Milusha

Skarpa Warszawska
2024-02-28
2024-02-28

Okładka książki Operacja Retea Marcin Faliński, Marek Kozubal
Operacja Retea Marcin Faliński, Ma...
Okładka książki Operacja Singe Marcin Faliński, Marek Kozubal
Operacja Singe Marcin Faliński, Ma...

Powieść sensacyjną Marka Kozubala „Milusha” z każda przewracaną stroną wzbudzała moją coraz większą ciekawość. Iran, Irak to tak odległe tereny, że trudno śledzić wszystkie doniesienia z tych krajów na bieżąco. Niemniej jednak sposób przedstawienia całej historii Pana Marka przypadł mi do gustu. Jeszcze bardziej zainteresował mnie temat oficerów wywiadu i agentów i ich codziennej pracy. Niebezpieczeństwo, presja czasu pod którą pracują i zadania, które mają wykonać budziły mój podziw, przerażenie i zarazem ulgę, że żyję w Polsce, w miarę bezpiecznym kraju.

Marek Kozubal sprawnie poprowadził całą fabułę – od porwania polskiego geologa w Iraku, bojówkę, handlarza bronią Antoni Cydejko, polowania na oficera polskiego wywiadu – Milushę, korupcję, ciągłe manipulacje, sprawy wagi państwowej i międzynarodowej, bezpieczeństwo narodowe. Niespodziewane zwroty akcji i odpowiednio dobrane tempo potęgowały poczucie zagrożenia i nieprzewidywalności. Zabrakło mi czegoś w kreacji głównej bohaterki „Milushy”. Nie do końca potrafiłam zrozumieć pobudki, które nią kierowały.

Powieść sensacyjna „Milusha” porusza zagadnienie poczucia bezpieczeństwa. Potrzeba bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych pragnień człowieka. Jest drugim filarem w piramidzie potrzeb wg Maslowa, zaraz po potrzebach fizjologicznych takich jak jedzenie, sen, woda, tlen, potrzeby seksualne, brak napięcia. Każdy z nas bezwzględnie w dorosłym życiu powinien zbudować sobie swoje własne wewnętrzne poczucie bezpieczeństwa dla zachowania homeostazy swojego organizmu. Ciągłe napięcie, stres, brak bezpieczeństwa odbije się na naszym zdrowiu psychofizycznym wcześniej czy później. I każdy z nas chce życ w bezpiecznym kraju. Dodatkowo wojna, prowadzone działania zbrojne prowadzą do występowania PTSD (zespół stresu pourazowego). Słysząc w telewizji, radio informacje o różnego rodzaju zagrożeniach jesteśmy przepełniani lękiem, z drugiej zaś strony mamy nadzieję, że nie będziemy w epicentrum takich wydarzeń.

Lektura powieści sensacyjnej „Milusha” Marka Kozubala pozwoli nam docenić wszystko to, czego nie jesteśmy świadomi, wolność i bezpieczeństwo.

Serdecznie polecam. Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Skarpa Warszawska.

Tytuł: Milusha
Auror Marek Kozubal
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Korupcja na szczycie władzy, manipulacje mediami, nagłe zwroty akcji i sensacyjne zakończenie, którego nikt się nie spodziewa

Akcja tej historii toczy się w roku 2022 q Polsce, czyli w znanym nam otoczeniu, w nie tak dalej przeszłości. To wtedy polski geolog zostaje porwany w Iraku. Stamtąd trafia do Iranu.

Ceną za jego uwolnienie ma być przekazanie uzbrojenia.
Polskie służby chcą uwolnić zakładnika. Jest w to zaaranżowanych wiele osób, w tym tytułowy Milusha czyli agentka polskiego wywiadu. Jest także Antoni, były handlarz bronią związany kiedyś Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

Mamy tutaj niecodzienną, zaskakującą okładkę, która zdecydowanie przyciąga wzrok i zachęca do czytania. Tam samo intrygujący i niejasny jest tytuł. Pierwsze wrażenie jest tajemnicze i budzi ciekawość. Dalej, gdy zanurzymy się w świat przedstawiony w książce wiele się dzieje. Mamy wiele wątków, jeszcze więcej akcji, połączenie tematyki wojennej, politycznej i senasyjcnej. Całość jest pełna napięcia i ciekawości, sprawia, że nie da się przewidzieć co zdarzy się na kolejnej stronie i czyta się to z ciekawością.

Tytuł: Milusha
Auror Marek Kozubal
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Rok 2022.
W Iraku zostaje porwany polski geolog, a następnie przerzucony przez grupę bojowników do Iranu.
Za jego uwolnienie porywacze żądają przekazania konkretnego typu uzbrojenia.
Uczestniczy w tym handlarz bronią Antoni Cydejko, dawniej związany z Wojskowymi Służbami Wywiadowczymi. W sprawę angażuje się też Milusha- agentka polskiego wywiadu, która szybko staje się celem polowania zabójców.
Czy uda się uwolnić geologa?
Jakie przekręty w międzyczasie ujrzą światło dzienne?
Tego dowiecie się z książki.

To była naprawdę wyśmienita sensacja, przy której nasza głowa pracuje na najwyższych obrotach. Z wyrazistymi bohaterami,z których każdy ma swoje sekrety i gra we własną grę. To, co okaże się na koniec, z pewnością wywoła u niejednego z Was zdziwienie, ale w sumie...czego można spodziewać się po polityce i jej układach i układzikach.
Książka jest bardzo dobrze napisana, interesująco, w której nie ma nudy i której ekranizację z ogromną przyjemnością obejrzałabym na dużym ekranie.

Jeśli więc lubicie świat skomplikowanych i nie do końca czystych relacji, w którym pionki przestawia się z prędkością światła, to serdecznie zapraszam do czytania.

Rok 2022.
Za jego uwolnienie porywacze żądają przekazania konkretnego typu uzbrojenia.

Tytuł : Milusha
Autor : Marek Kozubal
Wydawnictwo Skarpa Warszawska
Data premiery : 28.02.2024r
#współpracareklamowa
#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :
Rok 2022. Polski geolog zostaje porwany w Iraku, a następnie przerzucony przez grupę bojowników szyickich do Iranu. Bojówka, za którą stoją irackie służby specjalne za jego uwolnienie żąda przekazania konkretnych typów uzbrojenia. Polskie służby wojskowe podejmują grę, aby w tajemnicy przed sojusznikami uwolnić zakładnika. Uczestniczy w tym Antoni Cydejko handlarz bronią związany w przeszłości z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. W sprawę angażuje się Milusha – agentka polskiego wywiadu, która szybko staje się celem polowania zabójców. Korupcja na szczytach władzy, manipulacja mediami, nagłe zwroty akcji i sensacyjne zakończenie, którego nikt się nie spodziewa!

Świetnie przygotowana fabuła, która jest bardzo dobrze przemyślana, akcja, która idealnie zgrywa się z fabułą, tajemnice, manipulacje, to wszystko tak wciąga, że historię czyta się z zapartym tchem.
Sprawy rządowe, które są skrupulatnie chronione i ukrywane.
Zaciekawieni?
Gorąco polecam Wam tę historię.
Nie zabraknie również intryg, niezwykłej agentki, która ma swoje pobutki.
Jak potoczy się historia Kosińskiego?
Czy odzyska wolność?
Dziękuję wydawnictwu za zaufanie i egzemplarz recenzencki.
#książkoweimpresje

#współpracabarterowa
#współpracarecenzencka

Opis książki :

Dla kogo jest Milusha?
Na pewno dla osób, które potrafią się skupić i mają dość czasu, by przeczytać książkę góra na dwa razy. Tu jest bardzo dużo postaci i trzeba się postarać, żeby to ogarnąć.
Myślę, że łatwiej będzie tym, którzy się chociaż trochę rozeznają w polityce i wiedzą, o jakie stawki toczy się gra i czyimi rękami.
Dla fanów książek szpiegowskich. To dokładnie taka pozycja.

Pełna recenzja w serwisie W Roli Mamy.

Dla kogo jest Milusha?
Dla fanów książek szpiegowskich. To dokładnie...

Zapowiadało się ciekawie. Niestety mnogość osób, sytuacji i różnych wywiadów powodowało że nie wiadomo kto jest kto i jakie mają zadania. Pogubiłem się w tym już na samym początku. Dodatkowo główna bohaterka. Ech. Tragedia nie na moje nerwy. Niestety nie mogę polecić tej książki i ledwie doczytałem do końca.

„Milusha” Marka Kozubala nie jest jego pierwszą książką w dorobku pisarskim ale pierwszą, którą ja przeczytałam. Do zapoznania się z nią skłoniła mnie okładka, która przyciągnęła mój wzrok. Dwie osoby, jedna twarz, pewnie szpieg – pomyślałam. I te kolory! Minęło już nieco czasu odkąd „wpadła” w moje ręce a wciąż jestem nią zachwycona!
Cała akcja zawiera się od wiosny do zimy 2022 roku. Wiosną w Iraku polski geolog Michał Kosiński na terenie tego kraju prowadził badania potrzebne do jego pracy naukowej. Jak to w obcym kraju obok, którego prowadzone są działania wojenne miał ze sobą dokładną mapę aby przypadkiem nie przekraczać granicy z Iranem oraz miejscowego przewodnika. Czy to przez błąd w mapach oraz GPS-ie czy też obliczeniach a może przez błąd przewodnika, został złapany przez irańskich „pograniczników” oskarżony o szpiegostwo i przewieziony do Teheranu i umieszczony w Evin – więzieniu politycznym. Sytuacja nie przedstawiała się kolorowo. Ale to tylko szczyt góry, który prowadzi do powiązań na międzynarodowej politycznej arenie.
Władze polskie zaczynają negocjacje w sprawie uwolnienia geologa. Rozmowy prowadzi polski biznesmen Antoni Cydejko, który swego czasu pracował dla Wojskowych Służb Informacyjnych. Zapłatą za uwolnienie geologa ma być broń produkowana w Polsce. Jednak, gdy prawie wszystko jest już dopięte „na ostatni guzik” pracownik polskiego wywiadu, którym jest Kurd mieszkający na terenie Niemiec, zostaje on zabity. Jego zniknięcie powoduje pojawienie się tytułowej Milushy. Jest to osoba zdeterminowana, potrafiąca działać w sposób przemyślany i doskonale łącząca wszystkie kropki aby mógł powstać spójny obraz. Prowadzący ja oficer powiedział, że jest jak: „(...) ten obrotowy w piłce ręcznej, który dezorganizuje i dezorientuje obrońców drużyny przeciwnej”. Sądzę, że jest to świetny opis agentki, która na kartach powieści odgrywa znaczną rolę.
Czytelnik oprócz skomplikowanego planu uwolnienia zakładnika odkrywa siatkę powiązań pomiędzy filarami władzy, biznesmenami mediami i całym światem wywiadu.
Pomimo nieco naszpikowanej wieloma wątkami fabuły, przeplatającymi się między sobą i potrzeby skupienia się nad czytaną pozycją to gorąco ją polecam, gdyż zarówno treść książki jak i styl autora spowodowały, że czytało mi się ją szybko. W odpowiednich momentach odczuwałam dreszczyk emocji a zakończenie wyobrażała sobie nieco inne. W związku z powyższymi szczerze polecam.

Książka otrzymana z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Cała akcja zawiera się od wiosny...

Fajna powieść szpiegowska. Szybka, wartka akcja. Świetnie skonstruowana intryga z udziałem irańskich służb i handlarza broni wywodzącego się z PRL-owski służb z ciekawym parasolem ochronnym.

Marek Kazubal w powieści „Milusha” zabiera czytelnika w brutalny świat polityki przeplatany bezwzględnością ludzi wyhodowanych przez służby. Autor umiejętnie wplata w swoją powieść okoliczności, które wydarzyły się w naszej rzeczywistości. Ciekawie obrazuje funkcjonowanie wojskowych służb specjalnych ukazując również ich ciemną stronę mocy. Tam gdzie działają służby prawo przestaje mieć znaczenie. W imię bezpieczeństwa państwa można zrobić wszystko, wszędzie i z każdym, zdaje się mówić autor. Pan Marek moim zdaniem odważnie i ciekawie wprowadził tytułową bohaterkę Milushę z całym jej bagażem problemów, które jednak nie przeszkadzały jej w realizacji zadań. Ale oczywiście też nie jest tak, że autor odziera czytelnika ze wszelkich uczuć, poznamy tu też co to znaczy miłość, oddanie czy lojalność oraz zwykła przyzwoitość.

Co się dzieje , gdy terroryści porywają polskiego obywatela? Jakie mechanizmy zostają uruchomione w sytuacji, gdy rząd jest zmuszony działać pid presją?
Odpowiedzi czekają w thrillerze Milusha - Marka Kozubala.

Pracujący w Iraku geolog doktor Michał Kosiński zostaję uprowadzony i trafia do owianego złą sławą teherańskiego więzienia, gdzie zostaje poddany okrutnym torturom.
Mężczyzna powoli traci nadzieję ba uwolnienie, porywacze zaś w zamian za życie naukowca żądają konkretnej broni.
Tymczasem najwyższe władze wojskowe opracowują plan odbicia zakładnika.
Niestety plan bierze w łeb, a do tego życie traci ważny współpracownik polskiego kontrwywiadu.
Wtedy na arenę wkracza Milusha , agentka z trudną przeszłością obdarzona niezwykłym sprytem i intelektem kobieta, której nie brakuje również osobistych pobudek do tego by Kosiński odzyskał wolność.
Czy tak się stanie?

Pisząc tę opinię muszę uprzedzić iż początek powieści jest zawikłaną siecią intryg i powiązań, które nieco przytlaczają mnogością informacji i nazwisk.
Z czasem jednak akcja nabiera tempa, a kolejne wydarzenia płynnie się zazębiają.
Styl prezentowany przez Pana Marka jest lekki , choć fabuła książki wymaga pełnej koncentracji i uważności.
Polecam wszystkim miłośnikom opowieści łączących sensację i kryminał. 💥🔥

Odpowiedzi czekają w thrillerze Milusha - Marka Kozubala.

• Sensacja
  • Kindle