Samokontrola Umysłu Metodą Silvy

1994-01-01
1994-01-01
Andrzej Wójcikiewicz
kontrola samokontrola umysł ezoteryka

Okładka książki Kontrola umysłu metodą Silvy. Odkryj niezwykłe możliwości swojego mózgu Philip Miele, José Silva
Kontrola umysł... Philip Miele, José ...
Okładka książki Metoda Silvy w świecie biznesu José Silva, Robert B. Stone
Metoda Silvy w... José Silva, Robert ...
Okładka książki Samouzdrawianie metodą Silvy: Popularna metoda leczenia siebie i innych José Silva, Robert B. Stone
Samouzdrawiani... José Silva, Robert ...
Okładka książki Metoda Silvy w sporcie. Myśl i bądź mistrzem. Ed Bernd jr., José Silva
Metoda Silvy w... Ed Bernd jr., José ...

Przydatna jako uzupełnienie kursu. Nowe wydanie od Mediteusza jest z zacnymi medytacjami prowadzonymi. Nie uznaję prowadzonych, ale te są naprawdę niezłe i z pewnością będą pomocne dla początkujących.

Warto sięgnąć jeśli ktoś jest rozeznany w technikach medytacji i stymulacji własnego mózgu. Osobiście byłem na kursie więc mam też trochę inną wersję bardziej jak podręcznik, ale w tej książce znajdziemy wiele ciekawy rzeczy, których uczy autor. Szczególnie zawsze pamiętam o obrazowej technice zapamiętywania, czy wewnętrznego budzika. Chętnie wracam co jakiś czas do technik Jose Silvy.

Trudno mi wystawić ocenę książce: sama metoda wydaje się niesamowita i potwierdzona merytorycznie (nie zgadzam się z komentarzami poniżej - nie ma tutaj czegoś w rodzaju "wmawiaj sobie tylko coś i to się stanie", ani tym bardziej NLP (to rozbawiło mnie najbardziej:) - jest praca z podświadomością po wprowadzeniu się w stan podobny do medytacji na poziomie fal alfa naszego umysłu, polecam się wczytać o co w tym chodzi). Z drugiej strony przyznaję, że nie dotarłem do papierowego wydania książki a jedynie pdf'u dostępnego w sieci - dużo było w nim literówek etc., ale nie zraziło mnie to ostatecznie do metody, którą chyba trzeba polecić do sprawdzenia każdemu.

Podchodzę sceptycznie do wszelkich książek, które proponują "niespotykane" metody do poprawy jakości życia. Po przeczytaniu tej książki nie mam jednak wątpliwości co do skuteczności przedstawionych metod - stosuję je i widzę faktyczną poprawę :)

Po takim steku bredni i herezji typu "jesteś biedny bo myślisz, że jesteś biedny, a wystarczy kurs samoświadomości a zaczniesz myśleć o sobie jako o osobie bogatej", przechodzi pytanie komu takie książki przynoszą bogactwo. Chyba tylko autorom i ich nachalnej propagandzie bzdur

Książka napisana w mocno amerykańskim stylu: "Ten kurs jest wyjątkowy, tak wielu odmieniło swoje życie po tym kursie. Przyjdź na ten kurs a wyleczysz się ze wszystkiego. To niesamowite ilu osobom pomógł ten kurs. "
Im dalej zagłębiałem się w lekturę tym bardziej byłem przekonany że opisywane rezultaty stosowanych technik opierają się na ilości osób, które wyobrażają sobie daną rzecz
- tzn im więcej osób coś sobie wyobrazi, tym bardziej prawdopodobne, że to się choć raz wydarzy. Całość jest jednak ciekawym przystankiem na drodze od znanych, tradycyjnych sztuk medytacji, do współczesnych nowoczesnych technik jak np. NLP.

Jak kolega poniżej się dołączę. Ciekawe to obszar z dziedziny medytacji reszta to wcześniej ujął połączenie autoafirmacji, siły sugestii i zamiana z negatywnego na pozytywne myślenie. reszta to herezje.

Być może ktoś wyniesie z niej coś cennego dla siebie. Na mnie nie zrobiła negatywne wrażenie, bo to mieszanina bzdur zwanych nlp i wschodniej pseudoduchowości.

Dobra praktyczna książka dla zainteresowanych metodą silvy.

Dobra praktyczna książka dla zainteresowanych metodą silvy.

• Rozwój
  • Poradniki