Niepoznany. Część pierwsza

Okładka książki Niepoznany. Część pierwsza Aleksandra Łacic
Okładka książki Niepoznany. Część pierwsza
Aleksandra Łacic Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie Cykl: Mimo wszystko (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Mimo wszystko (tom 1)
Wydawnictwo Lekkie
2024-01-24
2024-01-24
Zemsta Tajemnice Namiętność Erotyk

Jeśli zawiewa u Was chłodem i potrzebujecie ciepełka, ta książka nie tylko Was rozgrzeje, ale przypiecze Wam to i owo. Poziom ognistości tej książki nawet mnie zaskoczył :)

"Niepoznany" Aleksandry Łacic to pełna namiętności historia Alex, która wraz z narzeczonym (lekkim buraczyną, który jest jednocześnie piękny jak Adonis) przenosi się na kilka miesięcy do Hiszpanii. Nie układa im się najlepiej i żyją obok siebie jak współlokatorzy. Kiedy nasza bohaterka poznaje skończenie pięknego (i obrzydliwie bogatego) Larsa, jej życie się zmienia. I nie chodzi tylko o szybkie numerki na stole, ale również o drogie prezenty, życie pełne przepychu i... niebezpieczeństwo, którego bohaterka się nie spodziewała.

Jest w tej książce sporo naiwności, jest ta nasza bohaterka... W zasadzie nie do końca wiemy kim jest, jaka jest. Wchodzi mocno bezrefleksyjnie w nowy układ, zauroczona przystojniakiem ze Szwecji. Ale czy wszystko musi być takie logiczne i racjonalne? Na szczęście w książkach nie musi :)

Książka jest wciągająca i zorientowałam się po kilku godzinach, że wsiąknęłam w tę fabule dość mocno.

Książka zdecydowanie 18+, doskonała na leniwe popołudnie albo wakacyjny poranek.

"Niepoznany", autor: Aleksandra Łacic. Jest to pierwszy tom cyklu: "Mimo wszystko".

Alex aby ratować związek, wyjeżdża do Hiszpanii wraz z Adamem, czyli swoim partnerem. Główna bohaterka czuje się samotna i spragniona miłości. Pewnego wieczoru poznaje przystojnego Szweda o imieniu Lars. Jak potoczą się losy głównej bohaterki? Czy będzie ona nadal tkwiła w obecnym związku? Jak wpłynie na nią relacja z tajemniczym Larsem? Jeśli jesteście ciekawi tej historii to koniecznie sięgnijcie po tę książkę 👍

#współpracarecenzencka

2041

Książka „Niepoznany. Część pierwsza” Aleksandry Łacic zabiera nas do debiutanckiej powieści, w której sekrety, tajemnice i ciemna przeszłość zachęcają, aby poznać drugi tom.
Alex wyjeżdża ze swoim narzeczonym Adamem do Hiszpanii, ponieważ nie ma lepszej perspektywy po utracie pracy. Tam poznaje przystojnego i tajemniczego Larsa. Niestety wywołuje to szereg niebezpiecznych wydarzeń w jej życiu. Ktoś demoluje jej mieszkanie, kiedy Adam wyjechał do Polski, a ona spędza swój czas z przystojnym Szwedem.
Co ukrywa Adam?
Kim jest Lars?
Jakie decyzje podejmie Alex?
Książka jest debiutem, wiadomo, że każdy kiedy zaczynał. Historia ma swój potencjał. Przeczytam kontynuację, aby dowiedzieć się więcej o Larsie, jego mrocznym otoczeniu oraz jak potoczy się wątek Adama.

Fajne zakończenie, jest szansa na kolejną część. Aczkolwiek nie wiem czy chce się za nią zabierać. Bynajmniej z uwagi na fajna koleżankę ksiazka calkiem inna i za to szanuje! :)

Alex wraz z chłopakiem wyjeżdża do Hiszpanii, bo on ma bardzo dobry kontrakt. Związek dziewczyny się stopniowo psuje i to nie jest to sami co dawniej a Alex pragnie ratować to co między nimi jest i pojawiło się dawno. Ukochany dziewczyny wyjeżdża na parę dni to Polski, aby dopilnować paru bardzo ważnych spraw i Alex chce lecieć z nim, bo dawno nie była u swojej rodziny i bardzo za nimi tęskni, ale mężczyzna kategorycznie odmawia jej powrotu do rodzinnego kraju razem z nim nawet na ten krótki czas.
Pewnego dnia Alex wraz z najlepszą przyjaciółką udają się do klubu, aby trochę odreagować to co się obecnie dzieje. Ten wieczór nie zapowiadał się jakoś ekscytująco, ale wiadomo los bywa przewrotny. Tak na drodze dziewczyny staje tajemniczy i bardzo przystojny Szwed. Już od pierwszych momentów poznania czuć iskry. I tak dziewczyna zaczyna coraz częściej z mężczyzną i zaczyna coraz częściej spędza z nim czas i jakaś magiczna nić pojawia się między nimi. Co kryje tajemnicza przeszłość mężczyzny? Czy Alex będzie nadal tkwiła w związku, w którym uczucie powoli wygasa? Czy Alex jest w stanie zaakceptować tajemnice który dzielą ją i Larsa? Ja wam tego nie zdradzę. Będziecie musieli sami się dowiedzieć i poznać odpowiedzi na te wszystkie pytania, które się pojawią wam się w czasie czytania.
Styl Oli jest bardzo przyjemny i przez jej książkę się bardzo szybko płynie. Książka w większości jest prowadzona z perspektywy głównej bohaterki, ale nie zabraknie również rozdziałów z perspektywy innych bohaterów. Szczerze nie miałam najmniejszej ochoty odkładać książki na bok nim nie poznałam ciągu dalszego. Nie miałam odczucia, że do debiut w ogóle tego nie czuć podczas czytania. Potrzebuje drugiego tomu na „wczoraj”. Jestem bardzo ciekawa co Ola wymyśliła dla nas jeszcze. Mam nadzieje, że nie będzie trzeba czekać zbyt długo na drugi tom. Bardzo polecam!

Alex wyjeżdża z partnerem do Hiszpanii. Ich związek nie jest w najlepszej kondycji, oddalają się od siebie. Alex jest coraz bardziej zniechęcona i znudzona. Gdy Adam musi wrócić służbowo do Polski, kobieta daje namówić się znajomej na wypad do klubu. Tam poznaje tajemniczego Szweda. Jak to spotkanie zmieni jej życie? Przekonajcie się sami...
Autorka zaprasza nas do gorącej Hiszpanii i snuje historię pełną namiętności I zagadek.
Trochę mam problem z tą książką...
Zacznę od fabuły. Na początku jest to po prostu opowieść o samotnej i znudzonej kobiecie, która spotyka tajemniczego przystojniaka i daje się ponieść namiętności. Potem jednak pojawiają się tajemnice, nieco niebezpieczeństwa. Autorka rozpoczyna kilka wątków, sygnalizuje pewne sprawy - ale jakoś tego nie rozwija. Dostajemy obietnicę intrygującej akcji, ale tak naprawdę niczego się nie dowiadujemy. Być może Autorka zostawiła to na drugą część- ja jednak wolałabym dostać trochę konkretów. A tak... jest tu masa pikantnych scen i romans, a w tle mnóstwo niedpowiedzeń - ale może tak miało być? Może Autorka rozbudza apetyt czytelnika na kontynuację?
Druga sprawa, która mnie drażniła w tej książce - główna bohaterka... Często spotykam irytujące postaci, ale Alex jest po prostu głupią i pustą materialistką. Nie wzbudziła we mnie żadnych pozytywnych uczuć. Drogi prezent rozwiewa wszelkie jej wątpliwości, po bardzo krótkim czasie jest gotowa rzucić wszystko dla faceta, którego prawie nie zna, ale który kupił jej fajne rzeczy i ma kasę...
Cały czas liczę na jakiś przełom, może wszystko, co najlepsze, będzie w drugiej części?
To debiut - każdy kiedyś zaczynał, nie zawsze od razu jest to efekt WOW. Autorka ma lekkie I przyjemne pióro, a postać tajemniczego Larsa intryguje, jednak brakuje mi jakiegoś punktu zaczepienia... Może ja po prostu nie zrozumiałam tej książki? Zachęcam, byście sami przeczytaliście I wyrobili sobie opinię.

Autorka zaprasza nas do gorącej...

Nic specjalnego, nic zaskakującego. Dotrwałam do końca, ale żadnego z bohaterów nie polubiłam.

P.s. 365 DNI Blanki o niebo lepsze.

P.s. 365 DNI Blanki o niebo lepsze.

Alex od niedawna wraz ze swoim partnerem przebywa w Hiszpanii, kiedy firma postanowiła go przenieść do innego oddziału, ona spakowała się i ruszyła razem z nim, chociaż tak naprawę od jakiegoś czasu żyją jak znajomi, nie jak para. Choć temperatura jest wysoka a dni gorące, ich relacje stają się wręcz ozięble. Alex zaczyna się czuć samotna a gdy przy pierwszej okazji poznaje przystojnego Szweda, całkowicie się w tej relacji zatraca. Namiętny romans, drogie prezenty, luksusowe apartamenty, kobieta trafia do zupełnie innego świata i niekoniecznie będzie chciała go opuszczać, nie wie jednak, że ten związek niesie za sobą wiele niebezpieczeństw.
Kto by się szybko przeprowadził do jakiegoś ciepłego kraju gdyby miał taką możliwość? Ja na pewno, na samą myśl pakuję walizkę. A tu mamy dwoje ludzi, którzy są ze sobą chociaż się nie lubią, mieszkają w pięknym miejscu, ale się tym nie cieszą i ogólnie sporo narzekają na wszystko.
Serio rzadko mi się zdarza tak bardzo nie zrozumieć książki. Ja naprawdę nie zrozumiałam fabuły. O co tam chodziło? Jaka relacja połączyła głównych bohaterów? Nie chcę tu podawać konkretnych przykładów, bo musiałabym spoilerować, ale postępowanie głównej bohaterki jest dla mnie tak dziwne, że przez całą lekturę miałam w głowie pytanie- "ale co? Jak to?" Zrobił coś złego, ale dał hajs na buty? A no to spoko, nic się nie stało, a on na pewno nie chciał, ładnie się kłaniał i mówił dzień dobry.
Jednak co to chcę pochwalić to opisy współżycia między Aleks i jej niebieskookim Szwedem- nie są wulgarne, napisane z lekkością oraz pikanterią, to wcale nie jest takie proste więc to podkreślam.
Niestety to nie jest pozycja, która jakoś wybitnie przypadła mi do gustu.

[Reklama] Wydawnictwo Lekkie

"Historia o namiętności, zemście, tajemnicach i wielkich pieniądzach." To zdanie mnie właśnie skusiło aby sięgnąć po tę pozycję.
Książka, pierwszy tom, została podzielona tak jakby na dwie części. W jednej połowie mamy problemy w związku z Adamem, opis znajomości z Larsem i tempo ich relacji a w drugiej wpadamy w całkiem inny zapis i otrzymujemy przy okazji spojrzenie na mroczną część życia Larsa. Czy to dobry zabieg? Uważam że na pewno inny i zaskakujący. Osobiście wolę bardziej uporządkowaną fabułę.
Postać Adama to raczej taki mało znaczący epizod biorąc pod uwagę resztę wydarzeń. Ale tyle tylko wystarczyło, bym się z nim nie polubiła. Po prostu mnie odtrąca od jego charakteru. Od jego opryskliwości, bezczelności, rządzenia i pomiatania Alex. Stawiając na oślep - zapewne w kolejnej części będzie miał jeszcze prawo głosu.
I niestety tak samo było w przypadku Larsa. Oschły, roszczeniowy, agresywny, dumny. Szalę goryczy przechyliło jego zachowanie, kiedy wpadł w szał i stracił panowanie nad sobą. Ten obraz niestety całkowicie przekreślił jego osobę w moich oczach. A w chwili, kiedy zbyt łatwowierna i naiwna główna bohaterka mu wybaczyła - niestety, to był koniec.
Ona na domiar złego zachowywała się niczym niedoświadczona panienka, która jak ćma pakuje się świadomie w sam środek ogniska. Ogniska zwiastującego piekło.
Nie polubiłam się z postaciami. Dosłownie z żadną osobą. Nie ten charakter. Nie ta osobowość. Mogę to wszystko zgonić na wakacyjny klimat i czas szaleństw oraz podejmowanie ryzyka ale w dalszym ciągu nie jest to w moim guście.
Pierwsza połowa lektury to równowaga między opisami relacji, jaka ich połączyła, a scenami uniesień, które następowały po sobie w trybie ekspresowym. Chwilę się poznawali i już scena erotyczna. I tak co trochę. Nie przypadł mi do gustu także opis tychże scen. Bardzo suchy i bez emocji.
Wtrącenia z języków obcych - skoro się pojawiły, powinny zostać przetłumaczone.
I ostatnia sprawa - książka jest wąska a tym samym nieporęczna do czytania. Ponad 400 stron w książce, której wielkość plasuje się pomiędzy kieszonką a wydaniem standardowym. Bardzo problematyczne.
Doceniam przekaz powieści. Ilość pracy, jaka została włożona, aby powstała ta nietypowa i zaskakująca lektura. Niestety okazała się być książka nie dla mnie. Nie wciągnęła mnie. Owszem, wrażeń dostarczyła, ale na pewno nie tych, jakich sądziłam, że znajdę.
To jest tylko moje prywatne zdanie, z którym oczywiście nie musicie się zgadzać - i ja to w pełni rozumiem. Gust gustowi nie jest równy. Zachęcam mimo wszystko do wyrobienia sobie własnego zdania. Mam nadzieję, że się wam spodoba jeśli się skusicie.

[Reklama] Wydawnictwo Lekkie

" Niepoznany " to debiut, w którym autorka zabiera nas do Hiszpanii, gdzie będzie gorąco nie tylko od prażącego słońca...
Alex i Adam to para, której nie bardzo się układa. Za sprawą pracy korporacyjnej mężczyzny, wyjeżdżają razem do Hiszpanii. Alex ma nadzieję na uratowanie tego związku. Jednak chłód który czuje od partnera jest coraz większy. Gdy on wyjeżdża w delegację, ona wybiera się z koleżanką do klubu, gdzie poznaje Larsa. Przystojny Szwed, nieźle namiesza w życiu dziewczyny.
Przyznaję, że lubię czytać debiuty, bo są wielką niewiadomą. Niestety względem tego debiutu mam mieszane uczucia, bo bohaterowie niestety nie przekonali mnie do siebie. Tak naprawdę, to niewiele się o nich dowiedziałam i nie potrafiłam wczuć się w ich emocje. Z pewnością kłamstwa i sekrety wiodą prym w ich relacjach.
Sama fabuła ma potencjał i przy lepszym dopracowaniu, myślę że byłaby to wciągająca historia, bo zakończenie przyznaję, mnie zaintrygowało ale nie na tyle, by z niecierpliwością wyczekiwać kolejnej części.
Mimo wszystko dziękuję wydawnictwu za możliwość przeczytania tego romansu, do czego i Was namawiam abyście sami wyrobili sobie zdanie.

• Obyczajowe
  • Rok 2024