Stażystka

Filia
2023-08-16
2023-08-16
literatura polska

ja nie wiem skąd pozytywne oceny tej książki, bo to straszny chłam . Strasznie męczyłam tą książkę, naciągana historia, beznadziejne dialogi trochę jakby pisała to gimnazjalistka... I nic się nie trzyma kupy, raz jest nienawiść później z dnia na dzień miłość i randki NO DRAMAT, szkoda marnować czasu - ja żałuję...

Koszmarek, nie rozumiem pozytywnych ocen. Główna bohaterka magicznie zmienia swoją osobowość, bo tak to przecież działa- że jak powiesz sobie w myślach " bądź wygadany" to nagle jesteś mówca roku. Sposób pisania nieestetyczny, miałam wrażenie że czytam sprawko z podstawówki.
Z pozytywów- okładka jest równie tandetn, więc nie ma rozczarowania.

Z pozytywów- okładka jest równie tandetn, więc nie ma rozczarowania.

Przyjemna lektura w stylu komedii romantycznej.

Przyjemna lektura w stylu komedii romantycznej.

Idealna na odmóżdżenie , świetnie się przy niej bawiłam. Polecam!

Idealna na odmóżdżenie , świetnie się przy niej bawiłam. Polecam!

Super

Super

Myślałam, że będzie mi się ją ciężko czytało, a jednak jak się wciągnęłam, to nawet szybko poszło ;) Książka bardzo fajna, jest tutaj dużo śmiesznych dialogów czy zdarzeń, ale oczywiście dramaty też musiały się pojawić, nie tylko związane z przeszłością postaci, ale i inne.

Miało być lekko i z humorem, zamiast tego męczyłam się czytając.
Zachowanie głównej bohaterki mnie irytowało, tak samo jak podejście doktora, który raz ją podział, by po chwili krytykować.

Miało być lekko i z humorem, zamiast tego męczyłam się czytając.

Lubicie czytać romanse i komedie romantyczne?

Katarzyna Wciorka stworzyła lekką i zabawną historię, która doprowadzi Was do niekontrolowanego śmiechu i łez.
Będzie zabawnie, ale też wzruszająco!

Poznajemy Scarlett Taylor, która właśnie odebrała dyplom ukończenia studiów medycznych. Niestety zdradził ją chłopak. Dziewczyna przeprowadza się do swojej przyjaciółki i za jej namową udają się na imprezę. Tam Scarlett poznaje przystojnego szatyna, z którym spędza namietną noc, która miała pomóc jej zapomnieć o Calebie. Jak się okazuje przewrotny los spłatał jej figla. Opiekunem prowadzącym jej staż okazuje się ON. Doktor Nick Austin, który ma opinię kobieciarza.
Jakie konsekwencje swoich czynów poniesie Scarlett?
Czy Nick złamie jej serce?

Uwielbiam takie debiuty! Bardzo intrygująca i wciągająca fabuła. Świetnie wykreowani bohaterowie. Charakterni i zadziorni. Przepychanki słowne bohaterów sprawiły, że śmiałam się do łez. Niesamowite i dowcipne dialogi. Polubiłam Scarlett, która ma cięty język, a chemia między bohaterami to prawdziwy ogień. Powoli odkrywamy tajemnice bohaterów i przekonujemy się, że nigdy tak do końca nie znamy drugiej osoby i nie wiemy z jakimi demonami przeszłości walczy.
Akcja rozgrywa się w szpitalu. Autorka niesamowicie pokazała pracę lekarzy. Podczas czytania odczuwałam emocje towarzyszące bohaterom. Autorka potrafi dozować napięcie i do końca nie wiadomo, co wydarzy się na następnych stronach powieści. Nie ma nudy. Autorka cały czas zapewnia czytelnikom wrażenia i zaskakujące zwroty akcji. Nie mogłam oderwać się od tej książki. To nie tylko romans, bo autorka porusza też trudne tematy. Zdrada, problemy, rodzinne konflikty, przemoc w rodzinie.
Autorka tą historią pokazuje nam, że w życiu ważne są relacje z bliskimi, a nie pieniądze. To właśnie relacje są najważniejsze w życiu. One dają nam szczęście i radość, których nie kupimy za żadne pieniądze.
Zakończenie jest otwarte i sugeruje, że nastąpi ciąg dalszy, a ja z przyjemnością poznam dalsze losy bohaterów.
Spodobało mi się lekkie pióro autorki i przyjemny styl więc czekam na kolejne książki.
Bawiłam się znakomicie.

Gorąco polecam!

Lubicie czytać romanse i komedie romantyczne?

Będzie zabawnie, ale też wzruszająco!

Hit Wattpada. A co to jest ta Wattpada? Od dawna mnie to intryguje. Chociaż, raczej nie. Gdyby rzeczywiście tak było, dawno bym sprawdził. Natomiast uwiedziony tym abstrakcyjnym hasłem, jak też chęcią luzu i, ba!, wydawania ironicznych pomruków w trakcie czytania wziąłem „na klatę”.
No i… Miłe zaskoczenie. Standardowa historia w archetypie Kopciuszka oraz Pięknej i Bestii. Opowiedziana w całkiem fajny i zabawny sposób. Czytało się lekko i nawet przyjemnie. Ironia była, chociaż opierająca się na naiwności szablonów. No bo… Oj, no dobra. Zabawne, przyjemne czytadełko.
Notatka na marginesie: jedno mega zaskoczenie – orientacja seksualna Marcela, miałem jakieś wrażenie, że współczesny „standard” narzuca inną, ale to nawet zaskoczenie na plus. Zaintrygowałem? XD
Nie jestem „znawcą gatunku”, natomiast jak na moje oko – całkiem OK, samolotowe czytadełko w ramach „guilty pleasure”.

To była naprawdę dobra historia. Od samego początku trzyma w ryzach, w emocjach. Czujemy każdą emocję bohaterki, a to oznacza, że została przedstawiona w odpowiedni sposób. Scarlett momentami irytuje swoim dziecinnym podejściem, zbyt szybkim ocenianiem, na czym się nie raz już zawiodła. Mam wrażenie, że na siłę szuka faceta, miotając się między dwoma - Marcelem i pediatrą, którego imię zdążyłam już zapomnieć od wczoraj. To historia pokazująca miotanie się z samym sobą, o potykaniu się często o własne nogi, szukaniu miłości. Jest jeszcze przyjaciółka Scarlett, Amy, chociaż osobiście bym jej nie nazwała. Z całą pewnością
"Stażystka" ma swoje plusy jak i minusy.

• Przeczytane 2023
  • Przeczytane 2024