All in. Serce ze szkła

Okładka książki All in. Serce ze szkła Emma Scott
Okładka książki All in. Serce ze szkła
Emma Scott Wydawnictwo: Must Read Cykl: Full Tilt (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Full Tilt (tom 1)
Must Read
2024-03-13
2017-06-07
2016-06-28
Katarzyna Agnieszka Dyrek

[współpraca reklamowa]
Hejka kochani!! Macie takie książki, które mimo, że bolesne, to mają wasze serca na zawsze? Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki, która jest dla mnie przykładem takiej powieści. Zapraszam was na recenzję “All in. Serce ze szkła” – autorstwa Emmy Scott.

Ciężko mi było pozbierać się po tej historii i zaczynając pisać dla was tę recenzję w oczach od razu pojawiły się łzy. Znam i kocham całym sercem ten tytuł już od 2022 roku, gdy dane było mi go poznać w starym wydaniu. Wtedy jakoś szybciej doszłam do siebie po niej, ale teraz? Teraz moje serce jest roztrzaskane i zalepione jednocześnie.
I żebyśmy się dobrze zrozumieli: tak to jest możliwe i jestem pewna, że gdy przeczytacie tę książkę będziecie mieli podobnie:

“All in. Serce ze szkła” to historia dwójki młodych ludzi, których życie w żadnym stopniu nie oszczędzało. Emma Scott wprowadza nas w świat, w którym dwie roztrzaskane dusze odnalazły ukojenie w swoich ramionach. To opowieść o tym, jak jedna przypadkowa noc może zmienić życie.

Ale o czym tak naprawdę jest ta historia?
Kacey to gitarzystka w kobiecym zespole, który jest u szczytu swojej kariery. Wszystko byłoby cudownie, gdyby młoda kobieta nie dążyła do autodestrukcji. Zdana praktycznie sama na siebie, nie wie czy robi właściwie, a praktyczny brak kontaktu z rodziną jeszcze bardziej ciągnie ją w dół. Jonah to artysta, który tworzy wspaniałe przedmioty ze szkła. Jest wirtuozem i prawdziwym talentem. Jego jedynym celem jest ukończenie instalacji, którą ma wystawić na jesień. Całe jego dni są zaplanowane od a do z, więc spotkanie wschodzącej gwiazdy wszystko zmienia…

Czy ja już mówiłam, jak bardzo kocham tę książkę?Dla mnie to coś więcej niż tusz na papierze. To historia, która niesie ze sobą tak wiele przesłań. Trzeba brać z życia garściami, bo czasem może się okazać, że czasu na życie może nam zabraknąć…
Każda sekunda, każda minuta, każda godzina są na wagę złota – tworzą nam tysiące dobrych i złych wspomnień, które są cenniejsze od wszystkiego innego w życiu.

Nie umiem złego słowa powiedzieć o tej książce. Ciężko mi nawet pisze się tę recenzję bo cały czas płaczę. To była tak bardzo prawdziwa i poruszająca historia, której chyba nie będę w stanie przeczytać po raz trzeci. Ten drugi reread… mnie po prostu złamał. Wiedząc jak to wszystko się potoczy, tak naprawdę przepłakałam 85% książki. Czy żałuję? Ani trochę. Ten ból i miłość jaka się wylewa z tej pozycji są tego warte. Jonah i Kacey są tego warci. To moje dwa promyczki, który kochali się zbyt mocno i… zbyt krótko. Są dla mnie definicją bratnich dusz, które po prostu musiały się spotkać.

Emma Scott umie trafić do czytelnika. Niby wszyscy od początku wiemy jak może się skończyć ta historia, to mimo wszystko, wpływa ona na nas tak bardzo, że ciężko to nawet opisać słowami. Bardzo podoba mi się jej styl pisania i to w jak prosty i łatwy do przyswojenia sposób przedstawiła to z czym zmagają się główni bohaterowie.

“All in. Serce ze szkła” to nie tylko historia wielkiej miłości romantycznej, to także historia o relacjach.
Tych rodzinnych, ale również i przyjacielskich. I to one również zasługują na uznanie. Moim ulubionym bohaterem oprócz głównych postaci, był właśnie Theo – brat Jonah. Postać, której zależało tylko i wyłącznie na dobru starszego brata, na tym, by był zdrowy. Mimo szorstkiego obycia, to postać o wielkim sercu. Uwielbiam go!!

Nigdy nie zapomnę o tej książce. Nigdy też do niej nie wrócę, bo po prostu nie jestem w stanie przeżyć tego po raz 3. Uważam, że literatura powinna wpływać na czytelników. To definiuje książki, jako coś więcej. Przeżywanie danej historii to chyba najlepsza zaleta czytania i tego wam życzę. Życzę wam, że wy również będziecie czuć czytając dany tytuł. Takim przykładem było dla mnie “Serce ze szkła” i dlatego też polecam wam tę książkę z całego serca. Mam nadzieję, że pokochacie ją każdym skrawkiem duszy <3
Moja ocena:6/5

[współpraca reklamowa]

"All in. Serce ze szkła" książka Emmy Scott rozbiła moje serce.

Kacey jest światowej sławy gitarzystką, która żyjąc od koncertu do koncertu, stacza się po równi pochyłej w dół. Nosi w sobie wciąż żywe wydarzenia z przeszłości, które ją determinują.

Jonah jest artystą żyjącym w samotności, kontakty zewnętrze ograniczył do minimum w oczekiwaniu na to co nieuniknione.

Dla żadnego z nich nie jest to dobry czas na nowy związek, ale miłość nie wybiera. Tylko co zrobić gdy przychodzi do tych, którzy zamiast na początku znajdują się na końcu swojej drogi?

Ta książka była przepiękna. Pierwsza połowa pozwoliła nam śledzić rodzące się pomiędzy bohaterami uczucie, lecz druga połowa wywołała walkę ze łzami.

Przeżywanie tych wszystkich emocji było czymś pięknym. Postawa Kacey, tak daleka od egoizmu, była cudowna i godna podziwu. To, jak bohaterowie odnaleźli się w tym świecie, jak dali sobie wzajemnie wszystko to, czego najbardziej im było trzeba było piękne. Bo oni wiedzieli. Mieli świadomość, że szczęście w tym przypadku ma termin ważności.

Łudziłam się do końca, że zakończenie będzie inne.. Jest światełko w tunelu, ale przed bohaterami jeszcze daleka droga do osiągnięcia spełnienia w życiu.

To nie jest książka pełna akcji, to spokojna, ale też bolesna, opowieść o prawdziwym uczuciu, o tym co tak na prawdę ważne. Gdy odrzucimy wszystko to za czym tak usilnie gonimy, pozostanie to co na prawdę istotne i prawdziwe w naszym życiu.

Bardzo poruszyła mnie ta książka. Sprawiła, że płakałam czytając i poruszyła we mnie tę część, która ożywa tylko przy takich historiach. Ma w sobie coś, o czym się mówię, że książka ma to coś.

"All in. Serce ze szkła" książka Emmy Scott rozbiła moje serce.

Dla...

Słodka, piękna, a zarazem przepełniona bólem historia, która pokruszyła moje serce na małe kawałeczki, a gdy zaczęło się ono zrastać, znowu perfidnie je zmiażdżyła. Styl pisania autorki - cudowny ! Sprawiał, że tę powieść czytało się wyjątkowo szybko. Nie był on trudny, skomplikowany, czy niezrozumiały. Wręcz przeciwnie, wszystko było klarowne, nawet jeśli chodzi o te trudne tematy związane z chorobą głównego bohatera. Widać, że Emma Scott profesjonalnie podeszła do sprawy i zaznajomiła się z każdą nawet najmniej ważną rzeczą. „All in” porusza wiele poważnych tematów takich jak uzależnienie, czy właśnie śmiertelna choroba. To jak zostały one przedstawione - kolejne brawa dla autorki ! W wielu powieściach takie rzeczy pokazane są jako te „nieważne”, co jest oczywiście błędem. Tutaj było totalnie inaczej - Emma nie bała się pokazać prawdziwych realiów. Książka jest także przepełniona wieloma cytatami, które są piękne, ale także łapiące za serce. Bohaterowie - bardzo prawdziwi, szczerzy i ludzcy. Myślę, że wiele osób mogłoby znaleźć w nich siebie. Ja najbardziej polubiłam Jonaha, ponieważ oprócz tego, że był naprawdę cudownym mężczyzną, to dodatkowo widziałam w nim swoje cechy charakteru. Jeśli chodzi o wątek romantyczny, czyli w sumie główny wątek to uważam, że był naprawdę piękny. Uczucie między bohaterami nie było sztuczne i po prostu ja odczuwałam razem z nimi wszystkie te emocje - śmiałam się, płakałam, uśmiechałam i zwyczajnie cieszyłam się z ich szczęścia. Jedyne co do czego mogłabym się przyczepić to to, że książka promowana jest jako powieść z motywem slow burn, ale czy rzeczywiście był to slow burn? Nie jestem tego pewna. Możliwe, że za dużo naczytałam się historii, w których bohaterowie całują się na 600 stronie, ale po prostu byłam przygotowana tutaj na coś innego. Moim zdaniem był to fast burn, za którym ja osobiście nie przepadam i na początku trudno było mi czytać o szybko rozwijającej się relacji, ale później mi to nie przeszkadzało i całym sercem pokochałam Jonaha i Kacey. W sumie jeszcze jedna kwestia, która mi przeszkadzała i myślę, że tutaj to jest bardziej ze względu na mnie, bo ja nie przepadam za tym, to sceny łóżkowe i samo wspominanie o nich. Jakoś miałam wrażenie, że oni cały czas myśleli o sobie w „ten” sposób. Jakby ja rozumiem - są dorosłymi ludźmi, ale po prostu mnie zwyczajnie wykręcało w takich momentach. Podsumowując uważam, że książka jest naprawdę warta przeczytania i szczerze ją polecam. 4/5 ✩ [współpraca reklamowa] @books..and.me._

Książka, która ostatnio złamała Wam serce to?

"All In. Serce ze szkła" tom I serii Full Tilt @emmascottwrites współpraca reklamowa z @mustread.wydawnictwo

Pisząc tą recenzje nadal nie mogę zebrać myśli i tego, co chciałabym Wam przekazać. Ta historia mnie złamała i choć od początku wiedziałam jak może się zakończyć, miałam nadzieję, że może jednak....💔

To opowieść o dwójce ludzi, których przypadkowe spotkanie spowodowało trwałe zmiany w ich życiu.Ona gitarzystka znanego zespołu, która nie do końca jest pewna tego, czy chce to dalej robić, skłócona z rodzicami, zdana na siebie. On, artysta po przeszczepie serca, które jego organizm odrzuca. Mający twardo określony harmonogram dni, których nie zostało wiele. Jedna noc zmienia wszystko...

Może i fabuła jest przewidywalna, może nie jest to historia jakiej nie znaliśmy do tej pory, wątek przerabiany nie raz. Jeśli czytaliście "Zanim się pojawiłeś ", lub "Promyczka ", to doskonałe zdajecie sobie sprawę z jakimi emocjami będziecie się mierzyć. A mimo,to rozwali Was to na łopatki, gwarantuje! Pokochacie tych bohaterów, ich podejście do życia i humor. Docenicie realizm postaci, jakich stworzyła autorka.

Książka niesie za sobą ogrom przesłań- rób to co kochasz, tak jak czujesz, a nie tak jak oczekują od Ciebie inni. Nie zamykaj się na miłość,bo nigdy nie wiesz kiedy Cię odnajdzie. Czerp z życia garściami i ciesz się każdą chwilą. ❤️

Książka, która ostatnio złamała Wam serce to?

To opowieść o...

„𝐀𝐥𝐥 𝐢𝐧. 𝐒𝐞𝐫𝐜𝐞 𝐳𝐞 𝐬𝐳𝐤ł𝐚” to historia, która rozwali wasze serce i wyciśnie z was mnóstwo łez, a jednocześnie nie znajdziecie tutaj mnóstwa plot twistów i szaleńczej akcji.

Jest to książka opowiadają o życiu, po prostu. O problemach, o smutkach i o rzeczywistości. Jest ona trochę inna od wszystkich książek, które czytałam i zarazem wyjątkowa. U mnie na pewno ma specjalne miejsce w sercu, ponieważ bardzo mnie poruszyła i utknęła w mojej pamięci.

Ta historia sprawiła, że czułam pustkę, już po jej skończeniu płakałam i było mi po prostu smutno, jest ona naprawdę emocjonalna i jeśli jesteście wrażliwi, to na pewno was poruszy, a może nawet złamie wasze serce...

Styl pisania autorki jest cudowny. Wspaniale wykreowała bohaterów, a także ich relację, która jest naprawdę dobrze opisana. Bardzo zżyłam się z tą dwójką i ciężko było mi się rozstać z ich historią, i choć od początku można było się domyślić zakończenia, to jednak rozbiło ono moje serce.

Zdecydowanie polecam, jest to naprawdę cudowna pozycja warta przeczytania. Pokazuje realia, pokazuje nam piękną miłość i rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie wydają się oczywiste, a jednak...

𝟗/𝟏𝟎✯

Historia pełna bólu, ale i odnajdywania siebie. Książka, podczas której po moim policzku popłynęła nie jedna łza. Łamiąca serce, ale pokazująca również, jak wiele wart jest każdy dzień.
Relacje głównych bohaterów to coś przepięknego, przepełnionego szczerością, ale i miłością. Kacey tak wiele przeszła i dalej dawała radę, a Jonah był w stosunku do niej tak opiekuńczy... Serce nie raz zabiło mi mocniej, kiedy czytałam o tej dwójce.
Przede wszystkim mocno uderzył we mnie przekaz książki, że każdy dzień jest na wagę złota i jak w ciągu kilku chwil możemy coś stracić, ale również zyskać.
Jednak nie raz zaśmiałam się podczas tej lektury, niektóre sceny były przekomiczne, a tym samym słodkie.
Był może taki chwilowy moment, który trochę mnie przynudził, ale było to może 50 stron. Uważam, że historia naprawdę warta przeczytania, z zaznaczeniem wieku 16+.
{współpraca recenzencka}

„- Niewiedza jest błogosławieństwem, co? Jednak nie mam fałszywej nadziei i nie chcę, żebyś ty ją miała. Nie żyję w zaprzeczeniu, ale nie budzę się codziennie tylko po to, by się torturować. Rozumiesz różnicę?”

„All in. Serce ze szkła” to powieść, która wyrwała moje serce. Pozostawiła je w strzępkach, ale dała też od siebie mnóstwo uroku i zaangażowała mnie emocjonalnie.

Historia skupia się na losach Kacey i Jonah. Oboje mierzą się z przeciwnościami losu.

Ona, jako utalentowana gitarzystka w zespole, nie czuje się dobrze w tym, co robi. Złe relacje z rodzicami dodatkowo potęgują jej problemy. Zapętlona w niepewności i samotności z dnia na dzień coraz bardziej sięga dna.

On, współczesny artysta mierzący się z problemami zdrowotnymi. Sam boi się zaangażować i przelać własną bezradność na bliskich. Jednak ma cel – zostać zapamiętany.

Dla obojga z nich to gorszy czas w życiu. Jednak dzięki sobie nawzajem odnajdują szczęście, a przede wszystkim czują się bezpiecznie. Ich uczucie rozwija się niepostrzeżenie, jest gwałtowne i nieokiełznane. Oboje pragną spędzać ze sobą czas. Tylko, że ten czas jest ograniczony…

Do tej pory odczuwam przeszywający mnie dreszcz emocji, którego doznałam podczas czytania. Ta powieść ma w sobie całą paletę barw. Daje nadzieję. Pokazuje optymizm w sytuacjach beznadziejnych. A przede wszystkim potrafi sprawić, że czytelnik cieszy się z najmniejszej dobrej rzeczy. Historia zostanie ze mną na długo. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Moja złamana dusza potrzebuje go na już...

[REKLAMA MUST READ]

Jaka książka ostatnio doprowadziła Was do łez?

Zawsze zaznaczam, że mnie trudno wzruszyć. Nie mam “serca ze szkła”, prędzej z kamienia ;) ale tu… tu nie dało się nie płakać. Ta książka i historia w niej zawarta, wzruszy podejrzewam, że każdego.

W sumie nastawiłam się na inną historię. Wiedziałam, że to nowe wydanie książki, którą już wielu z Was pewnie zna. Miałam ją od lat w planie, ale też pierwszy tom innej serii, nosi ten sam tytuł i myślałam, że będzie tu wątek paranormalny. Jednak absolutnie nie jestem rozczarowana. Pokochałam losy Kacey i Jonaha całym sercem, choć rozbili mi je na drobne kawałeczki.

Odrzucenie boli. Szczególnie gdy odrzucają nas osoby, które powinny być zawsze u naszego boku, które powinny bezwzględnie się o nas troszczyć i bezwarunkowo kochać. Jednak rodzice Kacey…zawiedli w swojej roli i dziewczyna już mając 17 lat była zdana sama na siebie. Poznajemy ją gdy z pozoru odniosła w życiu sukces. Jest gitarzystką w rockowym zespole u szczytu sławy. Ale …Za jaką cenę ? Czy popularność jest warta utraty szacunku do siebie ? Bo życie jakie wiedzie Kacey to równia pochyła, dno coraz bliżej. Piękna dziewczyna z talentem, pijąca coraz więcej i uprawiająca przygodny seks bo…brak jej bliskości.

Jeden wieczór, podczas którego spiła się dosłownie do nieprzytomności, doprowadził do tego, że zwykły chłopak - kierowca limuzyny, wziął ją do siebie, otoczył opieką. Oboje nie wiedzieli, że jest to początek ogromnych zmian w ich życiu.

“Kacey Dowson była światłem i nie mogłem znieść myśli, że prawda o mnie opadnie na nią niczym całun, który swoją ostatecznością zgasi jej blask.”

To książka, która pokazuje jak ważne jest by cenić każdą chwilę naszego życia, że trzeba czerpać z niego garściami…póki można. Jak ważne są osoby, które nas otaczają, wpuszczają światło do naszego świata. Każda chwila, każdy oddech, każde wspomnienie - bywają na wagę złota.

Jonah miał cel. Skrupulatnie spisany harmonogram. Kacey swoim pojawieniem się go podburza. Talent i pasja - na tym się skupił. Wymarzona wystawa, miała nadać sensu jego istnieniu. I wpada chaos w postaci wytatuowanej blondynki, która nie wie już co począć ze swoim życiem. Oczarowana uroczym kierowcą limuzyny, chce coś zmienić. Czy on też jest gotowy na zmiany ? Czy ma na nie …czas?

“Próbowałem trzymać się swojego niewielkiego kręgu, postawić mury, pilnować rutyny… Ale i tak się wślizgnęłaś.”

Pewnie znacie “Zanim się pojawiłeś”. Te historie nie są podobne ale bolą równie mocno. I jak myślę o kolejnym tomie, to obawiam się, że jak w przypadku serii Jojo Moyes, będę podczas czytania drugiej części czuła pewnego rodzaju pustkę. Ten ogromny brak kogoś kto nadał tej serii już na starcie, niesamowitego wyrazu. Ciężko jest pociągnąć całość gdy bohaterowie są tak niekompletni. Gdy zabrano im część serca. Czytelnikowi również.

“Miłość nie zna granic”, to motto z okładki. I “All in. Serce ze szkła” to historia niesamowitej miłości, pięknej, silnej, która wybuchła prawie w ostatniej chwili. Nie była liczona w latach, a chwilach, oddechach, momentach. Niestety czasem jedyne co zostaje po miłości, nawet tej bezgranicznej, to wspomnienia. Ale za to bezcenne.

Nie marnujcie swoich chwil, cieszcie się każdą i kolekcjonujcie wspomnienia.

Polecam książkę, z pewnością szybko jej nie zapomnicie.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Jaka książka ostatnio doprowadziła Was do łez?

"All in: Serce ze szkła" to niezwykle poruszająca opowieść, która skradnie serca czytelników swoją głębią emocjonalną i autentycznymi bohaterami. Ta książka to prawdziwy rollercoaster uczuć.

Główny bohater, Jonah, mierzy się z przewlekłym odrzutem przeszczepionego serca, co sprawia, że jego życie staje się walką z ograniczeniami i codziennymi wyrzeczeniami. Jednak mimo swojej sytuacji, Jonah znajduje spełnienie w pracy artysty szkła, gdzie wyraża swoje emocje i nadzieje. Pracuje również jako kierowca.

Z drugiej strony mamy Kacey, utalentowaną gitarzystkę znanego zespołu muzycznego, która pomimo sukcesu kariery, boryka się z wewnętrznymi demonami i przeszłością, która ciągle ją goni. Jej życie pełne jest alkoholu, impulsywnych decyzji i tęsknoty za prawdziwą bliskością. Jednak poznając Jonaha, Kacey odkrywa nowe źródło siły i nadziei, które pomagają jej znaleźć drogę do odbudowy.

Spotkanie Jonaha i Kacey staje się punktem zwrotnym w życiu obu bohaterów. Ich historia, pełna jest wzlotów i upadków, wybaczania i zrozumienia, nadziei i miłości. To opowieść o walce ze swoimi słabościami, pokonywaniu przeciwności losu i odkrywaniu piękna w najmroczniejszych chwilach.

Autorka tej książki nie tylko wzrusza czytelnika, ale także skłania go do refleksji nad własnym życiem i wartościami, które są naprawdę istotne. "All in: Serce ze szkła" to nie tylko książka, to doświadczenie, które zostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury.

To totalny wyciskacz łez, który został moim ulubieńcem marca. Oczarowało mnie tu dosłownie wszystko. Fabuła, bohaterowie i dialogi.

Siedzę i dumam co tu mądrego Wam napisać, ale przy tej książce trudno odnaleźć słowa, które choć trochę oddadzą piękno tej historii.
Praktycznie od początku wiemy, jak zakończy się ta historia, mimo tego nie jesteśmy na to gotowi, bo na śmierć bliskich ciężko się przygotować.
Iskra nadziei pozostaje jednak do samego końca...

"Jeszcze nie. Nie dziś. Może nie mamy wielu miesięcy ani lat, ale mamy chwile. Miliony chwil. Maksymalnie wykorzystajmy każdą z nich, dobrze?"

To historia o prawdziwej miłości, która pojawiła się wtedy kiedy była najbardziej potrzebna, choć nikt się jej nie spodziewał. To historia o miłości, która z góry ma narzucony termin ważności.
Powoli iskrzy, potem płonie i gaśnie...
To historia o dwójce ludzi, którzy zasłużyli na szczęście i zasłużyli na tą miłość, jak nikt inny.

Dodatkowo poczytać można tu o przyjaźni, o zaufaniu, o samotności, o tęsknocie za akceptacją rodziców, o uzależnieniu i o wielu wielu innych.

W tle muzyka i rzeźby z dmuchanego szkła.

• 2017