Człowiek widmo

Okładka książki Poker z Diabłem Artur Kawka, Monika Wysocka
Poker z Diabłem Artur Kawka, Monika...
Okładka książki Ja, Poseł, Ojciec Chrzestny Artur Kawka, Monika Wysocka
Ja, Poseł, Ojc... Artur Kawka, Monika...

"Człowiek widmo"
Artur Kawka

Będący już jedną nogą na emeryturze, nadkomisarz Jacek Stolarek, rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa znanego biznesmena Włodzimierza Reguły. Dodatkowo od lat poszukuje zwłok zamordowanego dziennikarza, który zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprawa jest tym ciekawsza, że mężczyzna doszukał się ważnych informacji na temat rodziny Regułów.
Z pomocą przychodzi mu major Jasokółka ze służb wojskowego kontrwywiadu, jednakże, czy major faktycznie chce nieść pomoc Stolarkowi?
I co wspólnego z obecną sprawą ma rodzina Skórzewskich, których tragiczne losy wydarzyły się w mrocznym zaułku PRL'owskiej Polski?

Niesamowity kryminał w wydaniu Artura Kawki.
Myślę, że o autorze powinno się zrobić głośniej za sprawą chociażby tej książki, bo zdecydowanie jest tego warta .
"Człowiek widmo" to wielowątkowy, rasowy i nietuzinkowy kryminał.
Fabuła książki sięga aż 1981 roku i to właśnie te wydarzenia są powiązane ze morderstwem w obecnych czasach.
Autor w idealny sposób pokazuje jak działały władze w latach 80.
Ponadto mamy doczynienia z wątkiem rosyjskiej mafii, korupcji władz i wojska.
Szemrane interesy i pranie brudnych pieniędzy, w które uwikłane są rodziny od pokoleń i które doprowadzają do tragedii. Skala działania przestępczości obejmuje nie tylko Polskę i Rosję, ale i większość świata.
Mafia jest zdolna do eliminowania niewygodnych dla niej świadków.
Sam Komisarz posiada na prawdę dużo poszlak, które musi sprawdzić by dojść do prawdy.

Styl autora bardzo mi się spodobał, dlatego z chęcią sięgnę po inne jego książki.
A Was zachęcam do siegnięcia po "Człowieka widmo".

Moja ocena : 8 /10

#recenzja #book #booklover #bookstagrammer #bookstagram #bookstagrampl #czytambolubie #czytamkryminaly #czytamthrillery #thriller #kryminał #rybnik #rybnikczyta #wspołpracabarterowa #arturkawka #pijackawe_czytam #myszaczyta #parabookstagrama #atrament_mroku

"Człowiek widmo"
Artur Kawka

Przeczytać i wyciągnąć wnioski...

Przeczytać i wyciągnąć wnioski...

• Z polecenia G.
  • Nie posiadam
  • Samodzielne
  • 👁: ★★☆☆☆
  • Poleca Gadowski
  • Polityka/wydarzenia

Dodaj cytat z książki Człowiek widmo