Serce ze szkła

Okładka książki Serce ze szkła Emma Scott
Okładka książki Serce ze szkła
Emma Scott Wydawnictwo: Filia Cykl: Full Tilt (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Full Tilt (tom 1)
Full Tilt
Filia
2017-06-07
2017-06-07
Katarzyna Agnieszka Dyrek
miłość życie uczucia poszukiwanie szczęścia Romans

„- Niewiedza jest błogosławieństwem, co? Jednak nie mam fałszywej nadziei i nie chcę, żebyś ty ją miała. Nie żyję w zaprzeczeniu, ale nie budzę się codziennie tylko po to, by się torturować. Rozumiesz różnicę?”

„All in. Serce ze szkła” to powieść, która wyrwała moje serce. Pozostawiła je w strzępkach, ale dała też od siebie mnóstwo uroku i zaangażowała mnie emocjonalnie.

Historia skupia się na losach Kacey i Jonah. Oboje mierzą się z przeciwnościami losu.

Ona, jako utalentowana gitarzystka w zespole, nie czuje się dobrze w tym, co robi. Złe relacje z rodzicami dodatkowo potęgują jej problemy. Zapętlona w niepewności i samotności z dnia na dzień coraz bardziej sięga dna.

On, współczesny artysta mierzący się z problemami zdrowotnymi. Sam boi się zaangażować i przelać własną bezradność na bliskich. Jednak ma cel – zostać zapamiętany.

Dla obojga z nich to gorszy czas w życiu. Jednak dzięki sobie nawzajem odnajdują szczęście, a przede wszystkim czują się bezpiecznie. Ich uczucie rozwija się niepostrzeżenie, jest gwałtowne i nieokiełznane. Oboje pragną spędzać ze sobą czas. Tylko, że ten czas jest ograniczony…

Do tej pory odczuwam przeszywający mnie dreszcz emocji, którego doznałam podczas czytania. Ta powieść ma w sobie całą paletę barw. Daje nadzieję. Pokazuje optymizm w sytuacjach beznadziejnych. A przede wszystkim potrafi sprawić, że czytelnik cieszy się z najmniejszej dobrej rzeczy. Historia zostanie ze mną na długo. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Moja złamana dusza potrzebuje go na już...

[REKLAMA MUST READ]

Jaka książka ostatnio doprowadziła Was do łez?

Zawsze zaznaczam, że mnie trudno wzruszyć. Nie mam “serca ze szkła”, prędzej z kamienia ;) ale tu… tu nie dało się nie płakać. Ta książka i historia w niej zawarta, wzruszy podejrzewam, że każdego.

W sumie nastawiłam się na inną historię. Wiedziałam, że to nowe wydanie książki, którą już wielu z Was pewnie zna. Miałam ją od lat w planie, ale też pierwszy tom innej serii, nosi ten sam tytuł i myślałam, że będzie tu wątek paranormalny. Jednak absolutnie nie jestem rozczarowana. Pokochałam losy Kacey i Jonaha całym sercem, choć rozbili mi je na drobne kawałeczki.

Odrzucenie boli. Szczególnie gdy odrzucają nas osoby, które powinny być zawsze u naszego boku, które powinny bezwzględnie się o nas troszczyć i bezwarunkowo kochać. Jednak rodzice Kacey…zawiedli w swojej roli i dziewczyna już mając 17 lat była zdana sama na siebie. Poznajemy ją gdy z pozoru odniosła w życiu sukces. Jest gitarzystką w rockowym zespole u szczytu sławy. Ale …Za jaką cenę ? Czy popularność jest warta utraty szacunku do siebie ? Bo życie jakie wiedzie Kacey to równia pochyła, dno coraz bliżej. Piękna dziewczyna z talentem, pijąca coraz więcej i uprawiająca przygodny seks bo…brak jej bliskości.

Jeden wieczór, podczas którego spiła się dosłownie do nieprzytomności, doprowadził do tego, że zwykły chłopak - kierowca limuzyny, wziął ją do siebie, otoczył opieką. Oboje nie wiedzieli, że jest to początek ogromnych zmian w ich życiu.

“Kacey Dowson była światłem i nie mogłem znieść myśli, że prawda o mnie opadnie na nią niczym całun, który swoją ostatecznością zgasi jej blask.”

To książka, która pokazuje jak ważne jest by cenić każdą chwilę naszego życia, że trzeba czerpać z niego garściami…póki można. Jak ważne są osoby, które nas otaczają, wpuszczają światło do naszego świata. Każda chwila, każdy oddech, każde wspomnienie - bywają na wagę złota.

Jonah miał cel. Skrupulatnie spisany harmonogram. Kacey swoim pojawieniem się go podburza. Talent i pasja - na tym się skupił. Wymarzona wystawa, miała nadać sensu jego istnieniu. I wpada chaos w postaci wytatuowanej blondynki, która nie wie już co począć ze swoim życiem. Oczarowana uroczym kierowcą limuzyny, chce coś zmienić. Czy on też jest gotowy na zmiany ? Czy ma na nie …czas?

“Próbowałem trzymać się swojego niewielkiego kręgu, postawić mury, pilnować rutyny… Ale i tak się wślizgnęłaś.”

Pewnie znacie “Zanim się pojawiłeś”. Te historie nie są podobne ale bolą równie mocno. I jak myślę o kolejnym tomie, to obawiam się, że jak w przypadku serii Jojo Moyes, będę podczas czytania drugiej części czuła pewnego rodzaju pustkę. Ten ogromny brak kogoś kto nadał tej serii już na starcie, niesamowitego wyrazu. Ciężko jest pociągnąć całość gdy bohaterowie są tak niekompletni. Gdy zabrano im część serca. Czytelnikowi również.

“Miłość nie zna granic”, to motto z okładki. I “All in. Serce ze szkła” to historia niesamowitej miłości, pięknej, silnej, która wybuchła prawie w ostatniej chwili. Nie była liczona w latach, a chwilach, oddechach, momentach. Niestety czasem jedyne co zostaje po miłości, nawet tej bezgranicznej, to wspomnienia. Ale za to bezcenne.

Nie marnujcie swoich chwil, cieszcie się każdą i kolekcjonujcie wspomnienia.

Polecam książkę, z pewnością szybko jej nie zapomnicie.

Dziękuję za egzemplarz do recenzji.

Jaka książka ostatnio doprowadziła Was do łez?

"All in: Serce ze szkła" to niezwykle poruszająca opowieść, która skradnie serca czytelników swoją głębią emocjonalną i autentycznymi bohaterami. Ta książka to prawdziwy rollercoaster uczuć.

Główny bohater, Jonah, mierzy się z przewlekłym odrzutem przeszczepionego serca, co sprawia, że jego życie staje się walką z ograniczeniami i codziennymi wyrzeczeniami. Jednak mimo swojej sytuacji, Jonah znajduje spełnienie w pracy artysty szkła, gdzie wyraża swoje emocje i nadzieje. Pracuje również jako kierowca.

Z drugiej strony mamy Kacey, utalentowaną gitarzystkę znanego zespołu muzycznego, która pomimo sukcesu kariery, boryka się z wewnętrznymi demonami i przeszłością, która ciągle ją goni. Jej życie pełne jest alkoholu, impulsywnych decyzji i tęsknoty za prawdziwą bliskością. Jednak poznając Jonaha, Kacey odkrywa nowe źródło siły i nadziei, które pomagają jej znaleźć drogę do odbudowy.

Spotkanie Jonaha i Kacey staje się punktem zwrotnym w życiu obu bohaterów. Ich historia, pełna jest wzlotów i upadków, wybaczania i zrozumienia, nadziei i miłości. To opowieść o walce ze swoimi słabościami, pokonywaniu przeciwności losu i odkrywaniu piękna w najmroczniejszych chwilach.

Autorka tej książki nie tylko wzrusza czytelnika, ale także skłania go do refleksji nad własnym życiem i wartościami, które są naprawdę istotne. "All in: Serce ze szkła" to nie tylko książka, to doświadczenie, które zostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury.

To totalny wyciskacz łez, który został moim ulubieńcem marca. Oczarowało mnie tu dosłownie wszystko. Fabuła, bohaterowie i dialogi.

Siedzę i dumam co tu mądrego Wam napisać, ale przy tej książce trudno odnaleźć słowa, które choć trochę oddadzą piękno tej historii.
Praktycznie od początku wiemy, jak zakończy się ta historia, mimo tego nie jesteśmy na to gotowi, bo na śmierć bliskich ciężko się przygotować.
Iskra nadziei pozostaje jednak do samego końca...

"Jeszcze nie. Nie dziś. Może nie mamy wielu miesięcy ani lat, ale mamy chwile. Miliony chwil. Maksymalnie wykorzystajmy każdą z nich, dobrze?"

To historia o prawdziwej miłości, która pojawiła się wtedy kiedy była najbardziej potrzebna, choć nikt się jej nie spodziewał. To historia o miłości, która z góry ma narzucony termin ważności.
Powoli iskrzy, potem płonie i gaśnie...
To historia o dwójce ludzi, którzy zasłużyli na szczęście i zasłużyli na tą miłość, jak nikt inny.

Dodatkowo poczytać można tu o przyjaźni, o zaufaniu, o samotności, o tęsknocie za akceptacją rodziców, o uzależnieniu i o wielu wielu innych.

W tle muzyka i rzeźby z dmuchanego szkła.

All In. Serce ze szkła to z pozoru zwykły wyciskacz łez. Wchodząc jednak głębiej w tę historię i dając sobie czas na jej przemyślenie okazuje się, że niesie ona ze sobą bardzo dużo wartości. Nie jest to typowa wattpadowa powieść young adult, a piękna historia dwojga ludzi, którzy pokazują nam jak w najgorszym momencie życia odnaleźć szczęście.

Całą recenzje przeczytasz tutaj: https://popkulturowcy.pl/2024/04/03/all-in-serce-ze-szkla-recenzja-ksiazki-odliczajmy-chwile-nie-minuty/

Całą recenzje przeczytasz...

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje! Emma Scott nie oszczędza ani swoich bohaterów, ani zaintrygowanych czytelników, nakreśliła bowiem odurzającą lekturę, która zarazem zniewala, trzyma w nieopisanym napięciu, jak i torpeduje lawiną skrajnych, obezwładniających emocji, unoszących się w powietrzu jeszcze długo po przekroczeniu finału. Tak, to jedna z tych hipnotyzujących, boleśnie prawdziwych i jakże przepięknych historii o miłości, które dotykają najczulszej struny i pozostawiają po sobie ślad w sercu już na zawsze!

Autorka włada niezwykle przyjemnym, błyskotliwym piórem, dlatego kartki przelatują przez palce w zawrotnym tempie. Powieść nie byłaby tak przeszywająca, gdyby nie nadzwyczaj sugestywny styl pisarki. Niczym prawdziwy wirtuoz gra na czytelniczych emocjach, zwodzi, manipuluje, uspokaja nadzieją na szczęśliwy finał, po to, by po chwili brutalnie z nas zakpić. Wszystkie uczucia są niemal namacalne, otumaniają, fundując sercu niebywałe tortury.

Kreacje bohaterów wypadły doskonale! Tak dosadnie i trafnie opisane zostały wszelkie rozterki i lęki postaci, że nie sposób ich nie pokochać i nie kibicować im całym sercem. Każdy z nich został boleśnie doświadczony przez los, bagaż doświadczeń stał się dla nich prawdziwym piętnem. I choć czytelnik doskonale zdaje sobie sprawę, że Kacey i Jonaha połączyło coś wyjątkowego i prawdziwego, to jednak ma też bolesną świadomość, że miłość, nawet ta potężna, nie zawsze jest dana na zawsze.

"All in. Serce ze szkła” to obezwładniający, miażdżący emocjonalnie rollercoaster, który pochłania się z zapartym tchem i wypiekami na twarzy. Niełatwe wybory, brutalny, niesprawiedliwy los, znakomite i jakże przemawiające portrety psychologiczne, najpiękniejsze i prawdziwe uczucie, pojawiające się w najmniej spodziewanym momencie, a wszystko to nakreślone błyskotliwym piórem, dzięki któremu opowieść przeżywa się wszystkimi zmysłami. Dla tak odurzającej, misternie skonstruowanej i nadzwyczaj wzruszającej opowieści o miłości, łamiącej wszelkie ramy i zasady, warto zarwać całą noc! Polecam całym sercem!

[współpraca recenzencka]

„Człowiek, który żyje pełnią życia, gotów jest umrzeć w dowolnej chwili.”

Są takie książki, które za każdym razem doprowadzają mnie do łez. Kiedy już na początku wiem, że złamią mi serce. A mimo to na sam koniec stają się moimi ulubionymi. „All in” zdecydowanie się do nich zalicza.

„Piękno można odnaleźć wszędzie, nawet w rzeczach, które cię przerażają.”

"All in. Serce ze szkła" to piękna historia o miłości, przyjaźni, bólu, ale i szczęściu.
Styl pisania Emmy Scott jest zrozumiały i bardzo przyjemny. Autorka umiejętnie posługuje się emocjami, oddziałując także na moich uczuciach - nieraz doprowadzała mnie do śmiechu, żeby zaraz potem wywołać łzy. A dzięki podwójnej perspektywie mogłam bardziej poznać życie bohaterów, ich pasje, uczucia oraz myśli.

„Uwielbiam słuchać, gdy mówił o swojej sztuce. Sztuce, o której nic nie wiedziałam, ale przekonywałam się, że była niesamowicie piękna.”

Powiedzieć że kocham bohaterów, to mało powiedziane. Jonah od samego początku troszczył się o Kacey w tak przeuroczy sposób i już samo to wystarczyło, żeby mnie kupić. Bardzo poruszył mnie jego los - mimo tragedii jaka go spotkała jest silny i dąży do osiągnięcia swojego celu. Na szczęście mężczyzna ma Kacey, która starała się go rozbawiać i odciągać jego myśli od choroby.
Bardzo podobał mi się wątek przemiany głównej bohaterki. Dziewczyna pokazała, że z nałogiem można zerwać, potrzebna jest tylko silna wola i odrobina motywacji.

Relacja głównych bohaterów rozwinęła się odrobinę za szybko, jednak była niesamicie wzruszająca i pouczająca. Pokazała, że warto cieszyć się każdą chwilą, bo nigdy nie wiadomo, która będzie tą ostatnią.

„Byłaś jaskrawym światłem w moim ponurym,mrocznym świecie.”

Od samego początku wiemy, jak zakończy się ta historia. A jednak mała cząstka mnie łudziła się, że w jakiś magiczny sposób wszystko się zmieni. I mimo świadomości co nas czeka na ostatnich stronach książki, w żaden sposób nie byłam przygotowana na ból jaki poczuję i ile łez wyleję.

Jeśli chcecie zatracić się w pięknej i poruszającej historii, czytajcie „All in” ❤️‍🩹

[współpraca recenzencka]

„Człowiek, który żyje pełnią życia, gotów jest umrzeć w dowolnej chwili.”

„Piękno można odnaleźć wszędzie, nawet w rzeczach, które cię...

Są takie historie, które niezmiennie doprowadzają mnie do łez. Historie życiowe, pokazujące wszystkie jego odcienie. I właśnie taką historią jest ta opisana w „All in. Serce ze szkła”.

Kacey Dawson jest gitarzystką w słynnym girlsbandzie. Jednak sława niesie ze sobą pewne demony. Dziewczyna robi wszystko, żeby zapomnieć o swoich rodzicach, pogrążając się coraz mocniej w chaosie i bólu. Dopiero poznanie kierowcy limuzyny, Jonaha Fletchera, wyrywa ją z tego stanu. Nawiązują przyjaźń, dzięki której oboje zdają sobie sprawę, że w życiu chodzi o coś więcej. Kacey zdaje sobie sprawę, że powinna spełniać swoje marzenia, a Jonah uświadomił sobie, że nigdy nie zaznał prawdziwej miłości.

Właściwie od samego początku wiemy, jak zakończy się ta historia. Ale jednak jakaś mała cząstka mnie miała nadzieję, że nadejdzie cud i coś się zmieni. I mimo świadomości co nas czeka na ostatnich stronach książki, nic nie mogło mnie przygotować na to, jaki ból poczuję i ile łez wyleję.
Emma Scott sprawiła, że zakochałam się w Kacey i Jonahu, ich wspólnej historii. A kiedy całkowicie się w nią zaangażowałam, wbiła nóż w moje serce. To była boleśnie piękna lektura.

„All in. Serce ze szkła” to jedna z tych historii, które sprawiają, że jest się wdzięcznym za każdą chwilę, którą mamy. Ale mimo to, jej moralizatorski wydźwięk nie przytłacza, a zachęca do życia pełną piersią.

𝓐𝓵𝓵 𝓲𝓷. 𝓢𝓮𝓻𝓬𝓮 𝔃𝓮 𝓼𝔃𝓴𝓵𝓪” 𝓔𝓶𝓶𝓪 𝓢𝓬𝓸𝓽𝓽
★★★,5/★★★★★
[współpraca z @mustread.wydawnictwo]
___
Sięgnęłam głównie po tą pozycję ze względu na fakt, że jest ona pozbawiona motywów enemies to lovers, czy fake dating. Co prawda uwielbiam te wątki całym sercem, ale czytając opis tej książki, uświadomiłam sobie, że przewijają się one w dosłownie co drugim tytule, który czytam.

„All in. Serce ze szkła” opowiada o utalentowanej, ale zagubionej gitarzystce i artyście żyjącym w samotności.

„- 𝐀 𝐰𝐢𝐞𝐬𝐳, 𝐜𝐨 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐞𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞 𝐩𝐢𝐞𝐤𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞, 𝐊𝐚𝐜𝐞𝐲? [...] 𝐓𝐰𝐨𝐣 𝐠𝐥𝐨𝐬 𝐬𝐢𝐞 𝐳𝐦𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚, 𝐠𝐝𝐲 𝐰𝐲𝐩𝐨𝐰𝐢𝐚𝐝𝐚𝐬𝐳 𝐣𝐞𝐠𝐨 𝐢𝐦𝐢𝐞.”

Na samym wstępie zraziło mnie słownictwo, jakim posługiwali się bohaterowie. Niektóre zdania powodowały u mnie naprawdę ogromne zażenowanie, ale na całe szczęście z czasem przyzwyczaiłam się do stylu pisania autorki i polskiego tłumaczenia, przez co w późniejszych rozdziałach odnajdywałam w większości już same pozytywy.

„𝐔𝐰𝐢𝐞𝐥𝐛𝐢𝐚𝐥𝐚𝐦 𝐬𝐥𝐮𝐜𝐡𝐚𝐜, 𝐠𝐝𝐲 𝐦𝐨𝐰𝐢𝐥 𝐨 𝐬𝐰𝐨𝐣𝐞𝐣 𝐬𝐳𝐭𝐮𝐜𝐞. 𝐒𝐳𝐭𝐮𝐜𝐞, 𝐨 𝐤𝐭𝐨𝐫𝐞𝐣 𝐧𝐢𝐜 𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚𝐥𝐚𝐦, 𝐚𝐥𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐤𝐨𝐧𝐚𝐥𝐚𝐦 𝐬𝐢𝐞, 𝐳𝐞 𝐛𝐲𝐥𝐚 𝐧𝐢𝐞𝐬𝐚𝐦𝐨𝐰𝐢𝐜𝐢𝐞 𝐩𝐢𝐞𝐤𝐧𝐚.”

„All in. Serce ze szkła” jest równie piękną, co bolesną historią. Relacja głównych bohaterów może i rozwinęła się odrobinę za szybko, jednak była niesamicie wzruszająca i pouczająca. Jonah od samego początku troszczył się o Kacey w tak przeuroczy sposób. Natomiast dziewczyna starała się go rozbawiać w ciężkich chwilach i odciągać jego myśli od choroby.

„𝓝𝓪𝓾𝓬𝔃𝔂𝓵𝓪𝓼 𝓶𝓷𝓲𝓮, 𝔃𝓮 𝔃𝔂𝓬𝓲𝓮 𝓶𝓸𝔃𝓷𝓪 𝔃𝓷𝓪𝓵𝓮𝔃𝓬 𝔀 𝓴𝓪𝔃𝓭𝓮𝓳 𝓬𝓱𝔀𝓲𝓵𝓲. 𝓤𝓵𝓮𝓬𝔃𝔂𝓵𝓪𝓼 𝓶𝓸𝓳𝓮 𝓼𝓮𝓻𝓬𝓮, 𝓚𝓪𝓬𝓮𝔂, 𝓷𝓲𝓴𝓽 𝓲𝓷𝓷𝔂 𝓷𝓲𝓮 𝓶𝓸𝓰𝓵 𝓽𝓮𝓰𝓸 𝔃𝓻𝓸𝓫𝓲𝓬.”

Zakończenie tego tomu doprowadziło mnie do kilku pojedynczych łez, mimo że doskonale wiedziałam jak potoczy się ta opowieść, bo tak naprawdę od pierwszych stron czytelnik na spokojnie mógł się domyślać zakończenia książki.

𝓐𝓵𝓵 𝓲𝓷. 𝓢𝓮𝓻𝓬𝓮 𝔃𝓮 𝓼𝔃𝓴𝓵𝓪” 𝓔𝓶𝓶𝓪 𝓢𝓬𝓸𝓽𝓽
★★★,5/★★★★★
[współpraca z @mustread.wydawnictwo]
___

„All in....

Jonah mierzy się z przewlekłym odrzutem przeszczepionego serca. Jego życie pełne jest więc wyrzeczeń. Nie jest to łatwe ani dla niego, ani dla jego bliskich. Mężczyzna nie chce angażować się emocjonalnie w żadną relację, bo wie, że jego dni są policzone. Chce natomiast coś po sobie zostawić. Spędza długie godziny w swojej pracowni i wykonuje cuda ze szkła. Dorabia sobie jako kierowca, często wożąc znanych i bogatych. Przygotowuje się też do wystawy instalacji ze swoich dzieł. Czy jednak jej dożyje?

Kacey jest gitarzystką zespołu, którego piosenki szturmem wdarły się na listy przebojów. Teraz przed nią wymagająca trasa koncertowa. Dziewczyna często topi swoje smutki w alkoholu i głośnych imprezach, w których nie zna umiaru. Sypia z kim popadnie, a tak naprawdę potrzebuje bliskości. Jej przeszłość nie była łatwa, ojciec wyrzucił ją z domu i Kacey była zdana tylko na siebie. Poznała wtedy przyjaciółkę, która wciągnęła ją do zespołu. Teraz ten zespół tylko ją wyniszcza. Czy będzie miała na tyle siły i odwagi bo coś w swoim życiu zmienić?

Losy tej dwójki się krzyżują. Tak się złożyło, że to Jonah jest kierowcą zespołu Kacey w Vegas. To on zgarnia pijaną do nieprzytomności dziewczynę. Ich znajomość nie kończy się po tej nocy. Coś ich do siebie ciągnie, ale przecież nie mogą dać sobie szansy. Jonah wie, że jego koniec jest coraz bliżej, a Kacey rusza dalej w trasę koncertową. Jednak los bywa przewrotny. Co się wydarzy?

O rany, co za historia! Co ona ze mną zrobiła. Tyle tu emocji, że aż trudno to opisać. Los Jonaha bardzo mnie poruszył. Mimo tragedii jaka go spotkała jest silny i wydaje się, że pogodzony ze swoim losem. Ale czy z czymś takim można się pogodzić? Widzimy tu siłę rodziny i przyjaciół. Mężczyzna zawsze może na nich liczyć, a szczególnie jego brat drży o jego życie i się o niego troszczy. W tej historii towarzyszymy przemianie Kacey. Dziewczyna na swoim przykładzie pokazała, że z nałogiem można zerwać, potrzebna jest silna wola i odrobina motywacji. Przy tej historii trudno się nie wzruszyć, patrzymy tu bowiem na rodzące się uczucie wbrew wszystkiemu. Kacey patrzy jak z Jonaha z każdym dniem uchodzi życie. Jednak trwa u jego boku, a nawet intuicyjnie dostosowuje swoje przyzwyczajenia do niego. To chwyta za serce. Już czekam na kolejny tom i jestem ciekawa co tym razem autorka nam zafunduje. A tymczasem bardzo polecam “All in. Serce ze szkła”.

• 2017

Emma Scott Serce ze szkła Zobacz więcej