Słodkie zapomnienie

Okładka książki Słodkie zapomnienie Rina Dark, K.E. December
Okładka książki Słodkie zapomnienie
Rina DarkK.E. December Wydawnictwo: Wydawnictwo Najlepsze literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Najlepsze
2024-01-18
2024-01-18
romans biurowy nowy jork romans fake dating

Okładka książki Moja prawda Rina Dark, K.E. December
Moja prawda Rina Dark, K.E. Dec...
Okładka książki Jesienna nadzieja Rina Dark, K.E. December
Jesienna nadzieja Rina Dark, K.E. Dec...

Uwaga! Książka została przeze mnie porzucona, zatem moje uwagi bazują tylko na fragmencie utworu, a nie na całości, jednak sam fakt DNFa też jest swego rodzaju opinią.

___________________
Odkąd zrozumiałam, że nie muszę czytać w całości książek, na których się męczę, zdarzają mi DNFy. Rzadko jednak są one tak szybkie, bo nie dobrnęłam nawet do połowy, choć bardzo się starałam. Dlatego tym razem nie dostaniecie typowej recenzji, a powody mojej rezygnacji z dalszego czytania.

Przede wszystkim styl pisania przypomniał mi, dlaczego zwykle wolę narrację trzecioosobową. Śledzimy losy dorosłej kobiety, a książka jest prowadzona tak infantylnym językiem, że odniosłam wrażenie, iż czytam pamiętnik czternastolatki — co zważywszy na kategorię 18+ i wątek erotyczny już w pierwszym rozdziale jest po prostu niesmaczne.

Trudno śledzić główną postać, w którą się zupełnie nie wierzy, a jej zachowania są zwyczajnie głupie.
Ogólnie bohaterowie budowani są w sposób prymitywny, wokół jednej cechy charakteru, którą podkreśla nam się do znudzenia — tak, jakbyśmy nie zrozumieli za pierwszym razem. Przykładowo pewna postać na pierwszych kilku stronach bez przerwy ogląda paznokcie i wspomniane jest to wiele razy, żebyśmy na pewno zrozumieli, że jest wyniosła.

Mam wrażenie, że książka nie przeszła porządnej redakcji i korekty. Zdania są wielokrotnie złożone... nawet wielowielokrotnie — są po prostu bardzo długie, a to utrudnia czytanie. Do tego mnóstwo zbędnych zaimków, częste powtórzenia. Mamy też przeskoki akcji bez przerywnika rozdziałów (jakby komuś przypadkiem usunął się cały akapit i nikt tego nie zauważył).

Porównując do moich poprzednich DNF ("Clone" i "Ideal" 2/5, "Known from snow" 0,5/5) i powodów porzuceń, nie mogę dać wyższej oceny niż: 1/5, mimo mojej sympatii do jednej z autorek.

___________________

"Słodkie zapomnienie" to romans biurowy. Opowiada historię młodej polki, która wygrywa staż w dużej firmie w Nowym Jorku. Jednak z powodu błędu, który nastąpił zamiast pracować w dziale HR, zostaje przydzielona do pracy jako asystentka prezesa firmy. Bardzo przystojnego i irytującego Coltona Watsona. Z jakimi trudnościami będzie musiała się zmierzyć Natalia? Czy przeszłość ujrzy światło dzienne?

Ciężko ocenić mi tę książkę. Dlatego może zacznę od plusów. Książkę czyta się naprawdę szybko. Jest to taka miła lektura na jeden wieczór. Bardzo podobał mi się wątek przyjaźni pomiędzy trzema dziewczynami. Chociaż Katie poznały dopiero w Nowym Jorku. Uczucie, które rodziło się między Natalią a Coltonem też nie wybuchło nagle. Rodziło się stopniowo co oceniam na plus, pomimo małych niedociągnięć.
Uważam, że pomysł na fabułę autorki miały bardzo ciekawy, jednak nie został on do końca wykorzystany. Zabrakło mi rozwinięcia paru ważnych wątków w tej historii. Szczególnie dotyczących przyszłości Natalii czy też wygranej w konkursie na staż.
Dużym minusem wręcz irytującym dla mnie było przestawienie głównej bohaterki jako alkoholiczki. Upijała się ona tak bardzo, że urywał jej się film 🫣 Nie mam nic do kulturalnego wypicia alkoholu od czasu do czasu... No ale tutaj było tego za dużo.
Jeśli mam ocenić książkę w skali to dała bym jej 6/10. Fajnie i szybko czytała się te książkę, ale mogła zostać ona bardziej rozbudowana.

Słodkie zapomnienie autorstwa K.E. December i Riny Darmo to romans biurowy, który nietypowo przypadł mi do gustu.
Choć nie przepadam za tą tematyką - książka Słodkie zapomnienie dała mi miły czas spędzony na czytaniu i chwilę relaksu.
Dzięki tej historii poznajemy Natalie - Polkę, która uciekając przed przeszłością, wyjeżdża na roczny staż do Stanów Zjednoczonych, dokładnie do Nowego Jorku. Towarzyszy jej tam najlepsza przyjaciółka Laura, z którą mają straż w tej samej firmie.
To właśnie tam, przez nieporozumienie - które okazuje się wcale nie być nieporozumieniem - Natalia trafia na stanowisko Laury, zamiast do działu HR. Zostaje asystentka właściciela firmy - pewnego siebie, trochę zrzędliwego, przystojnego Coltona Watsona.

Oj kochani. Między tą dwójką jest ciekawa relacja. Z jednej strony lekka, z drugiej nie jest przesadzona. Nie takie typowe hate-love. Akcja zbudowana dość dobrze, tajemnica, która zostaje ujawniona w odpowiednim dla akcji momencie. Z czasem między Coltonem, a Natalia rozwija się obiecująca akcja. Szczególnie gdy Coltona proponuje Natalii interesujący układ... Taki wątek już znam, ale tu jest przeprowadzony ciekawie.
Bardzo podoba mi się zachowanie Coltona jako głównego bohatera - szczególnie, gdy "prawda" o Natalii wychodzi na jaw. Jego podejście do zdarzeń z przeszłości jest dojrzałe. Pierwszy dorosły mężczyzna, który zachował się od razu tak jak powinien. Wielki plus za to.

Ogólnie książka bardzo mi się podobała.
Jak na taką tematyką to chyba najlepsza jaką czytałam.
Miły styl pisania autorek.
Dobra akcja.
Uroczo.
Polecam !

Natalia Kowal i jej najlepsza przyjaciółka Laura wygrały roczny płatny staż w renomowanej Watson Hotels Corporation. Dla Natalii zmiana ta jest idealnym momentem by odciąć się od nieprzyjemnej przeszłości. Niestety już od początku wszystko idzie nie tak jak powinno. W związku z pewnymi problemami do Nowego Jorku przyjeżdża sama, a Laura ma do niej dołączyć dopiero za dwa tygodnie. Do tego poznaje bardzo niemiłą sekretarkę szefa, a ostatecznie dowiaduje się, że jej nowe lokum jest w dość nieprzyjemnej okolicy. Jakby tego było mało zamiast zajmować się zasobami ludzkimi, staje się osobistą asystentką Coltona Watsona.

Colton to przystojny, trochę naburmuszony i irytujący miliarder który wieku dwudziestu ośmiu lat wciąż jest kawalerem. Niestety nie można powiedzieć, żeby był miły dla swoich podwładnych, o czym Natalia bardzo szybko się przekonuje.

Jak potoczy się dalsza relacja bohaterów?

To moje pierwsze spotkania z autorkami. Książka fajna, taka idealna na jedno popołudnie. Natalia ma pewną tajemnicę i staż okazuje się idealną okazją do ucieczki z Polski i pozostawienia wszystkiego za sobą. Niestety choć dziewczyna próbuje żyć pełnią życia, to tak naprawdę nie jest w pełni szczęśliwa. A jej szef nie ułatwia jej życia. Colton z początku jaki się jako prawdziwy gbur, jednak z każdą kolejną stronę poznajemy go coraz lepiej i zyskuje w oczach czytelnika.

Chociaż pomysł na fabułę naprawdę fajny to jako całość czegoś mi w tym brakowało. Dla mnie to niestety tylko 6/10. Nie podobało mi się to, jak przedstawiono Natalię - jako codziennie pijącą do nieprzytomności dziewczynę, zamiast skupić się na wątku dot. przeszłości. Niektóre momenty mogłyby być rozwinięte, a są bardzo skrócone. Między Natalią a Coltonem iskrzy, jednak jak dla mnie nie za dobrze skupiono się na tej relacji. Całość wydaje mi się niedopracowana.

Do tej pory nie wiedziałam, że uwielbiam romanse biurowe! 🔥🤯😈
Zazwyczaj zaczynam swoje recenzje od słów "z początku irytowało mnie..." i tu mam problem, bo nie mogę znaleźć żadnego "ale" w tej historii 😅 była genialna!
Idealne tempo, slow burn budujące niesamowite napięcie, totalnie moja bajka.
Wydawałoby się, że wiele wątków jest oklepanych, wiele scen, których można się domyślić. A jednak skonstruowane są w taki sposób, że pragnie się więcej 🤩🔥
Podoba mi się styl pisania autorek, jest lekki, nie męczy, ale niesamowicie trzyma przy książce.
Przemyślana fabuła, brak niesmacznych scen i krótkie rozdziały to tylko kilka z wielu zalet tej historii.
Spodziewałam się jakichś perwersji ze strony szefa, a otrzymałam ciekawą, dobrze zbudowaną postać z wartościami. Główna bohaterką również zyskała moją sympatię od razu. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest odrobinę podobna do mnie... 😅🤫
Mimo że zwykle nie zwracam na to większej uwagi, tu bardzo podobała mi się przyjaźń między Natalią, Laurą i Katie. Miałam wrażenie, że rozumiały się bez słów, mimo że z tą ostatnią znały się dość krótki czas.

I to jedno zdanie, które wywołało szeroki wyszczerz na mojej twarzy "Jesteśmy sami, nie musimy niczego udawać" 😁😁😁

Na koniec otuliła mnie taką przyjemną mgiełką...
Czy ktoś wyjaśni mi, dlaczego dotąd nie poznałam jeszcze pióra @k.e.december_autorka ???
We współpracy reklamowej z @wydawnictwo.najlepsze
#motywy #love #december #fakedating #układ #newadult #bookish #instagood #poland #city #bookphotography #polishgirl #spring #flower #relax #myhobby #april #books #newyork #18+ #instagram #photooftheday #tulips #holidays #tulipany #photography #polska #stolica #bibliophile #slowburn

Do tej pory nie wiedziałam, że uwielbiam romanse biurowe! 🔥🤯😈
Idealne tempo, slow burn budujące niesamowite napięcie, totalnie moja bajka.
Wydawałoby się, że wiele wątków jest oklepanych, wiele scen, których...

Polka i Amerykanin, różnica wieku, asystentka i szef miliarder?
Dołączę do tego slowburn, rozbrajające sceny i udawany związek i powstanie SŁODKIE ZAPOMNIENIE, któremu nie sposób się oprzeć 😍

Natalia to młoda studentka, która pragnie uciec od swojej codzienności. Udaje jej się to, gdy dostaje płatny staż w Nowym Jorku. Chce zrealizować swój american dream, ale wszystko idzie nie tak, jak sobie zaplanowała. Zamiast do działu HR przenoszą ją bowiem do biura samego szefa. Przystojnego, trochę naburmuszonego i irytującego Coltona Watsona.

SŁODKIE ZAPOMNIENIE od K.E.December i Riny Dark przenosi czytelnika wprost do ogromnej siedziby wielkiego imperium hotelarskiego, gdzie punktualność i odpowiedni ubiór to wręcz podstawy postaw.
Główna bohaterka Natalia poniekąd ucieka z rodzinnego kraju, aby zostawić za sobą przeszłość, o której wolałaby nie pamiętać. Gdy trafia w sam środek NY rozwija skrzydła i próbuje rzeczy, o których wcześniej nawet nie myślała. Stara się zrozumieć kim tak naprawdę sama jest i czego chce od życia.
Colton z pozoru wydaje się gburowaty i zbyt zdyscyplinowany, jednak przy Natalii jego hamulce puszczają i zdejmuje maskę porządnego prezesa firmy. Pokazuje dziewczynie jaki jest naprawdę, a wtedy nie sposób się w nim nie zakochać 🤭

Cała ta historia to wręcz słodko i powolnie toczący się romans, w którym fake dating wysuwa się na pierwszy plan. Bohaterów dzieli wiele, ale łączy jeszcze więcej.
Ten cudowny pisarski duet stworzył opowieść, od której nie można się oderwać 😍
Te emocje, rodzące się powoli uczucia, które z każdym kolejnym rozdziałem zyskują na sile i wybuchają niczym fajerwerki stają się podstawą dla niezwykłej historii.
Ja jestem tym tytułem zauroczona i nie wyobrażam sobie Wam go nie polecać ❤️
Zaskoczą Was tutaj zwroty akcji i zakończenie, które jest tak świetnie dobrane, że nie wyobrażam sobie innego 🥰

SŁODKIE ZAPOMNIENIE trafiło prosto do mojego serca i coś czuję, że nieprędko z niego zniknie.
Czy trafi i do Twojego?

Polka i Amerykanin, różnica wieku, asystentka i szef miliarder?

🔥 Recenzja 🔥

Autorki @rina_dark__ @k.e.december_autorka

Wydawnictwo @wydawnictwo.najlepsze

Sięgając po to książkę wiedziałam, że od Tych autorek dostanę przezabawną historię ze zwrotami akcji, gama emocji. Jest tu dużo zabawnych sytuacji, ale też ukryte przesłanie. Okładka jest przepiękna i od razu przyciąga wzrok. Kartki książki miałam wrażenie, że same się przekręcają historia bardzo wciągająca.
Młoda Polka ucieka za granicę by spełnić swój American dream, ale tak naprawdę to jest złudne wrażenie. Dopiero później czytelnik odkryje co jest powodem wyjazdu Natali aż na drugi kontynent. Dziewczyna z pozoru wydaje się szarą myszką, po czym zaczyna pokazywać swoje prawdziwe oblicze, a może to z jej strony tylko gra, by ukryć jej prawdziwe uczucia. Można powiedzieć, że tak naprawdę dopiero w Ameryce przeżywa swoją młodość, odkrywa samą siebie, swoje pragnienia, pasję i uświadamia sobie, że człowiek nie zawsze ma na wszystko wpływ. Młodość rządzi się swoimi prawami, każdy ma prawo do popełniania błędów. Czasem można być zbyt łatwowiernym, kiedy łaknie się miłości od drugiej osoby, od własnego rodzica, szczególnie, że będąc dzieckiem nie doświadczyła tego. Ludzie, kiedy wyczują, że jesteśmy słabi potrafią nas naprawdę zmanipulować, że w pewnym momencie wierzymy we wszystko co nam powiedzą.
Dla niektórych czytelników początek życia Natali w Ameryce może się nie podobać, mogą uważać jej zachowanie za karygodne. Ja uważam, że każdy ma prawo do zabawy, do odreagowania własnych emocji. Nie da się żyć według szablonu, ile ludzi tyle opinii jak i tyle samo różnych zachowań. Colton jest może zadufanym biznesmenem, niemiłym, bardzo konserwatywnym, ale on podobnie jak Natalia też ma swoją przeszłość, również zakłada maskę by bronić się przed ludźmi. Nikt nie chce zostać zraniony, wykorzystany. Jego prawdziwe oblicze ..... Uf.... Mogła bym się w nim zachować, a ich zbliżenie może wywołać wypieki na twarzy 😅
Jest piękny motyw przemiany, odkrycia siebie, wybaczenia. Ten romans biurowy na długo zostanie w mojej pamięci.

Co za wszelką cenę chce zapomnieć Natalia? Jaką propozycję złoży jej Colton? Czy matka faktycznie dla syna zawsze chce jak najlepiej?
Polecam 💋

🔥 Recenzja 🔥

Autorki @rina_dark__ @k.e.december_autorka

Wydawnictwo @wydawnictwo.najlepsze

Idąc za ciosem przeczytałam na jednym wdechu "Słodkie zapomnienie". I muszę przyznać, że również bawiłam się bardzo dobrze! Nie przeszkadzało mi nawet to, że zakończenie książki można było przewidzieć już po kilku stronach.

"Słodkie zapomnienie" to lekki i przyjemny romans biurowy, który przeniesie Was do samego serca Nowego Jorku. Ciekawi bohaterowie, wartka akcja i szybko kiełkujące uczucie. Między Natalią a Coltonem iskrzy już od pierwszych stron. Ich relację wypełniają emocje, namiętność, napięcie i zazdrość. To wszystko jest tak realistyczne, że czytelnik ma wrażenie, że przeżywa to wszystko razem z nimi.

Choć książka mi się podobała i spędziłam z nią świetnie czas, miała spory minus. Niektóre wątki i opisy były słabo rozwinięte. Z przyjemnością przeczytała bym jak dokładnie wyglądał Colton lub jego tatuaż 🤪

Mimo to książkę czyta się bardzo dobrze. Nie brak w niej humoru, namiętności i gorących scen, które w żadnym wypadku nie są żenujące. Polecam!

👠 "SŁODKIE ZAPOMNIENIE" 👠

@rina_dark__
@k.e.december_autorka
@wydawnictwo.najlepsze

Cześć!
Lubicie romans biurowy? 👠👔
Jeśli tak, to ta powieść jest dla Was 😎

Natalia Kowal wygrywa wraz z przyjaciółką płatny staż w hotelowej siedzibie w Nowym Jorku.
Kobieta chce spełnić swój amerykański sen.Jednak dochodzi do pomyłki i zamiast pracować w dziale HR, zostaje osobistą asystentką Coltona Watsona 😎
Natalia ma za sobą ciężka przeszłość, którą chce odciąć grubą kreską. Skrywa w sobie tajemnice, którymi nie chce dzielić się z nikim.
👠Co takiego wydarzyło się w przeszłości Natalii?
👠Czy będzie to miało wpływ na obecne życie?
👠Co szykuje dla nich przyszłość?

" Słodkie zapomnienie" to powieść, która czyta się sama. Autorki stworzyły świetną fabułę, w której nie zabraknie humoru, świetnych dialogów, a zdarzenia, które na potyka po drodze Natalia wciągają jak ruchome piaski. Nim kobieta wpadnie w wir obowiązków nie obędzie się bez kilku wpadek, a mając za szefa gbura nie ułatwia jej tego zadania. Choć stara się jak umie najlepiej,nie wszystko pójdzie zgodnie z planem.Colton nie grzeszy inteligencją, do tego mega przystojny, a jego szelmowski uśmiech dodaje mu plus 💯 do atrakcyjności 😁 Ciągnie ich do siebie niczym magnes 🧲 i jest to dla nich nowe wyzwanie. Układ który zaproponował Colton Natalii doprowadził ją do szewskiej pasji, ale dzięki niemu ich życie diametralnie się zmieni. Nie zabraknie czarnych charakterów, które są tłem dla powieści. Relacja przyjacielska cudowna i świetnie autorki ją przedstawiły,a Natalia w każdej kwestii mogłam poradzić się swoje bratniej duszy.
"Słodkie zapomnienie" to również romans biurowy, który ja uwielbiam i zawsze chętnie po niego sięgam.
Tajemnice, ukryte intrygi, ale i emocje czekają Was podczas lektury książki. Gorące epizody również miały swój czas i miejsce 🔥🔞 Autorki poprowadził fabułę tak, że zapomniałam o Bożym świecie i nawet nie wiem kiedy dobiegłam do końca powieści 🤭🏃‍♀️

Serdecznie polecam 🖤❤️
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu.

#recenzja #romans #romansbiurowy#rinadark
#kedecember #wydawnictwonajlepsze#dc#flatlay#fypシ #słodkiezapomnienie#czytamlegalnie #bookpost#newbook#readingtime📖#bookreader#love

👠 "SŁODKIE ZAPOMNIENIE" 👠

@rina_dark__
@k.e.december_autorka
@wydawnictwo.najlepsze

Cześć!
Lubicie romans biurowy? 👠👔
Jeśli tak, to ta powieść jest dla Was 😎

Bardzo dobry duet, książka wyszła wyśmienicie. Fabuła wciąga, choć bohaterka na początki trochę mnie irytowała.

• Przeczytane 2024
  • Romans
  • Od wydawnictwa
  • Znalazły nowych właścicieli

Dodaj cytat z książki Słodkie zapomnienie