Oddana innemu

Sylvia Bloch Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2024-01-19
2024-01-19

Dobrze się czyta, ciekawa fabuła. Główna bohaterka, Nea, naiwna i łatwowierna wobec Harry'ego, swojego partnera. Z początku było mi jej żal, później mnie już tylko irytowała. Inne postacie ciekawsze.

Książka ciekawa I wciągająca ale decyzje głównej bohaterki strasznie irytujące.

Książka ciekawa I wciągająca ale decyzje głównej bohaterki strasznie irytujące.

Dobrze się czyta, wszystko układa się w całość, prócz myślenia i zachowania głównej bohaterki. Jej facet oddaje ją innemu za spłatę 100 tysięcy, a ona nawet nie zapyta na co potrzebował tych pieniądzy? Takich kuriozalnych zachowań Nei jest zbyt wiele, by można ją uznać za wiarygodną postać. Wszystkie inne postaci autorka potrafiła konsekwentnie prowadzić charakterologicznie, na głównej bohaterce niestety poległa.

"Oddana innemu" to powieść, która wciąga czytelnika w wir emocji, trudnych decyzji i złożonych relacji międzyludzkich. Autor przedstawia historię Nei, młodej kobiety, która od zawsze poświęca swoje życie i uczucie swojemu partnerowi, Harry'emu. Jednakże, gdy sytuacja zaczyna się komplikować, a tajemnice zaczynają wychodzić na jaw, Nea musi stawić czoła trudnym wyborom i konsekwencjom swoich działań.

W książce pojawia się wiele wątków, z których jeden z głównych to trójkąt miłosny. Nea, zakochana bezgranicznie w Harrym, zaczyna jednak dostrzegać jego zmiany i niedoskonałości, szczególnie gdy zgodził się na propozycję, która może zniszczyć ich związek. W miarę jak Nea coraz bardziej zagłębia się w relację z Ianem, postać ta staje się dla niej coraz ważniejsza, stanowiąc zarazem źródło wsparcia w trudnych chwilach. Kontrast pomiędzy dwoma mężczyznami, Harrym i Ianem, jest interesujący - Harry, mimo obietnic poprawy, nie jest w stanie sprostać oczekiwaniom Nei, podczas gdy Ian okazuje się być osobą, na której można polegać w trudnych chwilach.

Jednym z głównych atutów książki jest sposób, w jaki autorka ukazuje złożoność ludzkich relacji oraz trudności związane z odróżnianiem miłości od przywiązania czy uzależnienia emocjonalnego. Nea, mimo swej naiwności i zaślepienia, wzbudza empatię i zrozumienie u czytelnika, który może dostrzec w jej postaci odzwierciedlenie własnych doświadczeń czy obaw.

Jednakże, niektóre aspekty książki mogą irytować czytelnika. Niektóre zachowania Nei mogą wydawać się nieuzasadnione lub irracjonalne, co czasem wpływa na autentyczność i wiarygodność postaci. Ponadto, niektóre wątki, takie jak problem uzależnienia czy trójkąt miłosny, mogą być traktowane zbyt schematycznie, co może nieco obniżyć jakość narracji.

Mimo tych drobnych mankamentów, "Oddana innemu" to książka, która porusza i zmusza do refleksji nad własnymi wyborami w życiu miłosnym. Pomimo pewnych niedoskonałości, warto sięgnąć po nią, by zanurzyć się w historii Nei i odkryć, jak skomplikowane mogą być relacje międzyludzkie oraz jak wiele może kosztować poświęcenie się bezgranicznie drugiej osobie.

Moja ocena: 6/10

„Może dlatego, że jestem potworem. Może dlatego, że chciałem cię ochronić. Może dlatego, że jestem egoistą i postanowiłem cię mieć. Może dlatego, że nie wierzę w miłość i kiedy zobaczyłem was na przyjęciu, to zapragnąłem zepsuć wasze słodkie wyobrażenie o byciu razem.”

Co bylibyście w stanie zrobić dla ukochanej osoby? I jak długo bylibyście ślepi na to, co zaczęło się dziać w waszym życiu? Ile kłamstw znieślibyście i ile bylibyście w stanie wybaczyć? Miłość miłością, ale nie w takich sytuacjach.

Nea miała wszystko o czym mogła zamarzyć. Dobrą prace, mieszkanie, przyjaciółkę i ukochanego mężczyznę u boku. Wszystko miała zaplanowane i była szczęśliwa, ale nie wiedziała tego co zaczynało dziać się z jej partnerem. Jedno wyjście na imprezę niszczy jej poukładane życie. Bo właśnie wtedy dowiaduje się prawdy o swoim chłopaku. I by mu pomóc godzi się na coś czego nie chciała, a on jej nawet nie powstrzymał. Ma spędzić noc z nieznajomym, a on spłaci jego długi. Ta jedna chwila zmieni wszystko, a zniszczenie jakie przyniesie będzie bolesne, ale i przyniosą ze sobą dobre zmiany. Tylko najpierw będzie dużo bólu, strachu, łez i wmawiania sobie, że wszystko jest dobrze. Mimo że tak nie było, ale przyjdzie taki moment, że Nea przejrzy w końcu na oczy i dopuści do siebie prawdę. Tylko czy wtedy nie będzie już za późno?

Emocji w tej książce nie brakuje, ale nie da się ukryć, że pierwsze co mi towarzyszyło to była złość na główną bohaterkę. Jej zachowanie, podejście i tłumaczenie zachowania partnera doprowadzało mnie do wkurzenia. Miałam ochotę nią potrząsnąć i to tak porządnie, żeby przejrzała na oczy. Niekiedy to aż warczałam na to, co tam się działo. Nie wiem jak sama bym się zachowała w takiej sytuacji, ale nie można wiecznie kogoś tłumaczyć i nie widzieć tego co się z nim dzieje i czego się dopuszcza. Harry niszczył nie tylko swoje życie, ale i jej, a ona na to pozwalała. Niby kochała go, ale za każdym razem biegła po pomoc do Iana i to w jego ramionach znajdowała ukojenie oraz spełnienie. Sylvia Bloch porusza w tej historii trudne tematy. Uzależnienie od narkotyków i handel, pokazane zostało to jak takie osoby zmieniają się pod ich wpływem i do czego potrafią się posunąć, żeby mieć na nie. Pojawiła się również przemoc, strach i niebezpieczeństwo. A w tym wszystkim rodziło się nowe uczucie, które mogło ich uratować. Wszystko jest opisane bardzo dobrze i szczegółowo, tak jak i akcja, która potrafi zaskoczyć. Sylvia wie, jak zaciekawić i wciągnąć czytelnika w swój świat. Polecam

📚Sylvia Bloch "Oddana innemu"
📖Wyd. @novaeres

Nea wiedzie spokojne i piękne życie u boku swojego chłopaka Harrego. Jest on bardzo przystojnym i zaradnym mężczyzną, który dba o nią jak o księżniczkę. Niestety pewnego dnia udając się z chłopakiem na imprezę dochodzi do bardzo przykrego incydentu. Nea odkrywa, że jej chłopak wpadł w poważne kłopoty finansowe. Harry prosi swojego kolegę aby ten mu pomógł za wszelką cenę. Ian proponuje, żeby oddał mu Nea na jedną noc. Kobieta w przypływie strachu zgadza się, lecz wie, że ta pomoc może zrujnować im życie.
Kochani ta autorka już jakiś czas temu skradła moje serce swoją dylogią. I tutaj także jestem pod wrażeniem jej pomysłu na historię. To właśnie ona wie jak doprowadzić czytelnika do nieoczekiwanych zwrotów akcji czy głębokich uczuć. Jestem jej ogromnie wdzięczna za takie piękne i rewelacyjne powieści.
Tutaj mamy dziewczynę, która za wszelką cenę chce pomóc swojemu chłopakowi. Nie cofnie się przed niczym byleby tylko mu pomóc. Jej miłość do niego jest tak silna, że oddaje się innemu mimo, że wie jakie będą tego konsekwencje. Nie ma ona wyboru, ponieważ boi się o jego życie. To był dla niej bardzo ciężki wybór z , którym potem musiała się zmagać. Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego tak długo udawała, że on jest dla niej idealny. Szkoda mi jej było ogromnie po tym jak pozwolił jej iść do innego.
Mamy tutaj też dwóch mężczyzn, którzy walczą o względy właśnie Nei. Harry jako jej chłopak jest na początku naprawdę wspaniały, ale pozwalając jej spędzić noc z innym już był u mnie totalnie skreślony. Nie chciałam aby ona z nim była i zaczęłam kibicować drugiemu mężczyźnie.
Ian to przystojny i bogaty mężczyzna, który wie czego chce. Stara się pomagać i bronić swoich najbliższych. Nie wiedział, że ta jedna noc zmieni jego życie. To jak zaczął traktować Neę było dla mnie wyjątkowe. Tak bardzo chciałam, żeby zostawiła Harrego i dała szansę Ianowi. To właśnie dzięki niemu ona przejrzała na oczy i zobaczyła kim tak naprawdę jest jej chłopak.
Bardzo emocjonalna i porywająca książka, która spowoduje u was różne odczucia. Będziecie na niej źli, poruszeni czy popłyną łzy rozczarowania. Będą również momenty piękne oraz rozpalające wasze serducha. Sylvia jest świetną autorką, która potrafi stworzyć coś takiego. Dawno tak książka mnie nie wciągnęła jak ta. Polecam z całego serca ❤️

📚Sylvia Bloch "Oddana innemu"
📖Wyd. @novaeres

"Oddana Innemu" już sam tytuł jest intrygujący.
Nea mieszka w Toronto i wydaje się, że ma szczęśliwe i uporządkowane życie. Świetna praca, kochający rodzice, przyjaciółka od serca, oraz idealny chłopak. Nie jest fanką imprez, woli spędzać czas z dobrą książką w zaciszu domowym. Jednak pewnego dnia, pod wpływem przyjaciółki, decyduje się wyruszyć na imprezę, która odmieni jej życie.
Spotyka tam osobę, która wcale nie jest taka, jaką ją wyobrażała. By uniknąć konsekwencji złych decyzji, Harry zgadza się na to, by to Nea była dla niego ratunkiem.
"Chciałam usłyszeć, że obrobi bank albo okradnie jubilera, zrobi cokolwiek, aby nie pozwolić mi na takie poświęcenie.
– Dziękuję – wyszeptał po prostu.
Ogromna gula ściskała moje gardło. Poddał się, gdy ja nadal jeszcze walczyłam. Pocałowałam go, zanim wątpliwości, jakie mną targały, sprawiłyby, że się wycofam. Ruszyłam do drzwi, otworzyłam je, ale zatrzymałam się, dając mu ostatnią szansę na zatrzymanie mnie. On jednak nawet na mnie nie patrzył."
Moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki uważam za udane. Autorka ukazała nam dwie relacje - jedną toksyczną, a drugą, która wnosi do życia bohaterów pozytywne zmiany. Chociaż żadna z nich nie była łatwa i obie niosły ze sobą wiele emocji, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.
To bardzo dobry romans obyczajowy, jednak podczas czytania można mieć ochotę krzyczeć na bohaterów. Harry pokazuje nam, jak można zrujnować sobie życie i udany związek, jak zjeżdżać po równi pochyłej w dół. Natomiast Nea pokazuje, jak patrzeć na świat przez różowe okulary, oraz jakie mogą być konsekwencje, gdy je zdjemy.
Jedna noc, jedna decyzja, a świat legnie w gruzach. Najpierw to Harry podjął decyzję i oddał ją innemu na jedną noc, potem to Nea podjęła decyzję, i chociaż mogła się wycofać, nie zrobiła tego.
Najbardziej tajemniczą postacią w całej historii jest Ian, z którym Nea spędziła noc. O nim niewiele wiadomo, a autorka bardzo umiejętnie dawkuje informacje na jego temat, co budzi większe zainteresowanie.
Sylvia Bloch przedstawia historię o błędnych decyzjach i ich konsekwencjach. Pokazuje, jak można zniszczyć sobie udany związek poprzez destrukcyjne i toksyczne zachowania. Zakochana kobieta zrobi wszystko, by chronić ukochanego, ale osoba uzależniona kłamie, oszukuje i wykorzystuje najbliższych, a przede wszystkim siebie. Miłość można znaleźć tam, gdzie się jej nie szukało. Czas spędzony z książką był przyjemny, choć bohaterowie wielokrotnie podnosili mi ciśnienie krwi.
Wszystkie moje złości jakie miałam względem bohaterów wynagrodziła mi autorka zakończeniem historii - wzruszającym i pozytywnym mimo wszystko dla każdego z bohaterów.
Polecam ;-)

"Oddana Innemu" już sam tytuł jest intrygujący.

Sylvia Bloch po raz kolejny porywa czytelników do świata romantycznej historii, gdzie wszystko może się wydarzyć. Tutaj niepewność towarzyszy nam na każdym kroku a poczucie zmiennych wydarzeń jest najprzyjemniejszą odsłoną książki.

Znam dwie wcześniejsze powieści autorki dlatego zdecydowałam się na jej najnowsze dzieło. Podoba mi się jej styl oraz podejście do tematu, ponieważ ładnie angażuję się zarówno w to co dzieje się na pierwszym planie jak i tworzy konkretne tło wydarzeń. Lekki styl i odpowiednio przedstawione dialogi pozwalają na odpowiednio gryzienie się w tekst, więc czujemy się w pełni zaangażowani w losy bohaterów a sama historia płynie swobodnym, delikatny rytmem, jednocześnie naciskając na dynamiczną akcję. Bloch pozwala nam nie tylko wdrożyć się w temat, ale i znaleźć motywy odpowiednie dla nas, ponieważ jej fabuła składa się na kilka warstw, które łączą się w jedną wspólną całość.

Nea mieszka w Toronto i wiedzie poukładane życie. Ma u swojego boku wspaniałą rodzinę, wierną przyjaciółkę a także mężczyznę, który wydawał się spełnieniem marzeń. Jednak okazało się, że Harry nie był tym za kogo się podawał. Jedno wspólne wyjście szybko ujawniło prawdziwą naturę chłopaka. Bez mrugnięcia okien wdał się w potyczki z mafią i oddał Neę jako wartość zapłaty za własne długi. Nawet na nią wtedy nie spojrzał a dziewczyna musiała sama poradzić sobie z konsekwencjami jego czynów.

To powieść o miłości, która kiełkuje powoli i pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Czytelnik dowiaduje się, że najpierw musi zostać zdradzony a jego serce rozbite na milion kawałków, aby dopiero później, bez zbędnych wstępów, odnaleźć to co nam się należy. Autorka łączy romans mafijny z perypetiami dnia codziennego i pokazuje, że ten gatunek wciąż jeszcze ma trochę do powiedzenia, ponieważ łączy w swojej powieści miłość, namiętność oraz wielkiej niebezpieczeństwo, które połączone w dynamicznej fabule budują intrygującą historię od której trudno się oderwać.

"Oddana innemu" to idealna lektura na kilka leniwych popołudni. Liczy sobie ponad 400 stron i porywa nas w wir niebezpiecznej przygody mafijnej, odrobinę innej niż wszystkie, ponieważ napisanej z pomysłem i wykorzystującej w pełni swój potencjał. Sylvia Bloch miło mnie zaskoczyła i otworzyła drzwi do świata, który mi zaimponował więc szczerze, mając w głowie wciąż te wszystkie wyjątkowe emocje, polecam Wam zdecydować się na lekturę!

Nea mieszka w Toronto wraz z chłopakiem. Ich życie wydaje się poukładane i szczęśliwe. Harry bardzo często wychodzi z przyjaciółmi na różne imprezy. Kobiecie nie przeszkadza to, lecz pewnego razu przyjaciółka namawia ją, aby razem z chłopakami wybrały się na taką imprezę. Nie wie tylko, że to, co zobaczy zmieni bieg jej życia. Harry okazuje się, że ją okłamywał od dłuższego czasu i wpadł w poważne tarapaty. Wisi komuś sporo pieniędzy a jedynie Nea w tym momencie jest w stanie uratować.

Czy kobieta będzie w stanie uratować Harrego?

Co wydarzy się w życiu Nea po jednej nocy z nieznajomym?

Czy dziewczyna będzie umiała żyć z wyrzutami sumienia po tym wszystkim, co się wydarzyło?

Jeśli szukasz książki, dzięki której będziesz mogła zapomnieć o tym, co dzieje się wokół ciebie to ta książka jest właśnie dla ciebie. Jest tak dobrze napisana, iż przeczytałam ją w jeden wieczór a po wszystkim ciągle rozmyślałam o tej historii.

Chciałabym też powiedzieć, iż autorka porusza w swojej powieści bardzo trudne tematy, o których czasami jest nam ciężko rozmawiać. Uzależnienie, gwałt i przemoc to tylko część tego, co zaserwowała nam pani Sylvia. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Po przeczytaniu tej powieści potrzebowałam chwili, aby pozbierać się po tym, co zaserwowała nam tym razem autorka. Język i styl jest przyjemny w odbiorze a postacie i fabuła jest tak niesamowita, że nie sposób odłożyć lektury dopóki nie skończy się czytać do ostatniej kropki. Zakończenie książki jest zachwycające gdyż kończy się tak jak bym tego oczekiwała. Serdecznie polecam.

2002

Bardzo dobry romans obyczajowy, który może się podobać.
Jednak wydaje mi się, że postępowanie Nea każdego może przyprawić o ból głowy.
Zakochana bez pamięci w swoim chłopaku Harrym, nie widzi, że on po trochę się zmienia. Dochodzi do tego, że za umorzenie olbrzymich długów zgadza się na to, aby ona spędziła noc z innym.
A potem szaleje z zazdrości i czyni z ich wspólnego życia piekło. A ona głupia wszystko mu przebacza, nawt to, że bierze i narkotyki i pozbawił ją środków do życia.
Coraz częściej szuka pomocy u Iana,który nagle staje się dla niej bardzo bliski. A on zamiast ją wykorzystać, po prostu przy niej jest.
Bardzo podobała mi sie postawa Iana, natomiast Harry nie wzbudzał we mnie sympatii, mimo że ciągle obiecywał poprawę.
Postać Nea też trudno polubić, bo niby kochała Harrego ale pociechy szukała w ramionach Iana. I niczym tego nie można tłumaczyć.
Powieść może być przestrogą, dla zakochanych bez pamięci kobiet, że nie można we wszystko wierzyć, tylko trzeba jeszcze patrzeć na życie bez rózowych okularów, bo nie każdej trafi się Ian.

Bardzo dobry romans obyczajowy, który może się podobać.
Jednak wydaje mi się, że postępowanie Nea każdego może przyprawić o ból głowy.
A potem szaleje z zazdrości i czyni z ich wspólnego...

• Kolejka
  • Dysk