Współczesny dżentelmen

Bukowy Las
2024-02-14
2024-02-14
2020-06-06

Choć rzadko sięgam po obyczajówki, to skusił mnie ciekawy opis tej powieści i nie żałuję. Uśmiałam się niesamowicie. Lekka i przyjemna opowieść, okraszona dużą dawką humoru, z fajnymi bohaterami, krótkim kryzysem i happy end'em. Czego chcieć więcej?🙃

Wes pisze felietony w pewnym magazynie dla panów. Doradza tam w sprawach związku, kobiet, życia i wszystkiego co z faceta na zrobić dżentelmena. Jest zadowolony ze swojego życia. Dopóki jego szef nie wpada na genialny pomysł. Wes ma zastosować swoje rady w praktyce i znaleźć sobie kobietę. To nie może się udać.
Choć wszystko idzie nie tak mężczyzna w końcu poznaje June Lacy. Jest jeden problem - z tą kobietą wszystkie jego rady się nie sprawdzają.
Autorka stworzyła historię, która rozbawiła mnie nie raz. Opowiedziana większości z jego perspektywy historia napisana w konwencji komedii romantycznej. Jest słodko, śmiesznie i uroczo. Nie ma większych dramatów ani życiowych przemyśleń za to jest para nietypowych bohaterów.
Bardzo podobają mi się mężczyźni napisani przez autorkę. To już mówiłam przy "Zjazdzie rodzinnym". Nie tworzy macho, nie próbuje nikogo na siłę utwardzać. W jej książkach mężczyźni też płaczą, czują się niepewni, słabi czy zagubieni. Taki obraz sprawia, że jeszcze bardziej wierzę w bohaterów i im kibicuję.
Sięgnęłam po tą książkę, bo bardzo lubię "Zjazd rodzinny" tej autorki. "Współczesny dżentelmen" okazał się jednak nie aż tak wspaniały, choć miło spędziłam z nim czas.
Jest to książka krótka, napisana lekkim stylem. Jeśli szukacie czegoś na jeden wieczór, co nie koniecznie zapadnie wam w pamięć na dłużej - będzie idealne.
Można też słuchać. Audiobooka czyta Filip Kosior i powiem wam, że to mój ulubiony głos. 🥰

Choć wszystko idzie nie tak mężczyzna w końcu poznaje June...

Po „Współczesnego dżentelmena” sięgnęłam z czystą przyjemnością i ciekawością co autorka zaprezentowała w innej historii. Tak mocno byłam oczarowana „Zjazdem rodzinnym”, że nie mogłam pozostać obojętna na inne książki Meghan Quinn i nadal nie jestem 😉
Tym razem przenosimy się do Nowego Jorku, do agencji HYPE, w której pracuje przystojny Wes Woldorf – felietonista występujący pod pseudonimem tytułowego Współczesnego dżentelmena. Dziennikarz dostaje zadanie, aby napisać swego rodzaju poradnik, jak rozkochać w sobie kobietę. Los sprawia, że Wes przypadkiem poznaje June. Niesamowicie komiczne spotkanie przy psiej kupie sprawia, że Wes chce za wszelką cenę poznać bliżej dziewczynę, jednak z biegiem czasu priorytety w znajomości z June July się zmieniają, a Wes zaczyna zakochiwać się w swojej przypadkowo poznanej kobiecie.
Musicie przeczytać całą książkę, żeby przeżyć wszystkie perypetie Wes-a. Czytając dosłownie przeniosłam się z bohaterami na ulice Nowego Jorku, a każdą przygodę przeżywałam razem z nimi. Postać June totalnie skradła całe show. Niesamowicie zabawna, inteligentna i oryginalna osoba, która sprawia, że mamy ochotę ją poznać. Moc komicznych sytuacji powodowała, że czytając nie mogłam powstrzymać się od śmiechu, ale też współczułam Weso-owi jego kontuzji, których doznawał próbując zaimponować i zdobyć względy swojej wybranki.
Bardzo podobał mi się ma zabieg, który wykonała autorka oddając pod koniec głos June. Przez całą książkę narratorem powieści był Wes, który opisywał swoje przygody zwracając się wprost do czytelnika, dzięki temu mogłam nawiązać jeszcze większą wieź z bohaterem. Z June końcówka nabrała jeszcze większego tempa. Bohaterka mocno angażowała mnie jako czytelnika.
Styl pisania autorki jest genialny i po raz kolejny sięgając po jej dzieło zagwarantowałam sobie niesamowicie przyjemny wieczór. Mogłam się pośmiać, zadumać lekko nad tym jak nieprzewidywalne może być życie, ale także wzruszyć, do czego skłoniła mnie końcowa część „Współczesnego dżentelmena”.

Dobrze się bawiłam, zabawna książka :)

Dobrze się bawiłam, zabawna książka :)

Świetny, lekki i zabawny romans.
Wes, współczesny dżentelmen szuka dziewczyny, a odnajduje miłość życia... Niestety, dziewczyna ma swoje zasady i dżentelmen musi posłużyć się wyobraźnią, by zasłużyć... np. na numer telefonu ukochanej:)
Jest jeszcze szef i jego zwariowane wymagania co do nowego projektu, w który odgórnie zostaje zaangażowana, nieświadoma tego, ukochana June.

Świetny, lekki i zabawny romans.

Współczesny dżentelmen zostanie zmuszony do pokazania na łamach prasy swoje życia, szczególnie tej romantycznej strony. Jego rubryka z doradzaniem ludziom cieszy się powodzeniem, jednak z góry narzucony pomysł sprawia, że Wes musi znaleźć partnerkę. Jednak nie jest to takie proste. Ale zwykły spacer, psia kupa i pewna dziewczyna zmieniają to.
Co jest tak naprawdę grą, a co prawdziwym, szczerym zachowaniem ? Czy Wes zupełnie przypadkiem znalazł kobietę swoich marzeń ? Ale co będzie, gdy gra wyjdzie na jaw, a June przejrzy intencje Westa ? Czy dziewczyna mu zaufa ?

Krótka, szybka książka. Miejscami zabawna, miejscami, nudnawa. Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu „nie od pierwszego wejrzenia”. Tak jest miła, przyjemna do popołudniowej herbatki, ale z butów raczej nikogo nie wyrwie.
Takie 6 na 10.

Co jest tak naprawdę grą, a co...

" Współczesny Dżentelmen"
Meghan Quinn
Premiera 14.02.2024

Współpraca @wydawnictwobukowylas

EKSPERT OD WSZYSTKIEGO BEZRADNY WOBEC MIŁOŚCI

" Prowadzę kącik porad dla facetów, którzy chcą się przeobrazić w pełnych klasy i seksapilu dżentelmenów. Oni piszą, a ja odpowiadam."

Wes to felietonista udzielający porad w sprawach damsko - męskich. Nie jest typem człowieka - anegdoty. Lubi gdy jest prosto i nie miesza życia zawodowego z prywatnym, do czasu aż zostaje postawiony pod ścianą. Eksperyment, którego będzie głównym bohaterem ma udowodnić, że " da się znaleźć miłość dzięki szarmanckiej postawie."

- Twoje porady są świetne, ale chcę je zobaczyć w działaniu. Twoje nowe zadanie, Wes, brzmi: KONIEC Z ŻYCIEM SINGLA.

Tydzień!
Tyle czasu ma Wes na znalezienie odpowiedniej kobiety i wypróbowaniu wszystkich porad, których udzielał jako Współczesny Dżentelmen ☺️. Zadanie wydaje się banalnie proste, ale czy takie okaże się w istocie.
Na pewno nie ułatwi mu tego nowo poznana dziewczyna w parku. Ognistoruda, błękitnooka piękność, która wciska mu do rąk woreczek z psią kupą 😂. Kolejne spotkania w parku uświadczają go tylko w przekonaniu, że znalazł już to czego szukał, ale...
" Wygląda na to, że w przypadku tej dziewczyny będę musiał wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności."

Jak zakończy się ta historia?
Tego nie zdradzę, ale muszę Wam powiedzieć, że to historia pełna humoru i pozytywnej energii. Poprawi nastrój nawet w najbardziej pochmurną pogodę. Czyta się ją błyskawicznie i takiego przerywnika było mi potrzeba ☺️
Komedia romantyczna, którą serdecznie polecam ❤️

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu ☺️

" Współczesny Dżentelmen"
Meghan Quinn
Premiera 14.02.2024

Współpraca @wydawnictwobukowylas

EKSPERT OD WSZYSTKIEGO BEZRADNY WOBEC MIŁOŚCI

W ramach odpoczynku od ostatnich moich lektur, które mnie przeżuły i wypluły (a i tak je kocham😉),sięgnęłam po tego dżentelmena.😊
Kiedy książka do mnie dotarła, zdziwiłam się jej grubością (albo raczej cienkością) i przyznaję, że dość sceptycznie nastawiłam się do tej pozycji, choć wcześniej nie mogłam się jej doczekać. No bo jak można zawrzeć kompletną powieść w niecałych 250 stronach, rozwinąć i zamknąć wszystkie wątki, przedstawić bohaterów i zachować odpowiedni rytm?
A no jednak można. 😊
Bardzo lubię komedie romantyczne w wykonaniu Meghan Quinn, a ta po raz kolejny wpisała się w moje gusta.
Mamy tu coś na kształt filmu "Jak stracić chłopaka w 10 dni", ale nie jest to żadna kopia czy podróbka, a raczej ciekawie wykorzystana inspiracja.
Tytułowy dżentelmen to Wes - felietonista w magazynie dla facetów, w którym odpowiada na ich problemy, wpadki randkowe itd., trochę jak nasza polska Judytka.😁
Jego ekscentryczny szef wpada pewnego dnia na pomysł, aby każdy z pracowników trochę bardziej zaangażował się w pracę, wdrażając swoje zawodowe rozwiązania w życie prywatne. Tak właśnie Wes ma znaleźć i poderwać dziewczynę, wykorzystując swoje własne rady i opisując postępy na łamach magazynu.

Kiedy więc wpada na June, natychmiast rozpoczyna akcję, jednak z nią nie będzie to takie proste.
Nieco szalona, energiczna i absurdalnie pozytywna początkująca aktorka, a w wolnych chwilach wyprowadzaczka psów, sprawi, że Wes przejdzie długą i wyboistą drogę do jej serca.
Czy w końcu tam dotrze?
Co będzie, kiedy wszystko wyjdzie na jaw?

Kocham główną bohaterkę. Totalnie i bezsprzecznie jest najlepszym elementem tej książki, nie da się jej nie lubić i na miejscu Wesa pewnie sama bym się w niej zakochała.😁
Każda ich interakcja kończyła się śmiechem (moim, bo Wesowi raczej częściej było do płaczu 😉) i nie mogłam się doczekać, aż przeczytam o kolejnej randce, kolejnej wpadce albo może w końcu o czymś udanym.😁
Wesowi trzeba przyznać, że świetnie sobie radził i bardzo podobało mi się to, że ona mu się aż tak podobała.😄
Mimo że dała mu popalić, cierpliwie parł do przodu, wspinając się na wyżyny swojej kreatywności. 😊
I głównie o to w tej książce chodziło- o zabawne interakcje, internetowe czy magazynowe rady związkowe, pokazane w takim trochę krzywym zwierciadle.
Nie znajdziecie tu jakichś szalonych plot twistów, miliona pobocznych wątków ani łamiących serce historii, a zakończenie jest dość przewidywalne, ale mimo to "Współczesny dżentelmen" to kawałek dobrej zabawy.😊

Podobał mi się też sposób, w jaki książka została napisana, czyli w każdym rozdziale list od czytelnika i odpowiedź dżentelmena. Kurde, serio mi to przypomniało taką męską wersję Judyty z "Nigdy w życiu!" czy "Ja wam pokażę!" 😊
Jedyne, co trochę pozostawia do życzenia, to tłumaczenie, albo raczej dobór słów w niektórych momentach. Mogło być to bardziej przemyślane, ale nie było też najgorzej.😉

Całość to naprawdę fajny i zabawny przerywnik od poważniejszych lektur czy po prostu od życia.😊
Polecam! 7/10

Musiałam ją przeczytać! Trzy książki autorki czytałam wcześniej i bawiłam się przy nich świetnie. Tak Kochani, to najlepsze określenie- bawiłam. "Współczesny dżentelmen" to kolejna książka autorki, która zdobyła moje serce. Była trochę inna niż wcześniejsze, nie ma tu wszak głębokiej fabuły, dramatów, tu jest czysta rozrywka.

Współczesny dżentelmen, a prywatnie Wes pisze felietony, gdzie doradza mężczyznom jak zdobywać kobiety, jak być dżentelmenem. Z czasem szef chce więcej i dorzuca Wesowi zadanie znalazienia sobie drugiej połówki i opisywanie w artykułach jak rozwija się ta znajomość. Czytelnicy mają mieć czarno na białym, jak w praktyce radzi sobie sam "Współczesny dżentelmen". Wes poznaje June...

Spojrzałam na opinie o tej książce i ocena nie jest za wysoka. Do tej książki moim zdaniem trzeba podejść z dystansem. Wiadomo, każdy ma inne poczucie humoru, w moje akurat autorka się wpasowała. Może nie w pełni, może część humoru jednak była niskich lotów, ale co z tego skoro akurat miałam nastrój na taką właśnie książkę? Podeszłam do niej totalnie na luzie, nastawiona na rozrywkę. Bawiłam się świetnie! Nie wiem czego kto oczekiwał po tej książce, bardziej rozwiniętego wątku porad jak być dżentelmenem? To nie był poradnik. Ta książka właśnie pokazała prawdy trochę o jakiejś części facetów, którzy starają się być dżentelmenami i samcami alfa w sypialni, bo kobiety to lubią, ale zostaje w nich coś jednak z takiego gamonia! Tak, zwykłego faceta, który o czymś zapomni, coś tam chciał zaimponować, ale się skompromitował, zwykły, normalny człowiek. Fajnie, że autorka podkreśliła, że my kobiety i tak ich kochamy, i dokładnie widzimy, kiedy na siłę chcą nam zaimponować z czego śmiejemy się pod nosem. Książka pełna dystansu, idealny scenariusz na amerykańską komedie romantyczną, a ja takie kocham.

Współczesny dżentelmen, a prywatnie Wes pisze...

Wes to czołowy nowojorski felietonista, który udziela porad w sprawach damsko-męskich pod pseudonimem Współczesny Dżentelmen. Szef Wesa stwierdza, że trzeba zbliżyć się do czytelników i złapać z nimi lepszy kontakt i pokazać im twarze osób, które ukrywają się pod pseudonimami... Wesowi przypadło zadanie, z którego nie był zadowolony, ponieważ ma przeprowadzić czytelników przez proces wchodzenia w związek i bycia w związku tak jak zrobiłby to Współczesny Dżentelmen. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie to, że Wes jest singlem.

Czy ten eksperyment będzie udany czy sprawi Wesowi nie lada problem ?

Twórczość Meghan Quinn miałam okazję już poznać więc domyślałam się czego mogę się spodziewać i tutaj. "Współczesny Dżentelmen" to historia taka z przymrużeniem oka, którą zaczynamy czytać od chwili kiedy bohater jest "kupką nieszczęścia ", a później przenosimy się do wydarzeń dwa miesiące wcześniej, aby poznać powód dla którego Wes tak się czuje.
Czy było nudno? Nie, czasem było naprawdę zabawnie zwłaszcza kiedy koledzy nadali Wesowi pseudonim 🤭
Książka jest lekka i przyjemna w odbiorze. Liczy niecałe 300 stron także jest idealna na jeden wieczór.
Jeśli więc lubicie książki z nutką humoru to jak najbardziej polecam 😉

• Przeczytane - 2024
  • 1C-Jednotomówki
  • Along with audio

Dodaj cytat z książki Współczesny dżentelmen