Yorktown 1781. Decydująca kampania amerykańskiej rewolucji

Okładka książki Yorktown 1781. Decydująca kampania amerykańskiej rewolucji Marcin Leszczyński, Michał Leszczyński
Okładka książki Yorktown 1781. Decydująca kampania amerykańskiej rewolucji
Marcin LeszczyńskiMichał Leszczyński Wydawnictwo: INFORTeditions Seria: Bitwy/Taktyka historia
historia
Bitwy/Taktyka
INFORTeditions
2024-03-01
2024-03-01

Książka przedstawia epizod z amerykańskiej wojny domowej - zakończone amerykańskim sukcesem oblężenie Yorktown. Zanim jednak przejdziemy do tytułowej batalii to autorzy prezentują nam wydarzenia roku 1780 i 1781 - kampanię w Karolinie Południowej oraz działania w Wirginii poprzedzające oblężenie miasta. Co ciekawe, autorzy omawiają zarówno działania lądowe jak i na morzu. W tego typu książce nie mogło oczywiście zabraknąć również omówienia armii walczących stron - brytyjskiej, amerykańskiej, francuskiej czy niemieckiej (heskiej). Jak na standardy wydawnictwa jest to całkiem poprawna książka. Co prawda przytrafiają się autorom rozmaite wpadki (na przykład najpierw piszą, że Charleston dwukrotnie oparł się siłom brytyjskim - w latach 1776 i 1778, żeby stronę dalej przeczytać, iż działo się to w latach 1776 i 1779),nie brak również literówek w nazwiskach bohaterów omawianych wydarzeń, ale generalnie oczy nie bolą podczas lektury, co jestem w stanie docenić i sprawia, że nie mam nic przeciwko, żeby autorzy pokusili się o kolejną pozycję dotyczącą amerykańskiej wojny o niepodległość.

• NA PÓŁKACH
  • Infort
  • Wiek XVI-XVIII
  • Wielka Brytania
  • Kolonializm
  • Historia/Popularnonaukowe
  • USA
  • Nowożytność

Dodaj cytat z książki Yorktown 1781. Decydująca kampania amerykańskiej rewolucji