Another

2024-02-29
2024-02-29
Alicja Jeziorska
japan horror another

Another to bardzo popularna powieść autorstwa Yukito Ayatsuji, która opublikowana została w Japonii w 2009 roku. Tytuł bardzo szybko doczekał się mangi i adaptacji anime, która była hitem. Później pojawił się także film typu live action i kolejne książki należące do cyklu. Mowa więc o ciepło przyjętej pozycji. W Polsce Another trafia w ręce miłośników dobrego horroru dzięki wydawnictwu Waneko. Tytuł jest drugą książką wydaną w ramach serii Powieści Waneko. Podobnie jak w przypadku poprzedniej powieści-Lato, fajerwerki i moje zwłoki, mamy do czynienia z kawałkiem solidnej literatury.

Głównym bohaterem tytułu jest młody chłopak o imieniu Koichi. Nastolatek przeprowadza się z Tokio w rodzinne strony swojej zmarłej mamy. Wynika to z tego, że jego ojciec prowadzi projekt badawczy w Indiach i podrzucił dziecko dalszej rodzinie pod opiekę. Koichi nie ma szczęścia, bo już od przybycia ma poważne problemy zdrowotne i trafia do szpitala. Z tego powodu chłopak dołącza do swojej klasy w gimnazjum z niezłym opóźnieniem. Nowi koledzy wydają się dosyć dziwni, w klasie jest sporo tematów tamu i pewna tajemnicza Mei Misaki z opaską na oku jest ignorowana przez resztę klasy.

Na dokładkę w miasteczku panuje legenda o tajemniczej zmarłej dziewczynie, która nazywa się dokładnie tak samo jak koleżanka z opaską na oku. Bohater jako fan grozy i tajemnic zostaje wciągnięty w naprawdę niezwykłą sprawę. Tylko czy uda mu się przetrwać kontakt ze zjawiskami paranormalnymi?

• 🎁📚Nie posiadane
  • Domowa półka