Okładka książki Tajemnice Conora Jolanta Witczak
Okładka książki Tajemnice Conora
Jolanta Witczak Wydawnictwo: Jolanta Witczak Cykl: Rodzina Janson (tom 1) Seria: Rodzina Janson literatura obyczajowa, romans
Rodzina Janson (tom 1)
Rodzina Janson
Jolanta Witczak
2024-01-30
2024-01-30
romans mafijny uczucia romans miłość powieść tajemnica mafia

🖤🖤Uwielbiam książki z motywem mafijnym dlatego tak ciężko mnie zaskoczyć i sprawić, że podczas lektury zamruczę WOW
-gorąca noc w klubie nocnym Miami Beach
-rudowłosa piękność
- obserwujący ją gorący mężczyzna
Łącząc to wszystko otrzymujemy świetny pomysł na romans...taki z mafią w tle

🖤🖤"Tajemnice Conora" to powieść, która zapewnia czytelnikowi nietuzinkową mieszankę romansu i motywów mafijnych. Autorka zgrabnie łączy te dwa wątki, tworząc historię, która wciąga od pierwszych stron.

🖤🖤Główni bohaterowie, Conor Janson i Lilly, są dobrze wykreowanymi postaciami. Conor jako głowa rodziny mafijnej prezentuje twardy i nieustępliwy charakter, jednakże pod powierzchnią skrywa też miękkie serce, gotowe na poświęcenie dla najbliższych. Lilly z kolei to młoda kobieta, która od razu przykuwa uwagę Conora i czytelnika swoją urodą i determinacją. Ich relacja rozwija się w sposób dynamiczny, ale niestety, brakuje mi w niej naturalnego etapu oswajania się obcych sobie ludzi. Przejście od nieznajomych do kochanków wydaje się zbyt gwałtowne i pozbawione głębszego budowania relacji.

🖤🖤Fabuła powieści skupia się na romantycznej stronie historii, co może zawieść oczekiwania czytelników, którzy spodziewają się większej dawki akcji i napięcia związanych z motywami mafijnymi. Jednakże, autorka zdołała zachować lekki i świeży styl narracji, który sprawia, że książka czyta się przyjemnie.

🖤🖤Ogólnie rzecz biorąc, "Tajemnice Conora" to lektura, którą mogę polecić osobom rozpoczynającym swoją przygodę z literaturą romansową z nutą mafijnego klimatu. Choć może nie dostarczyć ona oczekiwanych emocji związanych z brutalnością i przemocą świata mafijnego, to z pewnością zadowoli czytelników poszukujących spokojnego romansu, podanego w delikatny sposób.

Współpraca z @jolantawitczak_wydawca_autor

-gorąca noc w klubie nocnym Miami Beach
-rudowłosa piękność
- obserwujący ją gorący mężczyzna
Łącząc to wszystko otrzymujemy świetny pomysł na romans...taki z mafią w tle

Bardzo podobała mi się ta książka. Romans mafijny, ciekawy motyw, kilka tajemnic, ciekawe postacie, które nie miały lekkiego życia.

Lilly i Conor to dość specyficzna para, on Boss mafii, ona zatrudniona jako opiekunka, pielęgniarka jego matki z ciężką depresją. On od początku chce jej, ale ona stara się bronić. W ich przypadku wszystko dzieje się bardzo szybko, ale w miarę logicznym porządku. Między bohaterami czuje się chemię, przyciąganie i zaangażowanie.

Historia mnie wciągnęła i przeczytałam całość bez żadnej przerwy, wciągająca z lekkim wątkiem mafijnym i erotyzmem, bez niepotrzebnego mącenia. Wszystko przedstawione jest naturalnie ale z lekkim pazurem. Polecam z czystym sumieniem ❤️

Dziś przychodzę do Was z wyjątkowym debiutem. Wyjątkowym, bo mega gorrrącym 🌶️🌶️

Książkę przeczytałam jednym tchem w ramach współpracy recenzenckiej z autorką Jolantą Witczak @jolantawitczak_wydawca_autor

☀️Tytułowy Conor to boss mafii rodzinnej, sieje postrach, jest playboyem, który z kobietami ma do czynienia tylko, wtedy kiedy chce zaspokoić swoje pragnienia. Nie wiąże się z żadną, szkoda mu na to czasu. Dostaje zawsze to, czego chce i nikt nie śmie mu się przeciwstawić.

☀️Lilly to piękna, rudowłosa dziewczyna. Mimo młodego wieku doświadczona trudnym życiem, które podporządkowywała innym, zamiast skupić się na sobie.

☀️Pewnego wieczoru Conor wypatruje Lilly w klubie nocnym i już wie, że musi ją zdobyć za wszelką cenę.

☀️Traf chce, że Lilly szuka pracy, a Conor wraz ze swym bratem Davidem opiekunki do matki, która po wybrykach męża, a ojca tych dwóch, popadła w ciężką depresję i potrzebuje pomocy w powrocie do normalnego życia.

☀️Losy tych dwojga łączą się w rezydencji Conora i od samego początku aż iskrzy w tej historii 🧨🧨

Powiedziałabym, że mamy tu elementy slowburn i enemiestolovers z taką domieszką seksu i erotyzmu, że będziecie otwierać okna z gorąca 🙈

W tej książce poznacie też historię innych bohaterów - jedną również dość romantyczną, drugą podszytą osobistą tragedią.

Czytałam z wypiekami na twarzy, zarówno dzięki opisom, jak i chęci poznania jak to wszystko się skończy. Dość spokojna jeśli chodzi o akcję książka, nabrała jednak tempa w pewnym momencie sprawiając, że pomyślałam " o nieee, to NIE może się tak skończyć"...
Wielki ukłon w stronę autorki za mega fantazję i odwagę w tworzeniu tej powieści.

Ps. To będzie trylogia, a ja już wiem, kto zagra główne role w tomie 2 i już się nie mogę doczekać 🤩

Tymczasem jeśli lubicie nutkę erotyzmu w książkach i mocnych męskich bohaterów to polecam - zanurzcie się w Tajemnice Conora ❤️

Jest to debiut autorki, która samodzielnie postanowiła wydać swoją książkę stawiając na romans mafijny.
🤍Lilly ma dwadzieścia trzy lata i właśnie szuka pracy. Już od początku nic nie idzie tak jak trzeba. Wpada na nieznajomego, który ją przywraca, podczas rozmowy o pracę czuje, że jej nie dostanie a nadmiar tego ma wrażenie jakby ktoś ją obserwował.
🖤Conor z kolei jest pełen tajemnic. Krok po kroku poznajemy czym tak naprawdę się zajmuje i dlaczego wokół jego domu jest tyle ochrony. A jego charakter? Typ tak bardzo mnie irytował swoim zachowaniem, że na początku książki nie dało się go lubić.
🩶Fabuła jak i pomysł na książkę bardzo ciekawy jednak miałam wrażenie jakby nie było tutaj tego efektu wow. Jeśli chodzi o książki mafijne jestem bardzo wybredna. W związku z tym po historii tej spodziewałam się czegoś więcej: niespodziewanych zwrotów akcji, mrocznych tajemnic, zagrożenia jednak większość książki dzieje się w posiadłości Conara a co za tym idzie opowiada o codziennym życiu bohaterów. Zamysł był dobry, ale wykonanie mnie nie przekonało. Oczywiście styl pisania autorki jest lekki i przyjemny jednak książka mnie nie zaciekawiła a wręcz bardzo się na niej nudziłam.
🤍Relacja między bohaterami była jak dla mnie bardzo dziwna. Nie znali się, rozmawiali ze sobą może z dwa trzy razy a on panikuje, kiedy słyszy jej płacz przez telefon i leci do niej. Czegoś mi w tej relacji brakowało - takiej płynności i lekkości od poznania się do głębszych uczuć.

🖤Conor z kolei jest...

Dzień dobry słoneczka moje. Dzisiaj Przychodzę do was z pewną książką. Dostałam ogromna szanse zrecenzować wolumen pt. : "Tajemnice Conora". Książka opowiada o dwójce ludzi z dwóch różnych światów, o różnych poglądach i jeszcze różniejszych przeżyciach. Pokazuje jak przypadkowo spotkani ludzie, mogą mieć wpływ na nasze życie, ale i jak my możemy wpłynąć na nich.

On- Connor Janson. Boss mafii i głowa rodziny. Nieziemsko przystojny mężczyzna z twardym charakterem, pełen wyniosłości, ale i ogromnej miłości wobec własnej rodziny. Nie boi się odebrać komuś życie, ale dla swoich sam swoje odda. Zawsze doprowadzą sprawy do końca. Zadufany w sobie playboy, bez zamiaru ustatkowania swojego życia prywatnego.

Ona - Lilly Davis. Mloda kobieta z wykształceniem pielęgniarki. Rudowłosa, piękna dziewczyna, spokojna, opanowana, ale z charakterem. Nosi na barkach trudy swojego życia i Dzielnie kroczy przed siebie.

Losy tej dwójki łączą się w najmniej oczekiwanym dla nich obu momencie. Potyczki między nimi są przepełnione humorem i pełne zgryźliwości. On, próbujący zbliżyć się do kobiety w każdy możliwy sposób, a ona odpycha go, jak tylko potrafi. Czy gdy zmienią nastawienie i poznają się bliżej, dadzą radę dojść do porozumienia? Czy między dwójką, tak skrajnie różnych osób, może być szczęśliwe zakończenie? Jeśli macie ochotę musicie sami się przekonać. Moim skromnym zdaniem sama historia jest dobra. Momentami fascynująca, ale... No właśnie... Nie jestem w stanie określić konkretnie o co mi chodzi, jednak coś w tej pozycji gryzie mnie w wątrobę. Czytanie dość długo się ciągnęło, choć myślałam, a wręcz miałam pewność, że skończę ją w tym samym dniu. Fabuła tej historii jest ciekawa, jednak styl pisania autorki po prostu mi nie leży. Na mój gust, charakter głównego bohatera oraz jego zawód z lekka gryzie się ze sposobem wysławiania. Jak na głowę rodziny mafijnej po prostu wyobrażałam sobie inne zachowanie, czy styl wypowiedzi. Oczywiście jest to tylko moje zdanie i moje wrażenie. Gust każdej osoby jest po prostu inny i to, co mi nie odpowiada, innym będzie idealnie pasowało. Okładka przyciaga wzrok. Willa, przed którą umiejscowiony jest staw kojarzy mi się z miejscem pełnym tajemnic co idealnie odzwierciedla treść książki. Czarne barwy ze złotym napisem tytułowym idealnie współgrają ze sobą. Co prawda pozycja nie posiada wklejek i zakładek, jednak wizualnie jest przyjemna dla oka. Mimo że ta pozycja nie jest dla mnie, serdecznie zapraszam do przeczytania. Może wam jednak przypadnie do gustu? Koniecznie dajcie znać, czy czytaliście i jakie są wasze wrażenia. Ja ogromnie gratuluje autorce wydanej książki i życzę powodzenia w daszlej twórczości ‼️❤️

Tajemnice Conora
To debiutancka książka autorki Joalnty Witczak.
Książka została wydana w 2024 roku.
Pierwszym elementem znacznie przyciągającym uwagę czytelnika jest okładka, jest zdecydowanie godna treści.
Willa spowita swego rodzaju mgłą, rozbudza czytelniczą wyobraźnię, ale nie tylko, zaciekawiła również mojego męża, pomimo braku współdzielenia pasji czytelniczych był ciekaw historii, gdy tylko odkładałam książkę prosił o streszczenie rozdziału.

Conor Janson, głową rodziny. Ktoś piastujacy tak wysokie stanowisko, nie może mieć słabych punktów, w które mogliby uderzyć wrogowie. Powinien być twardy i bezwzględny. Jednak jeśli chodzi o rodzinę jest w stanie postawić wszystko na jedną kartę.

Lilly Daviss, Młoda dziewczyna dość mocno doświadczona przez życie. Uciekajaca od przeszłości.
Wiele lat zajmowała się chorą matką, nie zważając na swoje potrzeby.

I oto nadszedł dzień, gdy dwoje obcych sobie ludzi, z całkowicie różnych światów, wpada na siebie przypadkiem...
Osobiście uważam, że naszym życiem poza losem i przeznaczeniem to właśnie przypadkowe spotkania wnoszą w nasze życie najwięcej wartości.

Powieść jest osadzona w Miami, piękne widoki, ogrom możliwości, wszech obecne bogactwo.
Umiejętnie prowadzone dialogi świetnie wprowadzają czytelnika w świat jaki chce nam przedstawić autorką.
Interakcje między bohaterami to poprostu samo życie...
Akcja rozwija się dynamiczne, lecz nie przytłaczająco, z każdą kolejną stroną poznajemy bohaterów i okoliczności.
,,Tajemnice Conora", to zdecydowanie powieść na maksymalnie dwa wieczory.
Jestem szczerze zachwycona pierwszą częścią cyklu, nie mogę się doczekać kolejnych, oraz tego jak autorka rozbuduje dalej wszystkie wątki poboczne, równie ciekawe jak wątek główny.

Polecam z całego serca Moniq

Miałam przyjemność zrecenzowania ,,Tajemnice Conora", dzięki życzliwości autorki pani Jolanty Witczak.
*Recenzja na wyłączność

Tajemnice Conora
To debiutancka książka autorki Joalnty Witczak.
Książka została wydana w 2024 roku.

Od bardzo dawna nie przeczytałam tak bardzo mogącej wzruszyć i jednocześnie wywołującej śmiech książki. Autorka ma nietypowy styl pisania, potrafi w bardzo wzruszający sposób przekazać emocje. W książce jest wątek mafii który nie przytłacza tak jak w innych pozycjach z tej kategorii. Sympatyczni drugoplanowi bohaterowie wywołują usmiech na twarzy.

Bardzo polecam, książka warta przeczytania. Jeśli ktoś uwielbia romanse, w ktorych droga do miłości jest usłana wieloma przeciwnościami, gdzie zadziorna ona i on taki macho próbują oszukać samych siebie jeśli chodzi o uczucia to ta książka spełni w zupełności oczekiwania czytelnika. Pochłonęła mnie ta opowieść i czekam z zniecierpliwieniem na kolejny tom i dalszy ciąg perypetii tego seksownego mafiozo i jego rodziny.

• Papier
  • Przeczytane 2024