Stażystka. Tom 2

Katarzyna Wciorka Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2024-02-28
2024-02-28

Z ciekawością czekałam na drugą część lodów Scarlett. Chyba dlatego, że zastanawiałam się, jak Pani Katarzyna Wciorka poprowadzi jej historię. Co tam mogłoby się wydarzyć? - zastanawiałam się. Iiii przyznam, że jestem zaskoczona. Działo się wiele. Praktycznie od samego początku.
Scarlett zaimponowała mi tym, że w końcu zaczęła walczyć o siebie. Postawiła się i nie złamała się. To, co jej się przytrafiło nie powinno się przytrafić nikomu. Mimo to nie poddała się i ułożyła sobie życie. Co prawda u boku lekarza, który widać było, że faktycznie ją kocha, ale myślałam, że mimo wszystko będzie to ktoś inny.
I to zakończenie...

👍

👍

📚 Tytuł: STAŻYSTKA 2
🏨 OPERACJA: MIŁOŚĆ
🖋️Autor: Katarzyna Wciorka
🏦Wydawnictwo: Filia

Zastanawiałam się, czym zaskoczy nas autorka w drugiej części Stażystki i przyznam szczerze, że takiego obrotu spraw, się nie spodziewałam. Liczyłam na rozwinięcie relacji głównych bohaterów i ewentualne drobne perypetie, by na koniec przeczytać ... i żyli długo i szczęśliwie. Tymczasem totalne zaskoczenie i przyznam szczerze, że nim się obejrzałam byłam już w połowie.

Scarlett zakończyła staż na pediatrii, gdzie współpracowała z Nickiem (swoim obecnym partnerem),i przenosi się na kolejny oddział, tym razem na chirurgię. Tu przyjdzie jej współpracować ze swoim byłym chłopakiem, który nie szczędzi dziewczynie gorzkich słów, obraża ją publicznie i utrudnia życie na każdym kroku. Stawia na szali jej reputację zarówno jako kobiety, jak i jako przyszłego lekarza.
Do tego nieoczekiwanie w na progu jej drzwi pojawia się Sally, młodsza przyrodnia siostra, która rzekomo uciekła z domu i nie ma zamiaru wracać do mściwej matki tyranki. Dołącza jeszcze jej starszy brat Dylan, który swoją osobą wprowadza większe zamieszanie, niż moglibyśmy się spodziewać. I tak przeszłość, przed którą tak bardzo uciekała Scarlett, wywróci jej życie do góry nogami. Niestety brak wsparcia i zrozumienia ze strony Nicka będzie widoczny i na szczęście mężczyzna się opamięta i zacznie bardziej rozumieć i wspierać partnerkę.
Mamy aż dwie tajemnicze postacie w tej części; jedną jest paskudny Caleb, były partner, który jest toksycznym psycholem oraz starszy brat Dylan, którego intencje wobec Scar przez większa część książki pozostają wielką zagadką. Czy faktycznie zależy mu na odzyskaniu siostry?
Na szczęście Marcel (moja ulubiona postać tej powieści) wszystko równoważy.
Jego poczucie humoru zaraża także czytelnika. Uwielbiam go. Potrafi rozładować każdą sytuację, do tego jest prawdomówny, opiekuńczy, a gdy trzeba ciut złośliwy.
Jestem ciut zawiedziona postawą Nicka, który za szybko odpuszcza, jeżeli chodzi o partnerkę. Jakoś dziwnym trafem zawsze okazuje się, że Marcel staje na wysokości zadania i znajduje się we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Zapewne autorka nie bez powodu czyni z niego najbliższego przyjaciela Scarlett i ta postać jeszcze co nieco namiesza. I bardzo dobrze ... Choć z drugiej strony chwilami mam ochotę krzyknąć "OBUDŹ SIĘ NICK".

Świat lekarzy, rodzinne perypetie, nowy związek i związane z nim kinder-niespodzianki - oto co czeka Scarlett na kolejnym etapie stażu w chicagowskim szpitalu. Autorka potrafi wciągnąć czytelnika w fabułę a precyzja, z jaką opisała jeden z zabiegów przeprowadzonych na sercu, budzi podziw. Rewelacyjna książka, przy której można się zrelaksować, pośmiać, a jednak mimo wszystko nie sposób o niej zapomnieć.

I tak przeszłość, przed którą tak bardzo uciekała Scarlett, wywróci jej życie do góry nogami. Przez jakiś czas miałam wrażenie, że dziewczyna nie otrzymała odpowiedniego wsparcia i zrozumienia ze strony Nicka, ale na szczęście mężczyzna się opamiętał na czas i zaczyna bardziej rozumieć i wspierać partnerkę.
Na szczęście Marcel (moja ulubiona postać tej powieści) wszystko równoważy.

📚 Tytuł: STAŻYSTKA 2
🏨 OPERACJA: MIŁOŚĆ
🖋️Autor: Katarzyna Wciorka
🏦Wydawnictwo: Filia

“Lepsza najgorsza prawda, niż cukierkowe, lejące kłamstwo”.

Scarlett jest bardzo ambitna, sumienna, zawsze wszystko ma zaplanowane z góry, nie wie co to spontaniczność. Po ukończeniu studiów medycznych chciała zostać pediatrą. Jednak los lubi płatać niespodzianki. Scarlett przenosi się na oddział ortopedii, a tam pracuje jej były chłopak, który dołoży wszelkich starań, by uprzykrzyć jej życie. Zrobi wszystko, by Scarlett wyrzucono z pracy. Między Scarlett a Nickiem nie wszystko układa się dobrze, nieporozumienia burzą spokój młodej pani doktor.

Przenosimy się do Chicago, fabuła ciekawie poprowadzona, ukazuje skomplikowane losy Scarlett i jej przyjaciół. Styl Autorki jest bardzo lekki, płynny, naturalny, na uwagę zasługują rewelacyjnie poprowadzone przepełnione ironią dialogi, często wywoływały mój śmiech. Czytanie od początku do końca było przyjemnością. Pani Katarzyna z łatwością, ukazuje wewnętrzne rozterki, zmagania, porywy serca i bunty naszych bohaterów. A ci są wyraźnie wykreowani, na naszych oczach zachodzą w nich zmiany. Poczułam do nich sympatię.

Codzienność naznaczona wzlotami i upadkami, chwilami pełnymi radości i tymi gorszymi, trudnymi. Zajmująco, realnie ukazana praca lekarzy, która jest ciekawym tłem dla perypetii tych uczuciowych i tych z życia codziennego bohaterów. W pewnym momencie autorka kompletnie mnie zaskoczyła, czegoś takiego zupełnie się nie spodziewałam. Emocje buzowały, nie wiedziałam, czy mam płakać, czy się śmiać. Dramatyzm z pogranicza sensacji w całej swej okazałości. Los bywa przewrotny i lubi płatać figle. Rodzina, bolesne przeżycia, codzienność, zagmatwane relacje damsko-męskie.

Wciągająca, lekka, napisana z humorem, podszyta szczyptą goryczy, emocjonalna opowieść. Powieść daje do myślenia, napawa optymizmem i nadzieją na lepszą przyszłość. Jeżeli jesteście fanami serialu „Chirurdzy”, to ta seria jest dla Was. Bardzo polecam i czekam na więcej.

“Lepsza najgorsza prawda, niż cukierkowe, lejące kłamstwo”.

Moim zdaniem gorsza od poprzedniej, główna bohaterka była nieco irytująca a jej zachowanie często bezmyślne, co mnie dość irytowało a poza tym w porządku.

Przyrodnia siostra Sally, wtargnęła do życia Scarlett Taylor a ona nie wie co o tym myśleć, ponieważ nigdy nie czuła się z nią związana. Stara się zrozumieć, dlaczego siostra przyjechała akurat do niej skoro są dla siebie obce. Czuje, że wszystko zmierza w złym kierunku i to nie jest koniec jej życiowego pecha. Nie może pozbyć się  z głowy okropnego uczucia niepewności czy jej chłopak Nick naprawdę ją kocha. Grunt usuwa jej się spod stóp kiedy niespodziewanie odwiedza ją brat Dylan. Nie wie co ma myśleć, co ma zrobić, brat wyzwala aurę, która pochłania ją coraz bardziej. Czy odzyska to co zostało jej odebrane i odbuduje ich relację? Jak bardzo życie postanowi ją sprawdzić?

Życie bywa bardzo przewrotne a ona niedługo ma wylać całe morze gorzkich łez. Scarlett jest stażystką pierwszego roku, zaczyna staż na chirurgii ortopedyczno - urazowej. Medycyna jest czymś co kocha nad życie i sporo się napracowała by znaleźć się tu gdzie teraz jest. Jej były chłopak Caleb próbuje jak najbardziej utrudnić jej ten czas. Caleb to zapatrzony w siebie dupek z wygórowanym ego, ignorant, człowiek podstępny, podły i toksyczny. Nie pozwoli jednak na przekraczanie granic, ponieważ nie jest już tą samą osoba, nad którą sprawował władzę. Życie jej nie oszczędza i wszystko sypie jej się na głowę. Skomplikowane relacje rodzinne, problemy z partnerem, nieciekawa sytuacja w pracy - ma na głowie zdecydowanie zbyt dużo problemów. Scarlett zawsze może liczyć na pomoc przyjaciela Marcela, który wraca do sprawności po wypadku. Nie może wyzbyć się uczucia, że znalazła się w klatce, do której nie posiada klucza. Stoi na równi pochyłej i nie może złapać równowagi.

Nie znam chyba innej bohaterki, która miałaby tak ogromnego pecha życiowego jak Scarlett. W pewnym momencie było mi jej szkoda, kiedy kolejne rzeczy zwalały jej się na głowę. Autorka ani chwili jej nie oszczędza, wciąż serwując nowe katastrofy. Dramatów i emocji tutaj nie zabraknie a akcja pędzi na łeb na szyję. Autorka stworzyła oryginalną i emocjonującą powieść. Pasja, gniew, szczęście ale i zranienie i rozczarowanie - nie jest to typowy romans, gdzie wszystko jest pewne. Wręcz przeciwnie, nie raz dałam się zaskoczyć a historia przybrała nieoczekiwany obrót.

Przenosimy się w świat pełen pasji, namiętności, skomplikowanych relacji i trudnych wyborów. Miałam uczucie jakbym wraz z bohaterami przeżywała ich smutki i radości. Wątek miłosny nie przytłacza, jedynie kiełkuje z każdą stroną aż staje się bardzo silny. Autorka udowadnia, że miłość nie zawsze jest łatwym uczuciem, ujmuje swoim stylem. Zakończenie powaliło mnie na łopatki, czegoś takiego się nie spodziewałam.

"Stażystka 2" to powieść, która odrywa od rzeczywistości. Powieść ta pochłonęła mnie już od pierwszych stron. Losy bohaterów śledziłam z zapartym tchem a emocje, które nimi targały udzielały się również i mi. Podczas tej lektury niejednokrotnie odczuwałam złość, rozczarowanie i współczucie, ale nie zabrakło również pięknych momentów, pełnych wzruszeń. Autorka ma świetny warsztat pisarki, wspaniale prowadzi akcję. Od pierwszej strony, aż do ostatniej czułam pragnienie czytania, książka w ogóle nie nudziła. A zwroty akcji przyprawiały mnie o palpitację serca. Polecam!

Wracając do dalszych losów Scarlett liczyłam już na słodką miłosną historie..
Katarzyna Wciorka oczywiście poprowadziła treść tak, że nie było czasu na nudę. Momenty gdy już myślałam że nic się nie wydarzy nagle wyskakiwały i burzyły moje wyobrażenia jak domek z kart.

Po raz drugi spotkałam się z piórem Autorki i muszę przyznać, że było to bardzo dobre spotkanie.
Powyższa książka należy do tych, których za nic nie chciałam kończyć. Polubiłam bohaterów i bardzo chciałam poznawać ich dalsze życie. Niestety wszystko ma swój koniec.
Największym zaskoczeniem okazało się właśnie zaskoczenie a podczas czytania ostatniego zdania aż otworzyłam buzię ze zdziwienia.

Czytając tę książkę czułam emocje towarzyszące bohaterom. Uczucia wylewają się stronami, akcja nabiera tempa i nie wiesz kiedy historia dobiega końca a wraz z nią rozczarowanie że to już koniec.

Tym razem muszę to napisać... Dla Stażystki było warto czekać ❤️

Wracając do dalszych losów Scarlett liczyłam już na słodką miłosną historie..

Powyższa...

Kim chcieliście być jak dorośniecie?
Ja jeszcze w pierwszej klasie liceum chciałam iść na medycynę, ale życie napisało swój scenariusz😉. Lecz z przyjemnością oglądam wszystkie seriale medyczne i odkryłam, że romanse medyczne są bardzo bliskie mojemu serce❤️.

Scarlett główna bohaterka książki, zaczynając swój staż chciała być pediatrą, lecz gdy trafiła na staż chirurgii zakochała się w tej specjalizacji. Ze wsparciem ukochanego Nicka i robi to co lubi. Lecz życie jej nie oszczędza i w pracy musi zmierzyć się z przeszłością, która będzie brutalna. Gdy upora się z jednym kłopotem pojawią się kolejne, na szczęście na horyzoncie pojawi się brat, który ją wesprze, ale i tak to ona zapłaci ogromną cenę za przeszłość. W tej części dzieje się dużo, nawet bardzo dużo i to nie tylko dobrego…

Dlatego jeśli lubisz książki, gdzie akcja książki pędzi, a przy tym fabuła jest przemyślana, spójna i logiczna to ja bardzo polecam najnowszą książkę Karoliny Wciorki „Stażystka 2. Operacja: Miłość”. Bardzo miło spędziłam czas zarówno z pierwszym tomem jak i tym bardzo polecam❤️.

Kim chcieliście być jak dorośniecie?

Przyznam, że autorka potrafi tak zakończyć książkę, że nie można się doczekać kolejnej części

Po świetnym debiucie Katarzyna Wciorka ponownie zabiera nas w świat lekarzy chicagowskiego szpitala.
Scarlett i Nick postanowili dać sobie szansę i zbudować poważną relację, mimo wcześniejszych perturbacji stawiając na zaufanie.
Niestety ich związek nie wygląda tak jak oboje sobie wymarzyli . Nieustanne nieporozumienia spędzają sen z powiek młodej pani doktor .
Na dodatek w progu jej mieszkania nieoczekiwanie staje przyrodnia siostra - Sally, a to nie koniec rodzinnych konfrontacji..
Również w życiu zawodowym panna Taylor nie może liczyć na spokój.
Staż na oddziale ortopedycznym zapowiada się niczym droga przez piekło- wszystko spowodowane jest obecnością byłego chłopaka dziewczyny -Caleba, on zaś dołoży wszelkich starań do tego by Scarlett została wyrzucona z pracy.
Czy dopnie swego?
Odpowiedzi na to i wiele innych pytań dostarczy lektura powieści Pani Kasi.
Piszę tę recenzję świeżo po skończeniu powieści i muszę przyznać, że takie książki lubię najbardziej.
To pozycja z gatunku nieodkładalnych- ledwie kończył się jeden rozdział nie mogłam doczekać się kolejnego , a emocji i dramatycznych zwrotów akcji nie brakowało.
To też jeden z niezaprzeczalnych atutów tej historii- przeżywa się ją razem z bohaterami.
Pokochałam ich tak jakbym czytała o kimś kogo znam.
I właśnie to jest najlepsze 🤍🩷
Gorąco polecam i czekam na więcej 🩷

Na...

• Przeczytane 2024