Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa

Okładka książki Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa Róża Jakobsze-Hajkuś
Okładka książki Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa
Róża Jakobsze-Hajkuś Wydawnictwo: CzytaLisek zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
CzytaLisek
2023-10-11
2023-10-11
9788383222097

Bardzo interesująca książka, która w prosty sposób opisuję jak pracuje serce, mózg, nerki, wątroba i inne narządy.
Dzieci bardzo chętnie jej słuchały - same mi ją podsuwały do czytania.
Książka jest dostosowana do wieku dzieci, chwilami jest nawet zabawna, więc nie zanudza suchymi faktami!
Teksty opisane są z perspektywy każdego organu, całość ma formę dialogu pomiędzy nimi.
Myślę że spokojnie można z niej się nauczyć podstaw funkcjonowania naszego ciała!

Dzieci bardzo chętnie jej słuchały - same mi ją podsuwały do czytania.

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, który narząd w Twoim ciele jest najważniejszy? Mózg, płuca, a może serce? Dzięki książce "Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa", możesz wreszcie poznać odpowiedź na to nie łatwe pytanie!

Czy wiesz, jak naprawdę wygląda serce i dlaczego bije? A może chcesz dowiedzieć się więcej o procesie oddychania i roli płuc? Nie zapominając o temacie, który często wywołuje uśmiech na twarzy dzieci - kupa! Książka "Budowa twojego ciała" dokładnie wyjaśnia te zagadnienia, używając konkretnych nazw poszczególnych części ciała i prostego, zrozumiałego języka.

Inspiracją do napisania książki było pytanie, które pojawiło się w rozmowie autorki z jej własnymi dziećmi dotyczące znaczenia poszczególnych narządów w ciele człowieka.
W tym wyjątkowym tytule narządy wewnętrzne biorą głos i opowiadają o swojej pracy, funkcjach i znaczeniu dla naszego organizmu. Przeplatając wątki humorystyczne z edukacyjnymi, autorka stworzyła opowieść, która nie tylko uczy, ale też bawi i zachęca do refleksji.

Przykuwające uwagę ilustracje sprawiają, że czytanie staje się jeszcze bardziej fascynujące, a postaci narządów nabierają charakteru, stają się bliższe i łatwiejsze do wyobrażenia, dodając książce interaktywnego oraz bardziej obrazowego wymiaru.

Jeśli więc twoje dziecko zadało Ci pytania dotyczące swojego ciała, nie wahaj się sięgnąć po książkę "Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa". To niezwykła podróż po tajemnicach naszego organizmu, która na pewno dostarczy wiele radości i edukacji zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku.

Od pewnego czasu zanim dam jakiemuś dziecku książkę, to najpierw sama ją czytam. Na wszelki wypadek, bo niektóre z moich prezentów były, łagodnie mówiąc, nietrafione.

Ta książka jest świetna!! Mądra, zabawna, ładna, o ciele, ale też trochę o uczuciach. Z przyjemnością dam ją mojemu bratankowi, czyli mojemu najlepszemu człowiekowi na świecie :)

Bardzo przyjemna książka, lekka i napisana z poczuciem humoru. Całości dopełniają świetne ilustracje.

Czy ja zapomniałem o poście o najlepszej książce dla dzieci jaka wyszła w zeszłym roku? Skandal i Hańba mi!
…🤯
Bardzo przepraszam!
Jest to książka lekarki dzieci Róża Hajkuś, która do jej napisania została zainspirowana pytaniem od własnych dzieci. „Który organ w ciele człowieka jest najważniejszy”
I na to pytanie niestety Róża nie odpowiada, ale spokojnie!
Odpowiadają za to organy w naszym ciele samodzielnie!!! I robią to w sposób FENOMENALNY!!!
W fabule książki organy dyskutują ze sobą o tym który organ jest najważniejszy, mówią też o tym że współpracują ze sobą bo bez współpracy organizm by miał spore problemy z funkcjonowaniem. Prowadzi to do omówienia przyczyn występowania niektórych chorób w naszym ciele.
Książka ma walory edukacyjne, bo dokładnie wyjaśnia: „co, gdzie, po co i dlaczego” używając konkretnych nazw poszczególnych części ciała, czy też tego co je opuszcza (kupa, siki)
Z książki podprogowo płynie bardzo wartościowy przekaz moralny o tym by się szanować, by współpracować i przede wszystkim, wierzyć w siebie!
Całość jest oprawiona ładnymi ilustracjami, które oddają wielkość i wygląd każdego z narządów.
Dla kogo jest ta książka? Jeśli twoje dziecko zadało pytanie „skąd się bierze kupka” to kup tę książkę i ją razem przeczytajcie.
Spojler!
Antek najmocniej zapamiętał z książki wtrącanie się Serca niemal w każdą wypowiedź innych organów mówiąc że to ono jest najważniejsze 😂😂😂 swoją drogą ten element humorystyczny również i mnie się podobał najbardziej!
Minusy tej książki? Tak, ta książka nie ma żadnych wad 😂😂😂 warto ją kupić i czytać dzieciom w każdym wieku. Polecam!
L

…🤯
Bardzo przepraszam!
I na to pytanie niestety Róża nie odpowiada, ale spokojnie!
Odpowiadają...

Czy wasze dzieci zadają wam pytania dotyczące swojego ciała? Gdzie znajdują się poszczególne narządy i który z nich jest najważniejszy? Na te pytania i wiele, wiele innych znajdziemy odpowiedzi w książce.
🫀🧠🫁
Książka składa się z kilku rozdziałów. W każdym z nich opisane są poszczególne narządy i funkcje, jakie pełnią w naszym organizmie.

Wiedza przedstawiona jest w bardzo przystępny dla dzieci sposób.
Razem z dziećmi dowiemy się jak naprawdę wygląda serce i dlaczego bije. 🫀
Poznamy miejsce, w którym znajdują się płuca i to w jaki sposób oddychamy🫁
. Nie ominie nas także temat o kupie.💩Jak powstaje, formy jakie przybiera, i dlaczego są z nią często problemy. Ten temat chyba najbardziej przypadł mojej córce, bo śmiała się w niebogłosy. 😅
Nie można zapomnieć również o mózgu 🧠i jego ogromnej roli w naszym ciele.
,,Halo, to ja, Twój mózg.[…] jestem jak centralny komputer, który zarządza całym ciałem.”

Trzeba również wspomnieć o całej ilości pięknych ilustracji, które znajdują się na każdej stronie książki. 🎨

,,Budowa twojego ciała” ma aż sto stron, dlatego czytanie można sobie dawkować po rozdziale na każdy dzień. Książka to nie tylko ogrom wiedzy, ale i sporo różnych ciekawostek. Sama dowiedziałam się z niej sporo nowych rzeczy.
🫀🫁🧠
Jeśli wraz z dziećmi chcecie zgłębić wiedzę na temat waszego ciała i poznać odpowiedzi na nurtujące was pytania, to koniecznie sięgnijcie po ,,Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa”.
Polecam♥️

🫀🧠🫁

Wiedza przedstawiona jest w...

Niestety, nie podoba mi się ta książka. Moje 5,5 letnia córka, która nawykła do słuchania i lubi książki, znudziła się po pierwszym rozdziale. Dialog serca z mózgiem, jest absolutnie nieczytelny dla małego słuchacza. Podpunkty rodem z" Bochenka" nie pomagają. Szata graficzna jest przyjemna, natomiast tekst nie sprzyja dzieciom. Nie podano też grupy wiekowej do której pozycja jest adresowana. Ogólnie uważam, że na rynku jest wiele lepszych książek dedykowanych dzieciom o anatomiczno-fizjologicznej tematyce.

A co gdyby nasze narządy potrafiły same o sobie opowiedzieć?

Zapewne takie historie byłyby niezwykle interesujące bo sposób w jaki działa nasze ciało jest po prostu fascynujący.

Myślę, że większość dzieci jest bardzo ciekawych tego jak funkcjonuje nasze ciało. Wiele dzieci uwielbia zabawy w lekarza, a nawet przeprowadza udawane operacje- nic więc dziwnego, że książka, która przedstawia ludzką anatomię w przyjemny i zabawny sposób może się cieszyć dziecięcym uznaniem.

Z tą pozycją nie ma nudy 😊. Książka po części wydaje się być interaktywna, bo czytelnik ma wrażenie jakby uczestniczył w rozmowie narządów, które w gruncie rzeczy mają całkiem ludzkie charakterki.

Autorka bardzo ciekawie wplotła do książki postać samej siebie oraz swoich dwóch pociech. Książka nie została napisana przez przypadkową osobę, ale mamę i jednocześnie pediatrę. Któż więc lepiej wytłumaczy dzieciom jak działają ich ciała?

Nadanie narządom cech osobowych sprawia, że chociaż jest to książka, która ma cel edukacyjny samo czytanie jest przyjemne o wywołuje uśmiech na twarzy. To ważne, bo w końcu nikt nie lubi przesadnego moralizatorstwa 😊.

A co gdyby nasze narządy potrafiły same o sobie opowiedzieć?

• Przeczytane Kubusiowi i Mai
  • Książeczki potworków
  • Samodzielne
  • Do biblioteki
  • DZIECI

Dodaj cytat z książki Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa