Preppersi

Wydawnictwo: Muza
preppering, survival
poradniki
malena

Preppersa często kojarzymy z survivalowcem i nie jest to dalekie od prawdy: preppering i survival mają wspólną cechę – przeżycie bez względu na warunki. Preppers dąży jednak do tego, aby na co dzień być osobą samodzielną, samowystarczalną i niezależną od rzeczy, które przeciętnemu człowiekowi wydają się konieczne do życia – energii elektrycznej, pieniędzy, paliwa, sklepów, instytucji, systemu czy innych ludzi. Zawczasu przygotowuje się na wszelkie ekstremalne sytuacje, które mogą zagrozić jemu i jego rodzinie, od zatrucia wody, braku prądu czy skażenia powietrza, przez głód, kryzys ekonomiczny, po katastrofę globalną. Dlatego gromadzi zapasy żywności, zabezpiecza niezależne źródła energii, czy opracowuje plan ewakuacji z zagrożonego regionu do zawczasu przygotowanej kryjówki, którą wcale nie musi być szałas w lesie, ale choćby dom przyjaciół. Wielu osobom to, co robią preppersi wydaje się przesadne, gdyż trudno sobie wyobrazić globalną katastrofę. Ale kilkudniowe wyłączenie prądu już tak – przekonują autorzy książki wskazując, że np. w środku zimy wiąże się to z brakiem ogrzewania, a zawsze z problemami z zaopatrzeniem. Z braku prądu zostaną zamknięte sklepy i stacje benzynowe, więc bez zapasów żywności i paliwa możemy mieć trudności z przeżyciem. Doświadczeni preppersi uważają, że nieprzygotowana rodzina w sytuacji ekstremalnej już w ciągu dwóch tygodni popadnie w kłopoty. Preppersem może zostać każdy – twierdzą autorzy, którzy przybliżają historię i zasady prepperingu, wskazują na możliwe zagrożenia oraz przedstawiają dziewięciomiesięczny Plan Początkującego Preppersa, przygotowany we współpracy z wprawionymi preppersami. Dzięki niemu możemy zbudować swój własny system bezpieczeństwa, na który składają się: sprzęt i zgromadzone zapasy, wiedza i umiejętności oraz trening i doświadczenie. Dzięki temu będziemy zawsze przygotowani do przetrwania.

źródło opisu: https://muza.com.pl

źródło okładki: https://muza.com.pl

Wazkid | 2017-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2017

,,Preppersi-przygotowani do przetrwania!" to moja pierwsza przeczytana książka o tej tematyce. Przekonała mnie do tego, że warto zostać preppersem chociażby w małym stopniu.
Nidy nie wiadomo co się stanie- to motto całej książki. Na samym początku dostajemy porcję faktów o nieszczęśliwych wypadkach, co napędza chęci czytania o co właściwie w tym wszystkim chodzi. Przez resztę lektury trafia do nas mnóstwo informacji,o których zwyczajny człowiek nawet by nie pomyślał. Dowiadujemy się m.in. o tym jak pozyskać wodę zdatną do picia oraz jakie rośliny zaliczamy do jadalnych.
Książka zachęca do przybrania postawy gotowej na wszystko. Omawia jak można przystosować dom, samych siebie, rodzinę czy nawet całe otoczenie do niespodziewanych wydarzeń. Wszystko jest skonkretyzowane, przez co książka jest bardzo przejrzysta.
Dużym plusem są odnośniki do blogów o prepperingu. Można zasięgnąć z nich dodatkowej wiedzy.
Chciałbyś mieć broń ale nie wiesz co zrobić, aby ją mieć? Na to pytanie...

MoznaPrzeczytac | 2017-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2017

Zawsze masz przy sobie scyzoryk. Śledzisz na bieżąco katastrofy lokalne i światowe z przeświadczeniem, że pewnego dnia sam możesz znaleźć się w sytuacji awaryjnej. Często układasz w głowie plan, co zabrać z domu w przypadku nagłej klęski żywiołowej… To może oznaczać, że masz zadatki na preppersa!

Pełna recenzja książki na stronie:

LukasMacer | 2017-06-22
Przeczytana: 16 czerwca 2017

Najpierw straszą, potem piszą bez czego nie przeżyjesz końca świata i mnóstwo lokowania produktów. Jak podejść z dystansem to można się pośmiać.

Karson | 2017-10-24

Chyba autorzy nie mogli się zdecydować czy ma być to książka o preppersach, czy też poradnik dla preppersów. Wyszło nijak.

Diana | 2017-10-29
MMO | 2017-10-11