Lu do tej pory niezwykle mnie rozczula.

Sceny erotyczne w tej pozycji uważam za najlepsze w wykonaniu Asi w dotychczas wykonanych jej książkach. Tak jak przy niektórych mogłabym się przyczepić do czegoś co mi nie podeszło, tak tu uwielbiam KAŻDĄ i według mnie każda była napisana genialnie. Asia stanęła na wysokości zadania i oprócz odczuwalnego napięcia, dała świetnie opisane sceny tych zbliżeń. UWIELBIAM!

Red Lies to historia, która może niejedną osobę zaskoczyć, i podbić kolejne serca. Oprócz samej relacji bohaterów, czy relacji rodzinnych, mamy tu kobiecą postać, która nie boi się wychodzić poza obraz jej narzucony. Caliente to w pewnym rodzaju inspiracja dla kobiet, którym w pewnym momencie brakuje odwagi do podjęcia jakiegoś ważnego dla nich kroku. Udowodniła, że jako osoba jest kimś więcej niż tylko żoną senatora, co uważam za niezwykle piękne.

Red Lies to jeden z moich ulubieńców książkowych i niesamowicie się cieszę, że mogę tę historię mieć już u siebie, bo za każdym razem gdy do niej wracam, zakochuję się w niej na nowo. Ogromnie polecam i mam nadzieję, że po nią sięgniecie! <3

Niestety w trakcie tej książki dostałam zastoju.. Strasznie monotonna książka, nie dzieje się w niej nic zaskakującego, żadnych większych zwrotów akcji, ewentualnie może końcówka ostatniego rozdziału. Scen erotycznych według mnie trochę za dużo, lepiej mniej i ze smakiem, nizeli co chwile i bez większego szaleństwa. Nie lubie dawać DNF wiec skończyłam ja natomiast nie będę kontynuowała serii. Totalnie nie interesują mnie dalsze losy braci Xandera. 🥱 Tez chyba po tej książce dowiedziałam się, ze kompletnie nie ekscytuje mnie motyw age gap, w którym to kobieta jest starsza. Meh. O! To co mi się spodobało to nawiązanie do Hogana, prokuratora. Milutko.

Przeglądając booktoka, widząc niezliczoną ilość filmików z urywkami książki, postanowiłam zabrać się za tę pozycję i odkryć w końcu, o co chodzi w tym szaleństwie na punkcie braci Weston.
I co?
I przepadłam ❤️

Caliente Hamilton to kobieta, walcząca o stołek gubernatora, kochająca matka i... Zdradzona kobieta. Ten, który obiecywał miłość, wierność i uczciwość małżeńską zdradził ją, a ona nie zamierza puścić tego płazem. Z pomocą przyjaciółki, umawia się na wizytę do jednej z kochanek męża, jednak wpada w łapki pewnego... Hmm, Szczeniaka! 🐕
Oj zostałam zdecydowanie fanką Szczeniaka, wielbię tego gościa!
Xander Weston to średni z braci, pan doktor, przystojniak i fan motocykli. On również ma niedokończone sprawy z senatorem Hamiltonem. Gdy on o Caliente połączą siły, można spodziewać się, naprawdę wszystkiego.

Morza kwiatów.
Marchewek.
Szybkiej jazdy.
Adrenaliny.
Gorących scen.
Ciętego humoru.

Boże, naprawdę, tam było wszystko! Naprawdę doskonale bawiłam się z rodziną Caliente i braćmi Weston. Już rozumiem, dlaczego są oni tak rozchwytywani 😈
I zapewniam, że czekam na Black Lies 🖤

I co?