Map That Leads To You
Ag2S

Romantyczna i malownicza opowieść, która dzieje się w wyjątkowym momencie życia młodej kobiety. Heather kończy naukę w college’u i wyrusza w podróż po Europie w towarzystwie dwójki najlepszych przyjaciół. Zostawia za sobą szkolne obowiązki, a dorosłość dopiero wisi w powietrzu. Przed nią już tylko to jedno jedyne lato, by być naprawdę wolną. Heather nawet nie oczekuje, że spotka kogoś takiego jak Jack. Nieoczekiwanie dostrzega w nim miłość swojego życia. Jack jest tajemniczym, starszym od Heather o kilka lat mężczyzną, który zainspirowany dziennikami dziadka postanawia odwiedzić różne miasta w Europie. Niecodzienna podróż staje się dla Heather przygodą życia. Jednak pewna tajemnica, którą skrywa Jack, zmienia dosłownie wszystko.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Agnes książek: 199

Droga do siebie

Lato to czas, w którym mój mózg robi się nieco ociężały i lubi choć na parę godzin zwolnić obroty.
W takich momentach idealną lekturą wydaje się coś „lżejszego”, coś jak „Droga do ciebie” J.P. Monninger. Oczekiwałam przyjemnego romansu podróżniczego i faktycznie, opowieść o miłości rozpoczętej spotkaniem w pociągu do Amsterdamu, spełnia te wymogi.

Cóż narzekać… romans pomiędzy zorganizowaną i na najlepszej drodze do zawodowego sukcesu Heather, a wolnym duchem Jackiem może urzekać. Wprawdzie konstrukcja ich relacji oparta na zderzeniu dwóch różnych spojrzeń na życie – takiego według z góry ustalonego planu i pełnego improwizacji, łapania chwili – wydaje się dość schematyczna. Jednak bohaterowie reprezentujące te odmienne poglądy są tak ciekawi i plastyczni, że ich rozterki nagle stają się nam bardzo bliskie. Wyobrażam sobie, że dla kogoś podejmującego pierwsze poważne decyzje, problemy głównej pary mogą być nawet bardzo namacalne…

Naprawdę lubiłam rozmowy głównych bohaterów. Przerzucanie cytatami z literatury i posługiwanie się aluzjami, a czasami styl wypowiedzi postaci rodem z XVIII-wiecznych powieści, potrafi oczarować czytelnika. Chwilami miałam wrażenie, że nie pochłaniam naiwnego romansu, a czegoś z wyższej półki, czułam jakiś powiew Hemingwaya czy Fitzgeralda. Niby były to tylko pojedyncze sceny, ale „Droga do ciebie” kojarzyła mi się wtedy z allenowskim „O północy w Paryżu”. Właśnie w takich momentach rzeczywistość znikała, a ja piłam kawę w środku stolicy Francji czy płynęłam przez kwiatowy Amsterdam, jednocześnie siedząc w wygodnym fotelu w domu. Dodatkowo piękne fragmenty z dziennika dziadka Jacka i sam pomysł wplecenia opisanej tam przeszłości w teraźniejszą akcję „Drogi do ciebie” okazał się bardzo trafny - nieco sentymentalny, ale jednocześnie wprowadzał nostalgię i pozwalał na głębsze refleksje. Takie ulotne momenty, w których przeszłością tłumaczy się tu i teraz. A potem… musiałam przebrnąć przez banalne kłótnie kochanków najczęściej pozbawione sensownej przyczyny. Wprawdzie na końcu ten powód okazuje się jeden i dosyć doniosły, ale dla mnie dowodził raczej potknięcia fabularnego. I to właściwie jedyna poważniejsza wada, ale dla niektórych może zepsuć całą przyjemność z czytania tej czarującej, pełnej młodzieńczej energii i pasji książki.

„Droga do ciebie”, mimo kilku niedociągnięć, wciąż urzeka prostą historią, realistyczni bohaterami i wspaniałymi, emocjonalnymi opisami zwiedzanych przez nich miejsc. Jeśli wahacie się czy wybrać się na szaloną eskapadę albo właśnie nie macie żadnej okazji, żeby ruszyć w świat, sięgnijcie po najnowszą powieść J.P. Monninger. Może to będzie to, czego teraz potrzebujecie. W każdym razie słodycz i nostalgia czytelniczej podróży przez „Drogę do ciebie” mogą poruszyć tę część serca,
o której przez lata zapominamy, a która mówi, żeby wędrować i szukać.

Anna Cybulska

Wioleta Sadowska | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Trzeba być podróżnikiem, żeby zobaczyć coś niezwykłego w miejscu, które przemierzyło już tylu ludzi".

To nie przypadek, że to właśnie Nicholas Sparks rekomenduje na okładce tę powieść. Joseph Monninger sięgnął bowiem po znany motyw, który już dawno został wykorzystany przez autora niezapomnianej przeze mnie "Jesiennej miłości". Mam jednak wrażenie, że "Droga do ciebie" nie posiada takiej głębi emocjonalnej, jakiej bym oczekiwała od tego typu książki.

Joseph Monninger to profesor języka angielskiego na Plymouth State University w New Hampshire. Wydawał już powieści dla dorosłych i nastolatków, a także trzy książki non-fiction. Jego artykuły pojawiły się w wielu tytułach prasowych, w latach 1975-1977 służył jako ochotnik Korpusu Pokojowego w Burkina Faso. Mieszka obecnie w przebudowanej stodole w pobliżu rzeki Baker.

Heather oraz jej dwie przyjaciółki po ukończeniu college’u, wyruszają w podróż życia po Europie. Bohaterka w pociągu poznaje Jacka - starszego od niej o kilka lat...

Jeżeli na okładce jest komentarz Nicholasa Sparksa, to ta książka musi być hitem – przynajmniej tak twierdził Freud.

Przepiękna opowieść o miłości, o której marzy każdy z nas...

A wszystko zaczyna się w pociągu do Amsterdamu. Błysk w oku, rumieniec na twarzy i zwykły flirt zamienia się w niezwykłą historię, której nie można uwiecznić na zdjęciach.

Heather&Jack Vermontczyk

A wszystko to podążając za tropem dziadka po wojnie, który zosawił dziennik ze swoimi podróżami.

"Mam ci powiedzieć, dlaczego cię kocham? Czy to odpowiednia pora?"

Jak dla mnie jak najbardziej! Przeurocza opowieść, którą będziecie czytać z zapartym tchem. Polecam!

Meggie | 2017-10-28

Ukończenie studiów to moment, w którym po wykonaniu jednych zobowiązań staje się przed nowymi. Nowa praca, początek kariery zawodowej. Trzy przyjaciółki postanowiły przed kolejnymi wyzwaniami wyruszyć w podróż po Europie. Dla Heather, Amy i Constance miał to być ostatni moment beztroski, odpoczynku i przygody przed kolejnym etapem życia. Podróż przyniosła jednak sporo niespodzianek i nie przebiegła dokładnie tak, jak sobie zaplanowały.

J.P. Monninger – mieszka i pracuje w Nowej Anglii. Poza pisaniem wykłada na wydziale anglistyki Plymouth State University.

Opis książki zapowiada lekką, życiową opowieść i w pewnym sensie tak jest. Książka skrywa jednak więcej, porusza ważne tematy, skłania do przemyśleń i do zatrzymania się w codziennym pędzie. Zachęca do wybrania takiej drogi, na której człowiek będzie szczęśliwy, ale zacznijmy od początku.

Główną bohaterką jest Heather Mulgrew, absolwentka dobrej uczelni. Młoda kobieta poważnie podchodząca do życia i wszelkich zobowiązań....

Ruthless_Woman | 2018-02-03
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2018

Nikt mnie nie ostrzegł, że potrzebne będą duże zapasy chusteczek.
Zakochałam się w piórze autorki.
Zwiedzałam razem z bohaterami.
Pokochałam Jacka, ale i nie lubiłam momentami.
Prawdziwa jazda bez trzymanki, polecam!

Ania C | 2017-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2017

Ta ksiazka to poezja!
Czytelniczy strzal w dziesiatke.
Lek na moj zaabsorbowany nuda zywot.
Nieoczekiwana przyjemnosc.
Jestem zakochana w historii Jacka i Heather.
Uwielbiam styl pisania autorki, latwosc z jaka wprowadza czytenika w swoj swiat, pelen barw, smakow, zapachow i wrazen.
Czy zdarza Wam sie, ze podczas czytania ksiazki, czujecie sie przesladowani? Ja bylam przesladowana. Obsesyjnym mysleniem, czy czegos nie przeoczylam? Czy odpowiednio zinterpretowalam wszystkie fakty?
Czy czujecie czasami podczas lektury nienasycenie?
Nienasycona ta historia. Taka sie czuje.
Dlatego siegam po te ksiakze ponownie, by wzbogacic widziany moimi oczami swiat bohaterow.
Polecam!

Kasia | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 29 sierpnia 2017

Dawno nie przeczytałam tak pięknie opowiedzianej historii o miłości. Postaci wydają się być autentyczne a miejsca otaczają czytelnika jakby tam był. I to jest w tej książce najlepsze, ponieważ sama historia jak nic, nasuwa mi na myśl conajmniej dwie przeczytane książki.
Polecam☺

WielkiBuk | 2017-08-07
Przeczytana: sierpień 2017

Nie dziwi wcale opinia Nicholasa Sparksa, że „Droga do ciebie” to lektura romantyczna i niezapomniana, bo to właśnie w prozie tego amerykańskiego bestsellerowego pisarza czytelnicy J.P. Monninger odnajdą wspólne nuty, tę specyficzną mieszankę romansu i dramatu, zwykłego życia wypełnionego zarówno szczęściem, jak niepojętą tragedią. Do tego wymarzona podróż przez malowniczą Europę, rodząca się miłość na ulicach tego magicznego Paryża, którego już dzisiaj nie ma, oraz rodzinna historia, która motywuje do odkrywania tajemnic swoich korzeni. „Droga do ciebie” łączy w sobie romantyczną naiwność, z odrobinką kiczu i wielką dawką wzruszeń. To lektura dla wszystkich miłośników gatunku, dla wielbicieli uroczych, miejscami banalnych powieści o miłości ponad wszystko, o łapaniu wspomnień i zrozumieniu, że wszystko kiedyś się kończy, a nawet najpiękniejszy sen musi dosięgnąć kresu.

Lady Margot | 2017-07-28

www.biblioteczka-lady-margot.blogspot.com

Czasem po prostu potrzebuję dobrej historii miłosnej. Nie, żeby w moim życiu jej brakowało. Nie jestem też wyjątkowo romantycznym typem. Po prostu. Lubię się rozmarzyć :)

Przedpremierowo w moje ręce wpadła własnie powieść miłosna. Szukałam naprawdę dobrej pozycji z tego gatunku... i znalazłam. Jak zapewnia na okładce sam mistrz, Nicholas Sparks, to historia "romantyczna i niezapomniana". I z tym akurat zgodzę się w stu procentach tyle, że powieści owego pana Nicholasa blado wypadają przy "Drodze do ciebie".
J.P. Monninger, amerykański pisarz i profesor języka angielskiego, stworzył opowieść, którą pokochałam, czytałam z wypiekami na twarzy odsuwając na bok wszelkie inne zajęcia, co ostatnio zdarza mi się niezwykle rzadko, ponieważ głównie siedzę z nosem w komputerze i pracuję.

Pora więc na kilka słów na temat tej przepięknej historii.

BOHATEROWIE

Heather - młoda studentka udająca się w podróż po Europie, która okaże się podróżą...

książek: 1912
Sherry | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 01 stycznia 2016

MAPA MIŁOŚCI

Jaki jest najlepszy sposób na uczczenie ukończenia studiów? Najwyraźniej podróż po odległym kontynencie z najlepszymi przyjaciółkami. Heather ma dokładnie wytyczony plan na przyszłość, jest podekscytowana tym co niesie dorosłość i nie może się już doczekać, by wrócić z wakacji i zacząć pracę w korporacji. To na co nie jest przygotowana to przystojny, podążający za miejscami z dziennika dziadka, Jack, który nie tylko okaże się interesującym kompanem podróży po krajach Europy, ale również mężczyzną budzącą w niej uczucia, z jakimi do tej pory nie miała do czynienia.

J.P. Monninger, jako człowiek, który zabierał grupy studentów na rowerowe wycieczki po Starym Kontynencie, w "Drodze do ciebie", ma czytelnikowi do pokazania mnóstwo fascynujących, urzekających miejsc. Wraz z delikatną, refleksyjną opowieścią o Heather i Jacku oraz rozkwitającym pomiędzy nimi uczuciu, nie tylko oferuje wycieczkę marzeń, po krajach takich jak Holandia, Niemcy, Francja, Włochy czy nawet...

Rydzynianka | 2018-06-14
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 14 czerwca 2018

ojoj wpadłam jak śliwka w kompot.....książkę można zakwalifikować jako młodzieżową lecz ja się w niej odnalazłam , obudziła we mnie sentyment do czasów lekkich i młodzieńczych, rozbudziła w pewnym stopniu tęsknotę za tym co było.... wzruszyla mnie , zaskoczyła zakończeniem , aż wkurzyła brakiem jego precyzji. Pozycja nie męczy dla mnie na dwa wieczory, nie daje się odłożyć i na długo siedzi w głowie i sercu. polecam