Jedyny taki coach. Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu

Okładka książki Jedyny taki coach. Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu Brian Tracy
Brian Tracy Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2023-12-12
2023-12-12

O twórczości Briana Tracy słyszałam wiele dobrego. Sięgnęłam po jego książkę, kiedy dowiedziałam się, iż może mi ona pomóc w wykorzystaniu mojego potencjału w rozwoju osobistym.

“Jedyny taki coach” to nie jest książka do przeczytania w jeden wieczór. To publikacja, która zachęca do wykonywania praktycznych ćwiczeń, które mają na celu pomóc w osiągnięciu wyznaczonych celów. Dlatego czytałam tę publikację w towarzystwie notatnika, w którym na bieżąco robiłam notatki i wykonywałam zalecane zadania. Szczególnie doceniłam rozdział “Budowanie biznesu poprzez polecenia” - temat nie jest mi obcy, natomiast dzięki książce, zyskałam nowe spojrzenie na pozyskiwanie klientów, które już teraz wdrażam w praktyce.

Doceniam motywujące cytaty i inspirujące historie, które zostały starannie dobrane i zachęciły mnie do głębszej analizy. Zakończyłam przygodę z tą publikacją dwa tygodnie temu, natomiast nadal każdego dnia wracam do podkreślonych fragmentów i analizuję sposoby, aby móc wybrane informacje zastosować w praktyce.

Książka jest napisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem. Z wiedzy przekazanej w tej książce skorzystają zarówno osoby prowadzące własną działalność jak i pracownicy etatowi. Twórczość Briana Tracy będę miło wspominać i na pewno sięgnę po kolejną jego książkę.

z twórczością autora miałam już okazję się zetknąć, dlatego właśnie pokusiłam się na tę lekturę 😉📖

książka składa się z trzech części:
🔸zyskaj jasność > czyli taka cześć wprowadzająco-diagnozująca
🔸zwiększ swoją produktywność > tu znajdziemy bardziej konkretne, praktyczne wskazówki umożliwiające poprawę produktywności dzięki zmianie myślenia i poznaniu najskuteczniejszych zasad 🔥
🔸rozwój swoją działalność > ta zaś koncentruje się na prężnym rozwoju i maksymalizacji 💪🏼

a więc całość udzieli nam drogowskazów do osiągnięcia sukcesu zarówno tego osobistego jak i zawodowego 🎉
oraz dostarczy niezbędnych, praktycznych narzędzi umożliwiających nam podwyższenie kompetencji w różnych obszarach 🏋🏽‍♂️

muszę przyznać, że jest to świetna pozycja do rozpoczęcia kreowania własnego planu rozwojowego👌🏼
i jeżeli tylko jesteście zainteresowani osobistym rozwojem to będziecie usatysfakcjonowani tą lekturą 😀
równie zadowoleni będą ci, którzy chcą rozwinąć swoją markę i wycisnąć ze swojego biznesu wszystkie soki 😁🔥

dodatkowo sama książka jest naprawdę ładnie i estetycznie wydana, dzięki czemu może stanowić super prezent dla znajomego 😀🎁

książka składa się z trzech części:
🔸zyskaj jasność > czyli taka cześć wprowadzająco-diagnozująca

Dzień dobry, moje kochane Moliki 🤎

Napoleon Bonaparte słusznie niegdyś zauważył, że „Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi". Teraz z perspektywy czasu, zdobywania doświadczenia oraz nauki na własnych błędach, myślę sobie: „jakież te słowa są prawdziwe". Prowadząc już od kilku lat jednoosobową działalność, niejednokrotnie robiłam sobie wyrzuty, że zrobiłam coś niewłaściwie, albo że podjęłam nieodpowiednie decyzje, albo zainwestowałam w niepotrzebne obszary. Niekiedy stałam na rozdrożu, nie wiedząc, w którym kierunku podążać. W końcu doszłam do wniosku, że to naturalna kolej rzeczy. „Jedyny taki coach", to niewątpliwie wartościowa lektura skierowana nie tylko do przedsiębiorców, ale w gruncie rzeczy do każdego człowieka, który pragnie wdrożyć konkretne zmiany i nawyki do swojej codzienności, aby odnieść sukces. Mogę nawet stwierdzić, że to pewnego rodzaju indywidualna sesja coachingowa, do której można wracać w dowolnym czasie.

Autor: @thebriantracy
Tytuł: „Jedyny taki coach. Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu"
Wydawnictwo: @wydawnictwo_onepress
Moja ocena: 10/10

Brian Tracy jest zaliczany do najlepszych mówców motywacyjnych i zawodowych na świecie. Jego kompetencje, kwalifikacje i bogate doświadczenie mówią same za siebie, dlatego w ciemno sięgam po publikacje jego autorstwa. Nie zawiodłam się i tym razem, a wręcz przeciwnie - zainspirowałam się do opracowania nowej strategii firmowej. Kluczem do rozwoju działalności jest nieustanne szukanie sposobów na poprawę poziomu zadowolenia Klientów naszymi produktami i usługami. Prowadzenie działalności nie należy do najłatwiejszych przedsięwzięć, chociaż nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną. Oznacza to jednak, że powinnam się w tej dziedzinie rozwijać, a ta publikacja pomogła mi uporządkować porozrzucane myśli. Część informacji zawartych w poradniku, to treści stricte związane z zarządzaniem, które przyswoiłam na studiach, na przykład: Zasada Pareto, moc dźwigni czy tworzenie strategii marketingowej. Natomiast dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, a na jeszcze inne spojrzałam z innej perspektywy. Mnie spodobało się połączenie teorii z praktycznymi historiami i anegdotami. Opisane przypadki nie tylko czegoś nas uczą, ale też motywują i inspirują. Pytania zawarte na końcu każdego rozdziału stanowią idealną coachingową przestrzeń - trzeba stanąć przed samym sobą i uczciwie odpowiedzieć na te pytania, które mają nas przecież doprowadzić do sukcesu. Polecam Wam bardzo tę pozycję, którą można uznać za przewodnik osobistego rozwoju. Na naukę nigdy nie jest późno. 🤎

Dzień dobry, moje kochane Moliki 🤎

📚JEDYNY TAKI COACH 🖋 @thebriantracy @wydawnictwo_onepress
🔸🔹🔸🔹🔸🔹
Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu.

Brian Tracy znany jest na całym świecie jako wybitny mówca motywacyjny i ekspert w dziedzinie rozwoju osobistego. Tym razem przychodzimy do was z jego najnowszą książką „Jedyny taki coach. Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu”, która jest wielką skarbnicą wiedzy. Ta pozycja nie tylko wskazuje drogę do osiągnięcia osobistego i zawodowego sukcesu, ale także oferuje nam czytelnikom praktyczne narzędzia, które pozwolą zdobyć mistrzowski poziom w różnych obszarach kariery i życia niezależnie od stopnia doświadczenia jakie posiadamy w momencie sięgnięcia po książkę.

Książka rozpoczyna się od podkreślenia znaczenia dobrego coacha, który może odmienić życie i karierę wielu ludzi poprzez pomoc w odkrywaniu talentów i wskazanie drogi do odpowiednich drzwi, gdzie czeka na nas wymarzona ścieżka sukcesu. Niestety, wielu ludzi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia coacha, z różnych powodów nie może skorzystać z takiego wsparcia. Dlatego właśnie z myślą o tych osobach powstała ta książka, która stanowi kompendium starannie wybranych najskuteczniejszych metod poprawy osobistych wyników. Sięgnijcie po książkę Briana Tracy i przygotujcie się na wspólne tworzenie własnego planu rozwoju zawodowego i/lub osobistego.

Autor podkreśla, że TurboCoach to nie tylko zbiór teoretycznych porad, ale praktyczny system, który dostosowuje się do dynamicznego środowiska zawodowego. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą czy rozpoczynasz swoją karierę dopiero w tym momencie, ta książka dostarczy Ci narzędzia, które są niezbędne do zdobycia mistrzowskiego poziomu w życiu zawodowym i/lub osobistym. To nie tylko kolejna publikacja motywacyjna; to rewolucyjny system, który ma wpływ na każdy aspekt życia zawodowego i osobistego.

Korzystając z porad Tracy'ego, możemy przyspieszyć swój rozwój zawodowy lub osobisty i osiągnąć poziom, o jakim zawsze marzyliśmy. Ta książka nie tylko inspiruje, ale również oferuje konkretny plan działania dla każdego czytelnika. Wartość dodana tej publikacji tkwi w codziennym zaglądaniu do niej, korzystaniu z zawartej wiedzy i praktykowaniu opisanych technik. To nie tylko teoria, ale również praktyka, której skuteczność została potwierdzona wieloma badaniami.

Książka porusza trudne tematy dzisiejszego świata, gdzie duże blokady i bariery, ciągła chęć osiągania jeszcze większych sukcesów i zarządzanie są kluczowymi słowami w gonitwie za życiem zawodowym. Tracy stawia pytania dotyczące doświadczeń ludzi pracujących w wielkich firmach. Czy sukces naprawdę przynosi szczęście, czy może jest przyczyną depresji, zmęczenia i zaniedbywania przyjaciół i życia rodzinnego? Autor bardzo mocno zachęca do zatrzymania się i znalezienia czasu na chwilę refleksji nad sensem pracy i ukierunkowaniem na wartościowe cele.

Brian Tracy jest nie tylko jest autorem bestsellerów, ale także jednym z najbardziej inspirujących mówców zawodowych na świecie. Jego ekspertyza obejmuje tematykę przywództwa, sprzedaży i strategii biznesowych. Dzięki swojej wiedzy i sposobie jej przekazywania jest inspiracją do zmian zawodowych czy też osobistych dla wielu osób.

„Jedyny taki coach. Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu" to nie tylko książka, to przewodnik po świecie osobistego rozwoju autorstwa jednego z najbardziej szanowanych ekspertów w tej dziedzinie. TurboCoach to nie tylko hasło, to obietnica zmiany życia, poprawy relacji i osiągnięcia sukcesów we wszystkich sferach życia. Książka podzielona jest na trzy rozdziały które skupiają się na:

🎯Stworzeniu własnej strategii na siebie, poznanie swojego otoczenia, poszerzeniu wiedzy o własnej konkurencji oraz poznaniu własnych obszarów specjalizacji,
🎯 Zwiększenia swojej produktywności, zmiany myślenia oraz poznaniu najskuteczniejszych zasad takich jak Pareto czy też Partenonu,
🎯Skupieniu się nad rozwojem własnej działalności w taki sposób, aby osiągnąć maksymalne zyski poprzez stworzenie swojej mocnej marki.

Nie czekaj ani chwili tylko weź swoje życie i rozwój zawodowy w swoje ręce i pokieruj go tak aby za jakiś czas osiągnąć wymarzony sukces. Wyciągnij z tego turbodobrego planu coachingowego dla siebie jak najwięcej, bo zasługujesz na to. Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu @wydawnictwo_onepress

📚JEDYNY TAKI COACH 🖋 @thebriantracy @wydawnictwo_onepress
🔸🔹🔸🔹🔸🔹
Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu.

Jedyny taki coach. Sekretny system przełamywania barier na drodze do sukcesu

„… Używaj talentów, które posiadasz. Las byłby bardzo cichym miejscem, gdyby śpiewały jedynie te ptaki, które robią to najlepiej…”

Bariera, sukces i zarządzanie. Te trzy modne wyrazy towarzyszą Nam w dobie XXI wieku nieustannie. Osiągnięcie zawodowej satysfakcji jest jedną z kluczowych opcji, by odczuwać jakiś procent szczęścia. Ciekawe tylko dlaczego słuchając osób pracujących w ogromnych korporacjach mówią o depresji, ciągłym zmęczeniu i zaniedbywaniu rodziny…? Inni z kolei dostrzegają w pracy tych „równych i równiejszych”. Tym, którym wolno więcej i tych, co udają, że pracują. Jeszcze inni korzystają z pomocy w gabinetach lekarskich i psychoterapeutycznych czując na plecach ciężar życia. Może jednak nieszczęścia? Bo tak można to nazwać.

Autorem książki jest Brian Tracy, który jest jednym najlepszych mówców motywacyjnych na świecie. Mieszka w San Diego w Kalifornii.

Boimy się różnych rzeczy. Może to być zmieniająca się ustawa, nadmiar obowiązków do wykonania lub wystąpienie publiczne, kiedy prezentujemy nowy produkt wchodzący na rynek. Oczywiście ma być profesjonalnie, ale i co najważniejsze szybko i z satysfakcją finansową -miarodajnie.

Coaching według literatury fachowej pozwala ludziom znacząco polepszyć ich wynik pracy i poziom zadowolenia z życia. Dobry coach może zmienić los i karierę. Pomaga odkrywać talenty i wskazuje drzwi, za którymi znajduje się droga do sukcesów zawodowych i osobistych, ale także edukacyjnych i sportowych. Sport też rządzi się prawami finansowymi, bo wynik to nie wszystko. Liczy się np. dobry sponsor, a nawet reklamodawca z wizją.

Życie to: myślenie, planowanie, decydowanie i podjęcie działania. Praca ma mieć jasno określony cel. Czym jest np. cel nadrzędny? Może oparte to jest np. na swoistym pragnieniu służenia innym poprzez swoją pracę bądź działalność? Rywalizacja jest częścią życia biznesowego. Nie lekceważmy przeciwnika. Obserwujmy i uczmy się od niego.

Coach nie pokazuje prostej recepty na sukces, za to pomaga w zrozumieniu celów i opracowaniu planu, który do nich doprowadzi. Niestety, często jest tak, że ktoś, kto najbardziej potrzebuje pomocy coacha, z różnych względów nie może skorzystać z takiego wsparcia. Nie zawsze też chodzi o pieniądze. Może wynika to z tego, że boimy się przełamać?

W biznesie, albo planowaniu możemy zobaczyć tezę uczenia się, wzrostu. Najważniejsza faza to być na szczycie. Nie możemy pozwolić, by sukces uderzył Nam do głowy. Czy przeznaczenie jest tworzone w ciszy? Przyzwyczajenia odpowiadają niemal za wszystko. To sposób wypowiadania się, zachowania, reakcje i odpowiedzi. U osób szczęśliwych możemy dostrzec produktywność, a u tych nieszczęśliwych „występują zazwyczaj nawyki, które je krzywdzą i ograniczają …”.

Publikacja podpowiada każdemu czytelnikowi np. skuteczne delegowanie zadań. To:
- skupienie się na działaniach o wysokiej wartości
- robienie tego, co robimy najlepiej
- delegowanie zadań osobom kompetentnym
- jasne określenie tych zadań
- ustalenie terminu
- określenie punktu odniesienia
- określenie konsekwencji
- i najważniejsze – (moim zdaniem) – kontrola tego, czego oczekujemy.

Książka stanowi zestaw starannie wybranych, najskuteczniejszych metod polepszania osobistych wyników. Techniki zostały przetestowane na tysiącach klientów coachingu i zaowocowały imponującymi sukcesami, które nierzadko przyniosły radykalną zmianę życia.

Finalnie mamy osiągnąć i dostrzec równowagę w życiu, sukces finansowy i niezależność. Życzę sobie i Wam możliwości podchodzenia do spraw ze zdrowym rozsądkiem i umiejętności oddzielania mniejszych problemów, od większych.

Gorąco polecam
Katarzyna Żarska