Odkryj sens, zmienisz życie. 52 sposoby na wewnętrzny sukces

Okładka książki Odkryj sens, zmienisz życie. 52 sposoby na wewnętrzny sukces Elisabeth Lukas
Okładka książki Odkryj sens, zmienisz życie. 52 sposoby na wewnętrzny sukces
Elisabeth Lukas Wydawnictwo: MANDO poradniki
poradniki
MANDO
2024-02-21
2024-02-21
Juliusz Zychowicz

Na półkach: , , , , , ,

Autorka Elisabeth Lukas w swojej książce, pt. "Odkryj sens, zmienisz życie. 52 sposoby na wewnętrzny sukces", z zawodu jest psychologiem i psychoterapeutką.
Opisuje kilkadziesiąt różnych przypadków, z jakimi się spotkała w czasie swojej praktyki lekarskiej.
Stosowała w swoich terapiach i rozwijała metodę logoterapii, opracowana przez Victora Frankla.
Podkreślała sens stosowania technik psychoterapeutycznych, ale także branie za nie odpowiedzialności.
Czasem potrafiła skrytykować absurdalne wypowiedzi pedagogów, jak i medyków.
Problemy pacjentów są różnorodne, od prostych i błahych, po skomplikowane i wstrząsające.
Te pierwsze może rozwiązać nawet rozmowa w czasie jednej tylko wizyty u specjalisty.
Inne niestety nie.

"Nieodzownym warunkiem dobrego psychicznego samopoczucia człowieka jest to, by mógł on swoje postępowanie uważać za sensowne, by miał przed sobą pewien cel, do którego dąży, czy pewna idee, którą pragnie zrealizować".

Każdy rozdział ma swoje cenne motto, min:
"Odbierając człowiekowi winę, odbiera mu się także godność".

"Dokonanie zwrotu ku dobremu jest sztuka, w którą należy się wdrażać zawczasu. Jest to sztuka znajdowania czegoś dobrego w okolicznościach, w których nie można nic zmienić".

Lektura ta zawiera wiele odpowiedzi na pytania, które w miarę czytania nas intrygują i ciekawią.
Nastraja, skłania do refleksji, i wzbogaca wiedzę w temacie psychologii naszego "wnętrza".
Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu MANDO💝📖📘

Podkreślała sens...

Książka Elisabeth Lukas "Odkryj sens, zmienisz życie" to zbiór 52 historii o odnajdywaniu sensu życia i pokonywaniu przeciwności losu. Autorka, będąc uczennicą Viktora E. Frankla, twórcy logoterapii, wykorzystuje jego idee w swoich terapiach. Książka zawiera wiele inspirujących historii (powinny przynajmniej takie być w odbiorze),które pokazują, jak ludzie odnajdują sens życia w różnych, często trudnych sytuacjach. Autorka uczy jak podejmować decyzje i odkrywać sens nawet w obliczu tragedii.
Jednak książka nie jest pozbawiona wad. Niektóre historie są zbyt krótkie i nie dają pełnego obrazu problemu. Brakuje też bardziej szczegółowych informacji o metodach terapeutycznych stosowanych przez autorkę. Ogólnie rzecz biorąc "Odkryj sens, zmienisz życie" to książka dla osób, które szukają odpowiedzi na pytania o sens życia i wartości. Może też okazać się inspiracją dla osób, które chcą pomóc innym w odnalezieniu sensu życia.
Rozumiem ogólny sens i merytorykę tej książki, jednak sposób przekazywania tej wiedzy kompletnie do mnie nie przemówił. Mnie ta książka szybciej wynudziła, aniżeli próbowałam znaleźć w niej jakąś lekcję życia.

• Egzemplarz recenzencki
  • Wydawnictwo MANDO/WAM
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Samodzielne
  • Socjologia, psychologia
  • Poradniki
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Odkryj sens, zmienisz życie. 52 sposoby na wewnętrzny sukces