The Decagon House Murders

Okładka książki The Decagon House Murders Yukito Ayatsuji
Okładka książki The Decagon House Murders
Yukito Ayatsuji Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform kryminał, sensacja, thriller
Jukkakukan no Satsujin
CreateSpace Independent Publishing Platform
2015-06-20
2015-06-20
Ho-Ling Wong

Im dłużej czytałam tym bardziej nie mogłam się oderwać. Zarówno fabuła jak i postacie były bardzo dobrze i ciekawie skonstruowane. Styl pisania także przypadł mi do gustu. Czytałam kilka kryminałów wcześniej, ale ten jest zecydowanie jednym z bardziej oryginalnych. Najbardziej podobał mi się moment, w którym autor ujawnił czytelnikowi sprawcę, przeszły mnie ciarki. Książka jest inspirowana jedną z powieści Agatha’y Christie, której nie czytałam wcześniej, więc możliwe że jakieś nawiązania do niej mi umknęły, niemniej i tak uważam że pozycja jest fantastyczna. Nic dziwnego, że jest jednym z klasyków japońskiej literatury mystery. Polecam!

Czy zdarzyło Wam się kiedyś czuć zawód po skończeniu książki?
Nie?
To zapraszam do lektury The decagon house murders!
Książka zapowiadała się fenomenalnie, co więcej, była taka do praktycznie samego końca, a to praktycznie skończyło się, gdy w końcu poznaliśmy zabójcę i poznaliśmy powody towarzyszące nieszczęściu oraz prześledziliśmy całą historię od początku.
I nie chcę wdawać się w szczegóły. Nie chcę, bo to było za wiele, a przede wszystkim zaspoilerowałabym wiele, ale nie mogę się powstrzymać od zadania kilku pytań:
- To oni faktycznie doprowadzili tę dziewczynę do śmierci?
- Zaraz... Zaraz... Dlaczego ostatnia ofiara TAK CIERPIAŁA?
- Jak on w ogóle tego dokonał?
Zakończenie nie jest satysfakcjonujące. Czułam się zawiedziona, bardzo, ale to bardzo zdezorientowana i niekoniecznie rozumiałam, do czego prowadzi zakończenie historii. Uwielbiam kryminały, ale ten sprawia wrażenie niedokończonego, zakrywa wiele kart i nie pozwala nam zajrzeć do środka. A szkoda... :(

Czy zdarzyło Wam się kiedyś czuć zawód po skończeniu książki?
Nie?
To zapraszam do lektury The decagon house murders!
I nie chcę...

• Kryminały