Zbyt piękne, żeby było prawdziwe

Tłumaczenie: Marek Skwara
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Too Good to Be True
83-7298-979-6
paprotkowa

Carey Browne, kontrolerka ruchu powietrznego, jest przyzwyczajona do radzenia sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami. Kiedy więc Ben Russell, mężczyzna, którego zna zaledwie pięć minut, oświadcza jej się, ona spokojnie radzi sobie ze sprawą - i zgadza się, ku przerażeniu rodziny i przyjaciół. Czy ta kobieta zupełnie oszalała? Pomimo ich dezaprobaty i lodowatego przyjęcia ze strony siostry Bena, Frei, Carey jest zdeterminowana i chce, żeby jej małżeństwo się udało. Przyznaje, że nie znała Bena zbyt długo, ale jest przekonana, że znalazła bratnią duszę. Gdyby tylko wszyscy zostawili ich w spokoju. Zdaje się jednak, że Ben nie mówił jej całkowicie szczerze o swojej przeszłości i Carey zaczyna się wkrótce zastanawiać, czy nie popełniła okropnego błędu. W końcu coś tak idealnego musi być...

beatka18 | 2014-08-29

zwykłe czytadło, historia ciekawa ale nie porywająca, dobrze że to ostatnia książka tej autorki która przeczytałam, po więcej nie sięgne

nellanna | 2010-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2010

Mimo wyraźnej zachęty od wydawcy, nie przypadła mi do gustu.
...Bierzesz ślub z facetem dopiero co poznanym, czyli ryzykujesz na własne życzenie,zgoda. Postanawiasz uwierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia. Żebyż to było podbudowane jakimś zauroczeniem! Przekonującym dreszczykiem emocji! Nic takiego nie poczułam. Zwykłe "obwąchanie", polegające na dostrzeganiu cech powierzchownych i tyle.
Poza tym nikt nie jest samotną wyspą, mimo Mertona. Krewni i znajomi bohaterki nie chcą jej zostawić z jej szczęściem (sic!)i drążą tak długo, aż się znajdzie dziura w całym. Poprzedni partnerzy też nie pozwalają o sobie zapomnieć.
Reasumując: takie świeże, nagłe uczucia trafiają się chyba mniej doświadczonym i bardziej naiwnym. I to by było na tyle.
Książka obfituje w dialogi, udeptujące wciąż tę samą kapustę.W potyczkach z "byłymi" sporo bezradności, a nawet braku charakteru.
Zapraszam do lektury tych, co chcą sami się nad tym pogłowić.

gosiak | 2013-09-14

bardzo dobra - jak każda książka tej autorki, przeczytałam już wszystkie dostępne - czekam na następne

Fifiaga | 2010-08-20

Lekka, łatwa i przyjemna

Madeleine | 2013-08-23

Męczyłam się z nią. Jest zbyt rozwleczona, jak dla mnie powinna mieć około 200 stron mniej.

Nina | 2010-10-02
Przeczytana: 27 września 2010

Bardzo fajna książka:) Napisana tak łatwo, że aż przyjemnie się czytało..

ania_879 | 2013-06-18
Przeczytana: 02 marca 2013

MOżna było przewidzieć zakończenie aczkolwiek miło spędzony czas!

Majka90 | 2013-05-28
Przeczytana: 2010 rok