Sammy w Waszyngtonie

Wydawnictwo: Muza
Sammy's Hill
kristin, gore, sammy
Booka

Dzięki matce - wykładowcy nauk politycznych - dwudziestosześcioletnia Samantha Joyce od dziecka zaabsorbowana jest działalnością polityczną i społeczną. Po studiach trafia do tętniącego życiem Waszyngtonu i rozpoczyna swoją pierwszą w życiu karierę jako analityk do spraw opieki zdrowotnej w biurze senatora z Ohio - Roberta Gary'ego; robi wszystko, aby kariera polityczna jej szefa przebiegała jak najlepiej; jest idealistką i nowicjuszką w krwiożerczym i bezlitosnym świecie Waszyngtonu i bardzo zależy jej na tym, aby senator nie rezygnował ze swych ideałów i danych społeczeństwu obietnic. Wkrótce ma szansę przekonać się, że nie wszyscy senatorowie są tak przyzwoitymi ludźmi jak jej szef. Kontakt z zespołem Johna Bramena okazuje się prawdziwą próbą jej postawy życiowej. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Samantha zakochuje się w Aaronie - młodym i obiecującym autorze przemówień właśnie tego senatora; jest to dla niej źródłem wątpliwości i zmagań ze sobą: czy naprawdę może kochać kogoś, kto z własnej nieprzymuszonej woli pracuje dla niesolidnego i aroganckiego polityka? Aaron jest czarujący, inteligentny, nie ma w sobie nic z idealisty. Czar ukochanego pryska, kiedy Samantha odkrywa, że umawia się on regularnie z drugą kobietą. Samantha aranżuje spotkanie wszystkich trojga w Sylwestra, gdzie dochodzi do konfrontacji... Obok przezabawnego wątku osobistego i romansowego, powieść przedstawia jak pod mikroskopem złożone życie polityczno-towarzyskie Waszyngtonu, wewnętrzne intrygi i kulisy rozmaitych decyzji. Autorka - jedna z córek senatora Ala Gore - miała okazję poznać świat Waszyngtonu od podszewki, w rezultacie powstała bardzo żywa dowcipna i inteligentna książka.

Jaguś | 2012-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2012

Dawno nie czytałam tak słabej książki. Chociaż może "czytałam" zabrzmi zbyt mocno... Drugą połowę tej pozycji przewertowałam, skupiając co jakiś czas wzrok na fragmencie, gdzie pojawił się dialog. Zbyt dużo opisów! :/ Lubię książki pisane w pierwszej osobie, ale tej nie polecam.

małaMi | 2015-02-24

Dla mnie był to całkiem udany czas, który spędziłam przy tej książce. Z ciekawością wgłębiałam się w świat amerykańskiej polityki przedstawiony "od podszewki" czyli opisujący pracę sztabów ludzi stojących za politykami.

Booka | 2010-03-23
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 07 kwietnia 2010

Córki byłych wiceprezydentów nie powinny pisać książek. To jest tragedia. Powieścidło dla mało wybrednych. Podróbka Bridget Jones, ale mało śmiesznie i mało odkrywczo.

MyszkaMini | 2016-06-04
Monika | 2016-02-20