Operacja Rafael

Marcin FalińskiMarek Kozubal
kryminał, sensacja, thriller 568 str.
Czarna Owca
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Czarna Owca
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Kup książkę

To była naprawdę dobra książka. Życzę nam wszystkim, żeby polska literatura patriotyczna się rozwijała, bo po pierwsze mamy na to materiału więcej niż ktokolwiek z nas by sobie życzył, a po drugie zasługujemy na to.

Cudowna historia. Przeczytanie jej zajęło mi trzy dni, ale to tylko przez brak czasu. Operacja Rafael wciąga niesamowicie. Bardzo mi się podoba, jak jest tutaj wykreowany Bohater który nie jest bohaterem. Człowiek chce przetrwać i spełnić misję. Ma w sobie zakorzenione poczucie sprawiedliwości. A motyw podwójnego agenta (nie zdradzę) jest świetny.

Polski dan Brown hehe.

Mnie najbardziej uderzyło, że można napisać bez patosu o wydarzeniu, będącym ikoną naszej historii. Po prostu nie ma bohaterów. Niezwyczajne szybko staje się normą. Wartości mogą być wywrócone z dnia na dzień. Przeżycie staje się priorytetem. Super książka.

bardzo dobra jesienna powieść. Pewnie długo jej nie zapomnę, ciekawe czy mogłaby powstać kontynuacja. W ogólnym rozrachunku nie spodziewałem się niczego wybitnego a się okazało, że tytuł zrobił na mnie duże wrażenie pomimo że akcja siada po połowie ale przed finałem znowu przyspiesza.

To jest bardzo dobra powieść.
Czy muszę dodawać coś jeszcze...? Odmalowanie losów Polaków z okresu II wojny ujętych w ciekawy splot wydarzeń związany z wywiezieniem z kraju jednego z najcenniejszych obrazów autorstwa Rafaela. W drugiej linii historycznej powieść odwrotna, podróż w druga stronę i poszukiwanie ww. dzieła. Bardzo dobra i bardzo przygnębiająca powieść.

Rany, co to za historia! Jak chce się spędzić przyjemnie czas z bohaterami próbującymi wzajemnie odnaleźć miłość, to nie będzie ta książka. Urzekła mnie ta historia pełna smutku i cierpienia, urzekły mnie postaci i zdecydowanie skradł mi serce koniec tej historii. Czekam na kolejną powieść autorów.

Wielka powieść. Powinna być przetłumaczona.

WOoow, tyle mogę powiedzieć po przeczytaniu OR. Powiedzieć tak, James Bond się może schować. To, co przeżywa Łodyna a przede wszystkim Kleiner, to się w żadnym scenariuszu ze super szpiegiem nie mieści. Jak dla mnie fantastyczna historia.

Opowieść inna od wszystkich. Trzyma w napięciu do ostatnich stron. Chętnie przeczytam ją kiedyś ponownie (a nie czytam książek dwukrotnie).

Dodaj cytat z książki Operacja Rafael