By the Book. Między wierszami

Okładka książki By the Book. Między wierszami Jasmine Guillory
Okładka książki By the Book. Między wierszami
Jasmine Guillory Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk Cykl: Meant to Be (tom 2) Seria: Yay! literatura obyczajowa, romans
Meant to Be (tom 2)
Yay!
By the Book
Wydawnictwo Olesiejuk
2024-02-07
2024-02-07
2022-05-03

Jaka to była przyjemna książka! Idealna romantyczna rozrywka.

Piękna i Bestia to moja ulubiona baśń, a "By the book. Między wierszami" jest jej retellingiem osadzonym we współczesnym świecie.

Bardzo polubiłam główną bohaterkę, jest niesamowicie pogodna, inteligentna i ambitna.
Książka jest ukazaniem historii Pięknej i Bestii, ale też zbiorem wskazówek i motywacji dla pisarzy. Jeśli piszecie książkę, przeczytajcie. Powieść może poprawić Wam nastrój i zmotywować do pracy nad własnym tekstem.

Sama opowieść jest raczej lekką interpretacją baśni, nie ma tu czarów ani księcia zaklętego w potwora, przynajmniej nie dosłownie 😉 Są za to miłe, subtelne nawiązania, przy których nie mogłam się nie uśmiechnąć. Bo kto powiedział, że wanna nie może być dobrą przyjaciółką 🤭 Mamy też Imbryczka 😊

Znowu będę się powtarzać, ale nie mogę o tym nie wspomnieć. Minusem tej książki jest spora ilość błędów, trochę to przykre, ale już przymknęłam oko, bo to naprawdę dobra historia. No i sceny pocałunków są trochę przesadzone, na jednej stronie słowo "pocałunek" zostało odmienione i użyte na tyle różnych sposobów, że wywracałam oczami czytając ten fragment.

Ogólnie jest to naprawdę przyjemna, lekka lektura na poprawę nastroju, polecam 🖤

Jaka to była przyjemna książka! Idealna romantyczna rozrywka.

Fajnie osadzona w realiach życia. Nie ma kryształowych bohaterów, ale i absurdalnych zwrotów akcji.

Bohaterką powieści jest Isabelle, którą poznajemy jako pełną entuzjazmu dwudziestoparolatkę rozpoczynającą swoją wymarzoną pracę w wydawnictwie. Jednak po dwóch latach zapał zostaje cokolwiek przytłoczony obowiązkami oraz brakiem perspektyw awansu. Kiedy więc podczas konferencji słyszy rozmowę swojej szefowej, Izzy postanawia wykorzystać swoją szansę i pokazać na co ja stać. Zgłasza się na ochotnika, aby pojechać do spóźniającego się z oddaniem rękopisu celebryty, który otoczony jest zdecydowanie złą sławą. Za sprawą przypadku Isabelle zostaje tam dłużej niż planowała.
Książka przemyca sporo fajnych porad dla początkujących pisarzy i oczywiście “złapała” mnie właśnie tematyką książkową. Wydała mi się jednak adaptacją “Kopciuszka”, choć zabawną i przyjemną.

• Obyczajowe, romanse itp.
  • LEGIMI tylko
  • ROMANS