Droga do ciebie

Czarna Owca
2017-08-02
2017-08-02
Magdalena Słysz
literatura angielska marzenie miłość od pierwszego wejrzenia relacje damsko-męskie spotkanie tajemnica uczucie wakacje

Droga do siebie

Niby o miłości, ale jednak o poszukiwaniu siebie. O tym, czy warto podążać za schematami, ustalonym dawno planem, czy dać się ponieść temu, co się czuje - miłości, wolności, totalnemu braku planów. Książka skłaniająca do refleksji nad tym, czy to gdzie jest się w danym momencie życia, zadowala.

1964

Absolwentka Amherst College w Massachusetts z dobrze zapowiadającą się ścieżką kariery zawodowej wybiera się z przyjaciółkami w podróż po Europie. Wyjeżdżając nawet nie domyśla się, że tym samym rozpoczyna przygodę swojego życia. Podczas podróży poznaje starszego od niej o kilka lat Jacka z Vermontu. I odtąd zmienia swoją perspektywę nie tylko odnośnie do swojej podróży, ale też…
Przeczytałam z przyjemnością tę historię wzbogaconą interesującymi opisami miast odwiedzanych przez bohaterów. Szkoda, że format i forma nie pozwoliły na szersze opisy.
Można też zabrać z tej podróży własne przemyślenia, zdania do zapamiętania. Ja wybieram dzisiaj jeden cytat: „książka to towarzysz. Możesz ją czytać w szczególnym miejscu, na przykład w pociągu do Amsterdamu (…),potem zabrać do domu i wstawić na półkę, a później po wielu latach przypomnieć sobie tamtą podróż z lat młodości”.

Słabe, stereotypowe, nudne.
Nie doczytałam nawet do końca, YA nadal na czarnej liście gatunków.

Słabe, stereotypowe, nudne.
Nie doczytałam nawet do końca, YA nadal na czarnej liście gatunków.

Byłam ciekawa tej książki, do momentu gdy nie przeczytałam na tylnej stronie krótkiej recenzji innej autorki w której napisała „(...) szczęśliwe zakończenie” w tym momencie odechciało mi się czytać. 👎🏼
Zero jakiejkolwiek frajdy z czytania czegoś czego wiem jak się ostatecznie skończy. 🤷🏼‍♀️
Nie mogę powiedzieć, ze książka była zła po prostu jest to typowa książka z wątkiem miłosnym skazanym na happy end. Jeśli ktoś lubi takie książki to pewnie będzie nią zachwycony. Mnie zniechęciło to, że wiedziałam jak się skończy i czytałam to trochę z przymusu.
Cały pomysł książki, też jak dla mnie średni. Całowanie się z nieznajomym i inne tego typu rzeczy no... tak średnio. Ale kto co lubi.
W mojej ocenie 6/10. 🤷🏼‍♀️

Jest to romans z motywem podróżowania. Przypominał mi ostatnie wakacje przed wykroczeniem w dorosłość, kiedy skończyłam liceum i wybierałam się na studia.
Opowieść o młodości, przyjaźni, przygodzie, miłości, tęsknocie, bólu i cierpieniu. Tak naprawdę o wszystkim tym, co spotyka każdego człowieka w życiu - bez wyjątku. "Droga do Ciebie" to powieść, która przyciąga czytelnika i czyta się ją bardzo dobrze. Pokazuje współczesny świat, gdzie każde miejsce gdzie się przebywa, jest fotografowane, wstawiane na facebooka, instagrama czy gdziekolwiek ma się konto. Ludzie liczą na jak największą ilość lajków, nie ważne czy miejsce wzbudziło w nich emocje, czy zapisało się w pamięci... Ważne żeby dobrze wyglądało na zdjęciu i zebrało popularność. Ta kwestia została świetnie pokazana. Zgadzam się z nastawieniem głównego bohatera i niejednokrotnie sama mam ochotę powiedzieć otaczającym mnie ludziom: "zostaw ten telefon, poczuj chwile, nie rób zdjęć, zatrzymaj się"... Często chodzę na koncerty i po prostu nie mogę patrzeć na to jak ludzie zamiast świetnie się bawić, cały koncert nagrywają i robią zdjęcia. Powieść uczy jak poczuć chwilę i jak ją zapamiętać.
Podobały mi się miejsca jakie odwiedzali nasi bohaterowie: Amsterdam, Berlin, Kraków, Pragę i Paryż. Ich opisy i ta atmosfera! Warto zaznaczyć, że w książce wspomniana jest także Polska i Kraków 😍 malownicze opisy nie tylko w narracji głównych bohaterów, ale także wydzielone fragmenty dziennika dziadka Jacka dodają uroku książce.

W książce wyczułam pewną nutę nostalgii, tak jakby coś miało się kończyć. Wyczuwa się jakąś tajemnicę, która może wpłynąć na losy i przyszłość głównych bohaterów.

Okropna. Po paru stronach miałam dość.

Okropna. Po paru stronach miałam dość.

Jeśli ktoś ceni sobie swój własny czas, przestrzegam przed sięganiem po tę lekturę.

Piekna romantyczna historia z podróżą po europejskich miastach .Mnie szczególnie zaintersował wątek paryski, gdyż Paryż uwielbiam .

Kolejna książka przy której nie wiem co dokładnie napisać ale miała swoje słabe i mocne momenty. Była romantyczna i piękna ale czasami była nudna i delikatnie absurdalna. Mimo swoich kilku minusów warta przeczytania jeśli ktoś lubi tego typu historie

Ta ksiazka to poezja!
Czytelniczy strzal w dziesiatke.
Lek na moj zaabsorbowany nuda zywot.
Nieoczekiwana przyjemnosc.
Jestem zakochana w historii Jacka i Heather.
Uwielbiam styl pisania autorki, latwosc z jaka wprowadza czytenika w swoj swiat, pelen barw, smakow, zapachow i wrazen.
Czy zdarza Wam sie, ze podczas czytania ksiazki, czujecie sie przesladowani? Ja bylam przesladowana. Obsesyjnym mysleniem, czy czegos nie przeoczylam? Czy odpowiednio zinterpretowalam wszystkie fakty?
Czy czujecie czasami podczas lektury nienasycenie?
Nienasycona ta historia. Taka sie czuje.
Dlatego siegam po te ksiakze ponownie, by wzbogacic widziany moimi oczami swiat bohaterow.
Polecam!

Ta ksiazka to poezja!
Czytelniczy strzal w dziesiatke.
Lek na moj zaabsorbowany nuda zywot.
Nieoczekiwana przyjemnosc.
Jestem zakochana w historii Jacka i Heather.

• 2017
  • Rok 2017